Work Plan 2015 | Summary

wrplqn

הנה מגיע לו לסיום פרויקט תוכניות עבודה 2015– אבל תוכניות העבודה עצמן רק עכשיו יוצאות לדרך! כמובן שאהיה איתכם כאן לכל אורך המסע עם תובנות חדשות, מחקרים ומגמות משמעותיות עליהן אתם צריכים לתת את הדעת. הפוסט הזה מרכז את כל הרשומות שפרסמתי עבורכם כחלק מפרויקט תוכניות עבודה 2015- במארז אחד. זהו כלי מועיל שמאפשר לכם לבחור  את התכנים שמעניינים אתכם ולדעתי הם נדרשים לכם בעיצוב המסלול שאתם משרטטים לקראת השנה הקרובה.

Work Plan 2015 | Smart Connected Business | יש משהו בחודש ספטמבר שמביא אתו ריחות של שינוי– של סתיו, של תכניות לשנה הבאה, של סיום תקופה ותחילתה של תקופה חדשה. בכל שנה אני מתיישבת לתהות ביני לבין לעצמי- ממש באזור הזה של השנה, איך אוכל להועיל לכם בעיצוב המסע המתוכנן לקראת השנה הבאה? איך אגרום לכם לתכנן את צעדיכם תוך התחשבות בשינוי ובכיוון שאליו העולם שלנו מתפתח. השנה, החלטתי להתחקות אחר המודל שייצרתי בשנה שעברה- באמצעות פלייליסט של תכנים שכולם נסבים על אתגרים משמעותיים עבור עסקים לשנת הפעילות הקרובה. מדובר על מניפה של תכנים שאמורה לשמש אתכם כארגז כלי עבודה איכותי ומשומן היטב. הפוסט הראשון בפתיחת הסדרה יעסוק בנושא אותו אני מתכוונת להרחיב בהמשך השנה והוא : העסק המחובר והחכם. אנסה לתת לכם טעימה מתוך מכלול התובנות שלי בנושא, אמירות שיעזרו לכם באופן פרקטי להזיז את המחוג, להתבונן בנעשה ולהערך אחרת. בואו נתחיל. לקריאת הפוסט- Link.

Work Plan 2015 | Smart Agile Planning | היו תקופות בהן נהגנו להכין תוכניות עבודה לשנה הבאה– והן היו בערך קופי פייסט של השנה הקודמת. הכל נראה פשוט, הכל הצליח וכלל לא היה צורך לשבור את הראש. לפעמים, היו קצת שינויים שהעבירו לנו רטט קצר בגוף- אבל בגדול הדברים חזרו על עצמם פחות או יותר במשך תקופה ארוכה. והנה מופיעה לה מציאות חדשה, שאיתה קשה לצפות את העתיד, ובה כוחות השוק הגדולים מקרינים על מה שאנו עושים-בימינו קצב ההשתנות של הצרכן הולך וגובר ועושר ההזדמנויות הנקרות בדרכו עצום. בעיני, דווקא בתקופה זו תוכנית העבודה צריכה להיות כל הזמן – אבל כל הזמן, בסיס לשינויים. ובכן, איך למעשה בונים כזו תוכנית שיודעת להתגמש תוך כדי תנועה ולקפל לתוכה הזדמנויות חדשות (וגם סיכונים) ברמה יומיומית ? לקריאת הפוסט- Link.

Work Plan 2015 | Trends 2015 | זיהוי המגמות העיקריות בעולם- מהווה מבחינתי כלי עבודה קשיח ובעל משמעות רבה עבורכם. המגמות משקפות את מה שקורה סביבנו באקו סיסטם ומנחות אותנו בעיצוב פני החברה שלנו על סך מוצריה ושירותיה סביב אותם טרנדים שנכנסים לחיינו. מבחינים בהרבה מאוד מגמות, ולא פעם מגמה אחת מקפלת תחתֶיהָ מִינִי מגמות אחרות. אנסה בפוסט הזה לסמן עבורכם כמה אבני דרך- לגבי הדברים המרכזיים שלדעתי מחייבים כל עסק ועסק באשר הוא  לבחון איך הוא מנהל את האינטראקציה עם אותן מגמות כחלק מהתשתית של תוכניות העבודה שלו. חשבתי לנכון לתת סקירה על המגמות המשמעותיות ביותר שפותחות פתח משמעותי לקידום עולם העסקים, מגמות שמשנות את חוקי המשחק. לקריאת הפוסט- Link

Work Plan 2015 | Shared Knowledge | בהמשך ישיר לסדרה שהתחלתי לפרסם עבורכם- בכל הקשור לתוכניות עבודה 2015, אני מעלה הפעם פוסט חשוב ביותר בעיני והוא : שיתוף ידע. חשוב לי להקדים ולומר לפני שאצלול לפוסט עצמו, שמנקודת מבטי- הידע הוא הרצפה היציבה כבסיס שעליו ניתן לדרוך בביטחה כדי להגיע להחלטות הנכונות. מבחינתי ידע, איסוף האינפורמציה, קריאה נכונה של מפת המגמות והשלכותיהן על המסלול העתידי- מאפשר למעשה לנווט את הספינה של העסק בכיוון הראוי ולהחליט במה נכון לעבוד ואיפה כדאי להשקיע.לקריאת הפוסט- Link.

Work Plan 2015 | The Workforce & Management 3.0 | נראה לי שזה אחד הפוסטים החשובים ביותר בסדרת תוכניות העבודה ל-2015,  שאני מפרסמת עבורכם. ואולי יהיה מדויק יותר לומר שזה אחד הפוסטים החשובים ביותר שכתבתי בתקופה האחרונה בבלוג שלי. אני דנה איתכם לא מעט בנושא השינויים, המגמות, תהליך ההשתנות של הצרכן וצורות התנהגות חדשות שהוא מגלה. ולצד השיחה הזו אני מצביעה לכם על מכלול רחב של כלים, שיטות ויכולות חדשות שצריך להפעיל במסגרת העסק על מנת לסגור את הפער ואף לייצר פער משלכם אל מול האחרים (הצרכן והמתחרים) במסע שלכם קדימה. אבל במבט מפוכח על המציאות, כל זה לא יקרה בלי האנשים הנכונים ובלי הפעלת שיטות ניהול מתאימות שיהיו ריספונסיביוֹת לדינאמיקה של השנים הללו. הפוסט הזה ידבר בדיוק על כך: על אנשים ועל ניהול, מתוך השאיפה לפתח כלי עבודה נכונים בתוכניות העבודה שלכם לשנת הפעילות הבאה, ואף הלאה. לקריאת הפוסט- Link.

Work Plan 2015 | Open Disruptive Innovation | הדרכים והשיטות- משתנות, הכלים- משתנים, וכיום צצות הרבה הזדמנויות שלא היו קיימות בעבר. אחרי שהלכתי איתכם צעד אחר צעד בחשיבה על שיתוף ידע, על ניהול גמיש של תוכניות עבודה, ועל הדרך הטובה לבניית עסק חכם ומחובר- אני רוצה להמשיך איתכם את האקסטרה מייל לחשיבה נוספת שמקיפה כמה אלמנטים- קירוב טאלנטים לעסק, זירוז תהליכים וחשיפה מהירה לחדשנויות בעידן הנוכחי. כל אלו כרוכות באימוץ שיטות עבודה שפתוחות לרעיון החדשנות המשבשת.לקריאת הפוסט- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.