Tips : Knowledge

לקטגוריית – טיפים גדולים קטנים : לינק

במסגרת פינת הטיפים שלי,  פוסטים קצרים על תובנות עֶרְכִּיות אדבר הפעם על נושא : הידע |  המון פעמים אני מרגישה שאנחנו

צריכים יד מכוונת שתאמר לנו היכן להסתכל ועל איזה כפתור צריך ללחוץ. מתוך השקפת עולם זו אני חושבת שנכון לחלק טיפים קטנים על כפתורים משמעותיים שעושים את כל ההבדל ! הפעם אני רוצה ללחוץ על כפתור משמעותי מאוד במהלכים שלכם במדיה החברתית והוא כפתור הידע :

ידע בעיני הוא כמו בצק, כמו חומר גלם ואם אנחנו רוצים להגיע למצב שאנחנו מעבירים אותו הלאה, מייצרים דרכו ערך, אנחנו צריכים לדעת איך לחלק אותו. אנסה בטיפ זה להעביר לכם את התובנות שלי לגבי הסוגיה ולהכווין אתכם בנושא.

חכם ופשוט | אחד הדברים המשמעותיים ביותר בהעברת הידע הוא כמובן לדעת על מה אתם מדברים, לא פחות חשוב אתם צריכים לנכס את האפשרות “לדבר את הידע שלכם בכל מיני שפות”  לקהלים שונים. אם לא תדעו להעביר את הרעיונות בשפת קהל היעד שלכם, לא משנה כמה אתם חכמים המסר והערך אותו ניסיתם להעביר פשוט לא יגיעו ליעדם.

מינון | אני בטוחה שיהיו כמה מימכם שיצחקו עלי בנקודה זו, וזה בסדר, גם לי יש דבר אחד או שניים ללמוד על נושא העברת הידע –  ומינונים בהחלט נכללים בנקודה זו. חשוב לקחת בחשבון שידע “מייצר זמן לימוד” לצד השני ואם אנחנו באמת רוצים שיקראו אותנו, יגיבו לנו, וייקחו הלכה למעשה את הידע אותו אנחנו מחלקים אנחנו חייבים לדעת למנן את הכמות באופן ריאלי איתו ניתן להתקדם.

Spread | הִתְפַּשְּׁטוּת הידע משמעותית – קחו בחשבון שידע אמיתי לא יכול להישאר במקום אחד, הוא חייב להתפשט ולייצר זרועות תמנוניות גם במקומות אחרים ולאו דווקא במתחמים שלכם. עצם העובדה שאתם לוקחים חלק בדיונים של אחרים, מגיבים, תורמים מהידע שלכם על בסיס דיאלוגי כחלק מהשיח מרחיב למעשה את האפשרות שלכם להעברת ידע אמיתית. קוֹנְסוֹלִידַצְיָה זה טוב אך לא בהכרח למדיה החברתית הקהילות איתם אתם רוצים לבוא במגע נמצאות במקומות שונים שווה לחפש אותן ולהשתלב בשיח שלהן באופן יזום.

מנות קטנות ואכילות | כשאתם מעבירים ידע זכרו להיות “אכילים”, הידע שלכם נרכש בידכם לאורך זמן, זכרו לחלק את זמן הלמידה שלכם לזמן הלמידה של אחרים. אם תחלקו את המסר “לנקניקיות” סביר להניח שהוא יהיה קליט יותר ו”אכיל” ובכך למעשה : נחשב.

רגש | חלק גדול מהכוח של המדיה החברתית הוא האנושיות שבה, הרגש שאתם מוסיפים לתכנים מאפשר לאחרים להתחבר אליכם ורק אחר כך אל הידע שלכם. הרטבת המסר, הכנסת לחלוחית אישית גורמת לכך שאנשים ירצו לקחת. ברגע שהזזתם אותם לידי רצון, העברת הידע תהיה פשוטה בהרבה. אל תהיו רובוטים, אל תהיו עם פינות חדות, עגלו את המסר שלכם והוסיפו לו חיוך כל אלו יגרמו לאחרים לרצות בחיבור.

התמדה | המדיה החברתית מייצרת תכתיב של היררכיה חדשה, מי שרוצה להעביר ידע צריך לדעת שהוא צריך לבנות אמון, חוט השדרה המשמעותי ביותר בבניית האמון שייך להתמדה. תתמידו – ותישאו בפירות מוצלחים לאורך זמן ממש לשיטת ובגישת הזנב הארוך.

Punch Line בדמות רגש | הוספתי לכם סרטון אשר הופק על ידי הBBC בנושא ידע – הסכנות והתועלות לאורך ההיסטוריה. שימו לב לכך שהסרטון מהווה חלק מסדרה של עשרה סרטונים שווה לראות את כולם, בעיני, תוכן מסוג זה מזיז אותנו וגורם לנו לחשוב.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.