Innovation System From Runroom // Barcelona Innovation

בנסיעה שלי לברצלונה, ללימודי חדשנות במסגרת של בוטקאמפ של חמישה ימים-  פגשתי בחברה מעניינת מאוד בשם Runroom, ספק שירותי יעוץ לתהליכי חדשנות ועיצוב חוויות לקוח, בחיבור לטכנולוגיות ודיגיטל מספרד-Link. רציתי לשתף אתכם בתובנות מהסשן ובלמידות של דברים שאני קוראת להם- קטנים// גדולים.

המשמעות של קטן// גדול- היא שלפעמים הסתכלות ומיקוד בדברים הקטנים, מוביל אותנו לתובנות ולשינויים גדולים ומשמעותיים ובעיני, זה סוד הקסם בחדשנות! למצוא את הדרך לבנות תהליכים, שיטות, תפיסות עולם שלא דורשות יותר מדי מורכבות ובקלות ופשטות מובילות אותנו לעשות נכון!

בסשן, אחת האמירות החשובות ביותר הייתה, שאנחנו כאנשים שעובדים בחדשנות צריכים להסתכל על שני אלמנטים עיקריים- לחשוב, Think ולעשות- Do. חשוב להגיד שבחוויה שלי הרבה פעמים אנחנו יותר מדברים מעושים, וזה משאיר אותנו באזור לא מאוד אפקטיבי ולא מאוד מוביל לאימפקט שבו אנחנו עסוקים המון ביצירת רעיונות, מצגות, פגישות, חשיבות, סדנאות, ועוד ועוד הרבה פגישות כשהרבה פעמים לא יוצא מכל הדבר הזה כלום! ההבנה שלנו צריכה להיות חד משמעית, חדשנות זו אמנות העשייה ולא הדיבורים ללא מעשים!

תפיסת Think+Do חייבת להיות במרכז האתגר שלכם והיא למעשה נקודת הפתיחה לכל שיחת חדשנות באשר היא.

הדבר השני שחשוב להבין, הוא שבשביל להיות בDo צריך לפשט את הדברים, להוריד מורכביות, ולצאת במהירות לעשייה על ידי חשיבה של MVP, מה שאומר שאנחנו לא מייצרים פתרונות מושלמים!

זה קשה מאוד לחשוב כך, לייצר פתרונות לא מושלמים, אבל בפועל- פתרונות מושלמים לוקחים זמן, וכל איטרציה בין שלב לשלב משאירה את הצד של הלקוח מאוד מאוד מתוסכל- מה שאומר שיש לכם הרבה יותר אימוג’ים עצובים משמחים. אתם הולכים בצעדים של: לבנות את הגלגל, אחר כך לבנות את התשתית לשני גלגלים, קונסטרוקציית התחתית של הרכב ובסוף בסוף, אם בכלל הגעתם לסוף- יצרתם את הרכב בו אתם נוסעים קדימה. הבעיה עם השיטה הזו היא שזה לוקח המון זמן, משאיר בדרך חללים ולא בטוח שבכלל נגיע לקצה עם תוצרים אמיתיים שלא נדבר על רכב.

לכן! השיטה חייבת להשתנות! כך שבכל חלק מהמסע יהיה לכם אימוג’י שמח שרואה תוצרים ותוצאות, ואלו תוצרים של חשיבה בMVP, בצעדים מדודים שבוחנים את החדשנות שלכם בלי כל השכבות המכבידות, רק אלו שחייבות להיות בכל אחד מהפרקים של סיפור החדשנות אותו אתם יוצרים. השלב הראשון יכול להתחיל מקורקינט, שבו מיד אפשר לנסוע, השלב השני עובר לכלי קצת יותר משוכלל והוא אופניים (ויש מצב שבכלל בשלב הזה תהיו כל כך מרוצים שתשארו בו). והשלב השלישי והרביעי הם השלבים בהם בניתם רכב קטן, רכב גדול ונסעתם קדימה- הבנתם כבר את הדימויים.

אתם יותר ממוזמנים לדבר איתי, ולבחון אפשרות לשיתוף פעולה בסט השירותים שלי- מסדנאות חדשנות, הרצאות על חדשנות בחיבור לכלים ושיטות חדשות, יעוץ וליווי לפרויקטים שנדרשים לפרק אותם ולבנות באמצעותם את המשך הדרך שלכם. בטוח שאחרי ברצלונה אני זהר+….

למי שרוצה לשמוע פרטים נוספים, לדבר על האפשרויות לשיתוף פעולה והתנעת מהלך כזה- אתם מוזמנים לפנות אלי!

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.


שירות חדש!!! שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.