The Apple Event

apple-september-2016_tim-cook

Apple ערכה את האירוע השנתי של החברה לפני כעשרה ימים– וכן, לוקח לי קצת זמן לעכל ולעשות פרוססינג לכל הדברים שנאמרו על מנת שאביא את דעתי לכאן. הפוסט הנוכחי יעסוק במה שאני לקחתי מההשקה כולל התייחסות ותובנות משלי.  אפל חשפה באירוע את החידושים האחרונים שלה גם מצד החומרה וגם מצד התוכנה, והאירה אור על האסטרטגיה של החברה לשנה הקרובה.

בראש הדברים כמובן ישנה ההשקה המחודשת של ה-iPhone ופורמאט ה-Plus אפל הכריזה שהיא מוציאה שני מכשירים חדשים בגרסת ה7- והם למעשה מהווים גרסה מעודכנת של האיפון שש וטובה יותר על פי החברה בשל שכלולים שונים שהוכנסו במכשירים.

ונשאלת כבר בשלב הזה שאלה עם ביקורת אשר מקופלת לתוכה כלפי החברה– האם אפל לא הופכת להיות לתלויה מדי במכשיר הiPhone כמרכז ההכנסות שלה אשר יוצר את כל האקו סיסטם מסביבו ?

Infographic: Is Apple Too Reliant On The iPhone? | Statista

התלות של אפל במכשיר הסלולר שלה- מגלה וחושפת למעשה את כך שהאיפון מגדיר את הצלחתה וקובע בפועל את היכולת שלה לייצר הכנסות שוטפות, תוכלו להחשף לנתונים לאורך השנים כפי שמשתקפים מהגרף אותו צירפתי לכם מעל לפסקה זו.

an1

אין ספק אם כך שגולת הכותרת בהשקה של אפל הייתה החדשנות שהיא מביאה אל תוך המכשירים החדשים של הiPhone, המכשיר החדש מגיע עם צ’יפ חדש A10 שאמור למעשה להיות פי 40 אחוז יותר מהיר מהצ’יפ הקודם, ולייצר 50 אחוז יותר במהירות העיבוד הגראפי והפרפורמנס בשימוש במכשיר- יש חשיבות רבה בשדרוגים הללו אשר מתכתבת עם העובדה שעולם הAR והVR מתפתחים מאוד ויכולות כאלו תומכות בתכנים מסוג זה.

הiPhone 7 מגיע עם יכולות אחסון מובנות הרבה יותר גדולות כדיפולט– ואפל אף הגדילה את היכולות של האחסון עד ל256GB- כמו כן ישנו שידרוג בחיי הבטרייה, האיפון 7 מגיע עם תוספת של שעתיים באורך החיים של הבטרייה בכל יום אל מול האיפון שש- וחשוב להגיד שלאיפון שבע פלוס יש אקסטרא שעת בטרייה בכל יום אל מול האיפון שש פלוס. שני הפרמטרים הללו גם זמן הבטרייה וגם יכולות האחסון מתכתבים לגמרי עם הדרך בה אנשים משתמשים במכשירים, סוג התכנים וכמות הדטה שאנחנו צורכים לאורך יום- שרק מוגברת משנה לשנה.

אפל גם הגדירה שכלולים במצלמה- אשר תאפשר לצלם תמונות ברמה הרבה יותר גבוהה באמצעות שתי מצלמות אשר יותקנו במכשיר ויאפשרו לייצר זום ברמה מדויקת בהרבה ובכך לדייק את איכות הצילום והתמונות בפועל- גם השכלולים הללו מתכתבים עם התנועה הטבעית של כולנו בשימוש במכשירים לטובת עולם ויזואלי יותר כמו כן, יכולות אלו מגבות- Capabilities אשר יתפתחו בשנים הקרובות בכל הקשור לAR ו-VR ואין ספק בכלל שאפל מתכננת להיות שחקן בשני המגרשים הללו או לפחות באחד מהם.

אבל אולי השכלול הגדול ביותר מכולם שאפל הכניסה לדור החדש של האיפונים הוא דווקא באזור של האוזניות- כי אפל רוצה לקחת אותנו למקום של התיעלות מקסימלית בשטח המכשיר והתנתקות מחוטים- הרעיון של Wireless Headphone מגדיר כי כפי הנראה גם כל השחקניות המקטרגות על כך תלכנה בקו כי בפועל ה- AirPods ללא ספק ישנו את החוויה של צריכת התוכן והמידע במכשיר- כמו כן, גם כאן ישנו רמז די עבה לכך שהעולם שלנו הופך בצורה משמעותית לכזה שנשען יותר על Voice ושכלול באזור הקולי יתנגן היטב עם הפיתוחים והשינויים אשר יזרמו אל חיינו בשנים הקרובות.

bii apple iphone device market share

חדשנות נוספת שאפל הציגה באירוע שלה נסב סביב השעון– Apple Watch אפל הזניקה לאוויר העולם את הדור השני של השעונים, המכשיר החדש יבוא עם מספר עדכונים ברמת החומרה כגון : חסינות בפני מים וברמת התוכנה GPS מובנה אשר מתחבר היטב למגמה עולה וחשובה והיא כל עולם ה-LBS שירותים מבוססי מיקום.

apple-september-2016_jeff-williams

לעניות דעתי הצנועה אפל לא טיפלה בבעיות האמיתיות של השעון– זכות הקיום של המכשיר לאורך זמן תלויה בהכרח באפליקציות רלוונטיות שיפותחו במיוחד ורק לסביבת השעון, כמו כן יש צורך משמעותי בלפתח מכשיר שיכול לחיות עם יכולות אוטונומיות -ומחזיק במידע ובכפתורים לביצוע פעולות שאינם נמצאים על מכשיר הסלולר.apple watch value

לסיכום, ההשקה של אפל מציגה סימן שאלה גדול לגבי התפתחותה של החברה והמיקודים בהם היא בוחרת, אין עוררין על כוחו של המותג גם ברמה התדמיתית וגם ברמה העסקית, אבל השנים האחרונות היו מאתגרות עבור Apple וההתלות שלה על מרחב אחד ברור שסביבו היא יוצרת עולם של תכנים ושירותים מהווה בעיה- כפי שהנכחתי עבורכם בשקף הראשון ברשומה, זה מצג  אשר מציף את השענותה של אפל על הוקטור המרכזי של מכשיר האיפון. מעניין יהיה לראות לאן מתפתחים הדברים והאם הקילר אפ האמיתי יבוא בעתיד בכלל מצד התוכנה באמצעות חיבוריות ל- אוגמנטד ווידטואל ריאלטי, בינה מלאוכתית, Voice ושירותים מבוססי מיקום.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.