10 Great Digital Videos

vid

לפעמים אני אוהבת לייצר פוסטים כאלו, פלייליסט של תכנים שיכולים לשרת אתכם ככלי לעבודה. הפעם, אני רוצה לארוז לכם במסגרת רשומה אחת- עשרה סרטונים שמדברים על השינוי שעובר העולם, סרטונים שמדגימים את המהפכה הדיגיטלית מזוויות שונות ובמגוון שיטות. אלווה כל סרטון בכמה משפטים בודדים- ואתן לכם להחשף למקור בעצמכם. מתחת לכל הסבר אמבדתי עבורכם את הוידיאו המקורי על מנת שתוכלו להנות ממנו ואף להפיק ממנו תועלת.

הנה לכם סרטון רָווּי הומור שמדגים לכם כיצד תינוקות באים היום לעולם. הנרטיב של הסיפור מקצין כמובן את הסיטואציה ומדגים תינוק שקופץ ישירות ממיטת הלידה ומתחיל להתחבר לכלים הדיגיטליים, אמנם זו הפרזה אבל כפי שאנחנו מבינים הדבר לא ממש רחוק מהמציאות, והסרטון הזה מסמל ללא ספק סוג של תמרור עבורנו- כדי שנהיה עירניים לכך שהעולם מתקדם במהירות גבוהה מאוד.

נפוצות הרבה סיסמאות בנוגע לשינוי בעולם הקמעונאות– ואחת מהן היא- אומניצ’נלס. הפרשנות שלי למילה הזו הינה: קמעונאות בכל מקום! אז הנה לכם הדגמה לכך שהקמעונאות אכן יכולה להתקיים בכל מקום, וכיום-  גם הקבצן יכול להפעיל קופה רושמת- באמצעים הדיגיטליים החדשים ובשיטות של קופות אינטרנטיות שמחוברות אל המובייל.

הסרט הזה ממש לא חדש– הוא הופק ב2011, אבל המסרים שלו נראים כאילו הם מייצגים את המציאות של היום: הסרט מראה לנו הלכה למעשה איך חושב הדור הבא, דור ה-Z, ואיך עלינו לכוון את החשיבה שלנו לפי “הראש” של הדור הזה. מבחינתי, זהו האייטם הטוב ביותר שמדגים את השינוי בצורה מובהקת.

אם אתם רוצים להבין את ההשפעה המעשית של הדטה על חיינו– וממש לראות מה תכליתה של הדטה כשהיא בידיים של המשתמש מול העסק- זו הדגמה מעולה שמראה יום בחיי אישה על רקע השימוש בדטה, כיצד הדטה יכולה לתפקד ככלי עבודה הן מבחינתה והן מבחינת בתי העסק שחשופים אליה.

לא הכל חיובי בעולם הדיגיטלי– הנה לכם סרטון הסברה לצד הפחות טוב של הרעיון, שמראה הלכה למעשה עד כמה הרשתות החברתיות ובייחוד פייסבוק עלולות לייצר חלל בחיינו ולגרום חלילה לניתוק חברתי. זהו אחד הסרטים החזקים ביותר מאלה שהיכרתי שמראים את הצד הפחות יפה של החיים- וכמו שאני תמיד אומרת מדובר במידגם שמצביע עבורנו ככוכב הצפון על הצורך במינונים.

אחד הסרטונים היפים ביותר שאני מכירה– אשר מדגים לנו את פני המציאות העתידית שלנו: יום בחיינו בשנת 2020 (בעיני זה יקרה עוד לפני כן), איך אנחנו נתקיים במציאות קונקטיבית, כיצד הווי זה ייטמע בחיינו, ומה יקרה בפועל בסביבתנו- בבית, ברכב, במשרד, ברחוב ועוד כיוצא באלה. סרט חובה.

הצצה בסרטון קצר ומדויק– על השינוי שעובר על עולם השיווק, בגלל שהמסרים לצרכנים מחליפים מסך: לרוב קשה להבין איך לנהוג במסך החדש- איך עובדים בשיווק במובייל, מה הם המדדים להצלחה, וכן – איך נוכל להכיר את הלקוחות ולהסתגל לדפוסי ההתהנהגות החדשה שלהם ועוד.

מבט תלת מימדי– אל מפת השינויים, כיצד אוגמנטד ריאליטי ווירטואל ריאליטי חודרים לחיינו ומשנים את זווית ההסתכלות על המימד הפיזי דרך כלים דיגיטליים.

סרטון של אינטל שעוסק בשינוי– ומתייחס לעולם קונקטיבי יותר, להשפעות של מחשוב לביש על חיינו ול IoT. טיים ליין שמציג בפנינו את התמורות האבולוציוניות במבט היסטורי עם הרבה תובנות לגבי העתיד. סרטון מצויין ומעניין מאוד. כיצד בונים מותג בעידן הדיגיטלי לאור השינויים הגדולים, הפלטפורמות החדשות והמסכים החדשים.

מבט אל העתיד בחסותה של סמסונג. עולם נגיע, עולם של דיספליי, סרטון מדהים שמראה כיצד כל דבר סביבנו הופך לדיספליי- כך שעל כל משטח אנחנו יכולים למעשה להעביר מידע ולהיחשף למסרים רלוונטיים וקונטקסטואליים בהתאם למקום שבו אנחנו נמצאים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.