Lynk&Co Different Way to Own a Car

תמיד אני אומרת שהרחוב מלמד אותנו לא פחות ממסגרות לימודים ממוסדות!  ובכל פעם כשאני נוסעת לחוץ לארץ אני נוכחת שהאמירה הזו היא כל כך נכונה וכל כך חזקה! הפעם, גיליתי באחד הרחובות המפורסמים של ברצלונה, ״פלאסה דה גרציה״ מודל עסקי חדש לעולם של רכבים שלדעתי שווה לכם להכיר.

מדובר במותג רכב שנמכר ישירות לאנשים כמו שאתם מכירים, אבל באירופה יש לו גרסה נוספת ו״מודל הפעלה״ אחר שמייצר מודל עסקי שונה. הרכב למעשה מסופק לכם כמוצר של מנוי במחיר של כ600 יורו לחודש אשר כוללים את הכל! מוסך, תיקונים, ביטוח, וכולי. הרכב הוא היברידי ואתם צריכים לשלם את הדלק אבל בשל הדו אנרגיה שלו הוא צורך באופן יחסי מעט מאוד- Link. המיזם הזה קיים מ2016 אבל בכל שנה מתרחב וגדל ללוקיישנים נוספים וכמובן לבסיס לקוחות רחב וגדול יותר.

זהו מיזם שקיים רק באירופה, במיקומים שונים אשר בהם בעצם אפשר לשכור את הרכב על בסיס של מנוי חודשי וממש להחליט לכמה חודשים תרצו להחזיק אותו- חודש// חודשיים// שלושה וכולי. את השכירות אפשר לעשות גם פיזית במועדונים של הרכב שתיכף אדבר עליהם, וגם לעשות את הרכישה של המנוי און ליין באתר של החברה שבו כאמור תוכלו גם לרכוש את הרכב ביד ראשונה, ממש כפי שאתם רוכשים כיום רכב.

אבל זה לא נגמר בכך! למיזם שניים עשר מועדונים אשר פזורים באירופה והם מהווים סוג של תוסף ערך מוסף מאוד מאוד ייחודי! הרעיון הוא לבנות קהילה שהיא מאוד מאוד מעורבת ויש לה פעילויות במועדונים אשר מופעלות אך ורק בשבילה (ובשביל כל מי שמתעניין בשירות או ברכב עצמו). במועדון יש כל מיני מוצרים שחברי הקהילה יכולים לקבל, אירועי פופ אפ ייחודיים- כשאני הייתי שם בדיוק ערכו אירוע פופ אפ של קפה מיוחד שנחשף לחברי הקהילה, ומכאן אתם יכולים להבין שניתן סביב המודל הזה לממן הרבה מהאירועים והמוצרים למועדון באמצעות צדדים שלישיים שמעוניינים לגעת בקהל הלקוחות של החברה ולמעשה מספנסרים בחסות את הערכים הנוספים לקהילה.

המקום מעוצב ברמה מאוד מאוד גבוהה- אבל גם סופר כייפית מעורבב עם השיק כך שכל מי שעובר ברחוב רוצה להכנס ולהבין מה קורה שם (כמובן שהמועדון ממוקם ברחוב ראשי והופך להיות לפרסומת של המיזם בעצמו).

ממש מעניין לחשוב על מודל כזה של רכבים שמתחברים אל כלכלה סירקולרית, ומאגדים בתוכם את כל עולם התוכן של הרכב במקשה אחת. כמו כן, המחשבה של פיתוח מועדון החברים סביב המיזם שמייצר סוג של עוגן חדש עבור החברה היצרנית כוח קניה ענק ומשמעותי שיכול להפוך להיות לנכס כשהכוח שלו הוא בכלל כגוף שפונה לגופים אחרים אשר רוצים לייצר חשיפה לקהל שהחברה הצליחה לייצר ולפלטפורמה הסופר ייחודית הזו שהיא בנתה.


שירות חדש!!! שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.