PayDragon | Mobile Payment Solution

PayDragon – זו למעשה מציאות חדשה של תשלומים בQR Code. לקנות אוכל במובייל ממסעדה “על גלגלים”, שעוצרת בדרך ומוכרת מזון זה דבר מדליק. נכון, בישראל אנו לא רואים הרבה מאלה אבל בארה”ב זהו חלק אינטגראלי מהנוף. תדמיינו עד כמה ההמתנה בתור, בחוץ, בכל תנאֵי מזג אוויר שונים לא בהכרח נעימה. אך לעומת זאת, אִילו הייתה בידכם אפליקציה חדשה שמאפשרת לגולשים להזמין ולשלם בו במקום על המנה בצורה נוחה מאוד מהסלולר שלהם וכל מה שנותר לעשות הוא לרדת ולקחת את האוכל מהמסעדה הנוסעת – זה כבר היה משנה את חוקי המשחק.

PayDragon – זו אפליקציה חדשה יחסית שלמעשה יושבת על תובנת הנוחוּת הזו ומאפשרת לאמריקאים לשלם ולהזמין דרך האפליקציה. תחשבו שבמקרה המתואר השירות הזה מאוד מתאים לארה”ב ולקהל האמריקאי שרגיל למסעדות דרכים – אבל למעשה השירות הזה יכול להתאים עקרונית לכל מסעדת טייק אוויי באשר היא. היכולת להזמין ולשלם על אוכל דרך האפליקציה באמצעות קליקים פשוטים ונוחים מייצרת חווית קניה חדשה. כרגע האפליקציה פועלת בלוס אנג’לס ומתנסים בה בינתיים במסעדות דרכים. המחשבה על פיתוח האפליקציה נבעה מהרצון להשתמש בכוחם של הQR והמובייל קומרס. שלב הניסוי יְלַמֵד באם השוק מקבל את השיטה והאם לקוחות פוטנציאליים אוהבים לרכוש בשיטה זו, ועד כה התגובות של הלקוחות היו חיוביות מאוד. החוויה הזו למעשה מכשירה את הקרקע במטרה ליצור אפליקציה של מובייל פיימנטס שאנשים ממש ישמחו להשתמש בה. יש לאפליקציה הזו יתרונות רבים: שפע של מידע וכן שלוחות לתוכן נוסף, מֵעֵבֶר לפעולת התשלום – תפריטים, הצעות והטבות באזור שלכם, ובמקביל, מהצד של הקמעונאי שמפעיל את השירות, הוא יכול לספק שירות טוב יותר וקולע יותר לטעם לקוחותיו.

הדגש המושם על האפליקציה הינו פשטות השימוש והרגשת הנוחות מצד הלקוחות. אחרי שנרשמים – ואפשר לעשות זאת על ידי Facebook Connect – צריך לבחור שיטת תשלום באחד מכרטיסי האשראי שלכם. הלקוחות יכולים בפשטות לעשות טרנסאקציות ורכישות על ידי סריקת QR Code במסעדה או על ידי זיהוי הטבות על פי המיקום – מוטמע בתוך תשתית האפליקציה. אתם יכולים לעבור בין המתכונים שמופיעים באפליקציה עצמה ולהזמין היישר ממנה. מרגע ההזמנה הנתונים עוברים אל בעל העסק ומייד כשהאוכל מוכן אתם מקבלים הודעה על כך בפוש נוטיפיקישן. בניגוד לאופציות אחרות של אפליקציות תשלום במסעדות, תוכלו לבצע את התשלום בתוך האפליקציה ישירות ובכך למעשה לחסוך את העמידה בתור.

מעבר ליכולת לחפש, להזמין ולשלם על האוכל המוזמן, האפליקציה מאפשרת במקביל לשלב משחקיות ובכך ליישם תוכניות נאמנות שמעניקות ניקוד מצטבר על קניות תכופות, וכמו כן האפליקציה מאפשרת לבעלי העסק להציע הנחות ודילים ישירות מתוכה. זוהי למעשה דוגמא טובה מאוד לחיבור בין היכולות הטכנולוגיות הקיימות לבין יצירת ערך אמיתי ומתמשך לבעלי עסק מחד ולצרכנים מצד שני. הדגש המושם על טיפוח רלוונטיות, נוחות ופשטות מצביע על הדרך הנכונה לעשות את המעבר לשיטת התשלומים במובייל . אני מצרפת לרשומה שני סרטונים. הראשון מדגים את האפליקציה והשני מטעם בעלי המיזם שמספק הסבר עליו ועל הדרך שבה נבנה.

סרטון הסבר על אפליקציה :

סרטון הסבר על תהליך הבניה של האפליקציה ועל הרציונאל מאחורי המיזם :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.