No Time. The Ticking Clock

את הדס גרוסמן אלה- אני מכירה כבר הרבה שנים,  היא המנכ”לית של חברת הטכנולוגיה מינט שבבעלות קבוצת פובליסיס והיא אחד האנשים הערכיים ביותר שהכרתי בחיי. בשבועות האחרונים, הדס וחבריה מהקבוצה נכנסו בכל הכוח ליוזמה של החזרת החטופים לישראל, הם ממש גרים במטה של החטופים ועוזרים בכל דבר שניתן. ביקשתי מהדס “לפתוח לנו את מכסה המנוע”- ולהראות לנו מה קורה מאחורי הקלעים, ואיך נראת יוזמה טכנולוגית, קריאטיבית משמעותית שכל כולה אמורה לעשות אימפקט ולגרום לכך שהחטופים האהובים יחזרו בשלום הביתה. קבלו פוסט אורח של הדס:

השעון מתקתק

יותר משלושה שבועות עברו מאותה שבת בבוקר בה הכל השתנה ומדינה שלמה התעוררה למציאות כואבת של לחימה, אובדן, חוסר ודאות וכאב.עבור 240 משפחות החטופים עברו ליתר דיוק 23 ימים, 5 שעות, דקה ו 36 שניות, 37 שניות, 38 שניות….!!.
בני משפחות החטופים והנעדרים, מודעים ומרגישים כל רגע שעובר בהיעדרם של יקיריהם ובדאגה לשלומם. אלו הילדים שלהם שם, בני הזוג, האבות והאמהות, הסבים והסבתות, הדודים והדודות- עולם ומלואו.

קבוצת פובליסיס התגייסה באופן מלא לטובת מטה המשפחות, ורתמה את כל חברות הקבוצה ומשאביה לניהול החמ”ל הפרסומי של המטה. מינט, כחברת הטכנולוגיה של הקבוצה, נרתמה  גם היא להובלה וסיוע  בכל ההיבטים הדיגיטליים והטכנולוגיים- לרבות הקמת מאגר מידע מאובטח, פיתוח אתר להצגת החטופים, פלטפורמה לשיתוף תוכן הסברתי ועוד.

לצד עבודה אינטנסיבית שנעשית במטה במספר רב של תחומים- וגם בתקשור סיפורי המשפחות לגורמים בארץ ובעולם, חיפשנו דרך להעביר את תחושת הדחיפות בטיפול בנושא, כלי שיאפשר לנו להפיץ בקרב הציבור הרחב את המודעות לזמן שחולף, שעלול להיות בעל משמעות קריטית לחיי החטופים ולשלומם.

אתר החטופים שהוקם יומיים לתוך האירוע– הכיל שעון שמדד את הזמן וליווה אותנו ואת המשפחות במטה באופן יומיומי וגרם לנו להרגיש את תחושת המחנק ככל שהזמן עובר, אחת האימהות, שבנה חטוף ונמצא בעזה, אמרה שהיא לא מסוגלת להסתכל על השעון ורוצה שכולם יראו את הזמן שמתקתק, הזמן בו נעצרה נשימתה.

כך עלה רעיון השעון המתקתק אשר סופר כל רגע וכל שנייה מה-7 באוקטובר בשעה 06:29, שיופיע בכל אתר ברשת ויהווה תזכורת מהדהדת וכואבת לחסרונם של 240 חטופים.

היה ברור לנו שאנחנו חייבים לפתח משהו מאד מהיר, שיהיה מאד קל להטמעה, מאובטח כהלכה וכזה שיהיה גנרי עד כמה שאפשר, על מנת להבטיח את ההטמעה הרחבה בכל אתר ואת החשיפה של רבים.

הפתרון שיצרנו בבסיסו הוא “סקריפט” שיודע לקבל פרמטרים רלוונטיים ולהתאים את עצמו, את ה”סקריפט” מטמיעים דרך ה GTM מה שחוסך את ההתעסקות עם העלאת גרסה או שינויים בקוד, כמובן שבדקנו היטב את נושא אבטחת המידע בצורה מהירה וממוקדת – בהירתמות של חברת 2B SECURED.

כוחו של השעון הוא בעצם נוכחותו, הוא הדרך של כל חברה, מותג ופלטפורמה  להביע תמיכה במשפחות במאבקן להשבת יקיריהן. תוך ארבעה ימים, השעון הוטמע במאות אתרים בארץ ובעולם- לרבות אתרי חדשות מובילים, אתרי קמעונאות, אתרי חברות התקשורת, רכב, בנקים, הייטק, רשויות, אוניברסיטאות, חברות ביטוח, רשתות שיווק ועוד! בנהן: ישראכרט, בזק, ההסתדרות, הראל, YES, מימון ישיר, אלדן, מקדונלדס, ביטוח ישיר, פורד, אשטרום, סלקום, אוניברסיטת ת”א, כל אתרי קבוצת עזריאלי, Walla, ישראל היום, שטראוס, מעריב, מאקו, מאזדה, פרטנר, חברת חשמל, החברה המרכזית למשקאות, תנובה, צומת ספרים, טבע, מכבי תל אביב, צ’מפיון מוטורס, דינמיקה, ניופאן, עצמלה, אמישרגז, VANS, טויס אר אס, פלאפון, one zero, הכשרה, AM PM, אלקטרה פאוור, סנטרל פארק, שלמה סיקסט, כלל, פיצה האט, עיריית רעננה, עיריית הרצליה, טיב טעם, גולן טלקום, יקבי כרמל ועוד ועוד.

אנו קוראים לכולם להצטרף אלינו, כל ההסברים בלינק הבא: Link.

אחד הדברים המדהימים הוא שגם חברת Wix הצטרפה אלינו והוסיפה תוך יום את השעון המתקתק כרכיב ב App Market שלהם, שמאפשר לכל אתר ב Wix לצרף בקליק את השעון לאתר שלו ובכך להגיע להפצה רחבה של אלפי אתרים בארץ ובעולם, בלינק הבא: Link.

לשעון נחשפו מיליוני משתמשים וממשיכים להיחשף מדי יום, בכל כניסה שלהם לאתרים השונים. בכך הם מקבלים תזכורת נוקבת לזמן שחלף וממשיך לחלוף.

אנחנו רק מקווים שהשעון הזה יעצור ועכשיו! רוצים לרדת מהאוויר כמה שיותר מהר – ואת זה נעשה כאשר כל  החטופים והחטופות, עד האחרון שבהם יהיו שוב איתנו.

BRINGTHEMHOMENOW#

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.