Tips : Feed Optimization Facebook

 

לקטגוריית הפוסטים בנושא Facebook בבלוג זה : לינק |

בפינת הטיפים שלי על מתחם Facebook אני רוצה להרחיב הפעם בנושא : נראות תכני המתחם שלכם בFeed האוהדים של הדף. הדרך בה למעשה המנויים שלנו נחשפים לאינפורמציה אותה אנו מעלים מדי יום.

לא מעט פעמים אני שומעת מחברות וארגונים את הגישה אשר נתמכת ותומכת בגודל. על פיה הארגונים מודדים למעשה את הצעדים שלהם במדיה החברתית, ואת הרמה התוצאתית במשקל כמות האוהדים. חשוב לי להדגיש כי על פי גישת ותפישת העולם שלי : הגודל לא קובע ! האיכות כן. בפוסט זה, “אוביל אתכם בטיול” אשר יסבר לכם את האוזן, יעשה לכם סדר, ויסביר לכם הלכה למעשה כיצד הגודל עשוי לתעתע ובפועל להיות חסר משמעות.

כיצד למעשה נחשפים למתחם שלנו ולתכנים שלנו ? אוהד עשוי להיכנס לעמוד בעקבות מודעה, או לחילופין בגלל חבר שייצר אינטראקציה ובכך הציף את המידע כשרשור ויראלי. כמו כן, תמיד קיימת האפשרות שהאוהד קיבל הזמנה אישית לכניסה למתחם. בנקודת זמן זו למעשה הוא נפגש בפועל עם העמוד פעם אחת. לרוב, המשך ה”יחסים” שלו עם העמוד יתקיים במרחב הStreaming השוטף בFeed. אוהדים לא חוזרים שוב ושוב למתחם עצמו אלא נחשפים לתוכן בעדכון התכנים השוטף בHome שלהם. הHome מורכב משני פרמטרים : Top news וMost recent. האופציה הראשונה תרכז עבורנו את הדפים, קבוצות, חברים איתם אנחנו מייצרים אינטראקציה או לסירוגין החברים אשר מייצרים איתנו דיאלוג ושיח. האופציה השנייה תראה את הFlow המלא של כל התכנים שעלו ברגע זה. קחו בחשבון, שבמידה והאוהדים שלכם רגילים לצרוך את האינפורמציה שלהם כברירת מחדל באופציה הראשונה, משמעות האינטראקציה אותה אתם יוצרים עם האוהד תקבע באופן חד משמעי האם הוא יחשף לתכנים שלכם אי פעם או שלא.

אני רוצה לחלק לכם את המפגש של האוהד עם התכנים שלכם במתחם לכמה אפשרויות :

מפגש עם התכנים של המתחם |  אם אוהד נכנס אלינו אל המתחם בעקבות פרסום ולאחר מכן מעולם לא יצר פעילות עם התכנים שלנו, כמו כן החברים שלו לא יצרו אינטראקציה עם העמוד, סביר להניח שהוא לא יראה את האינפורמציה שלכם בFeed. אם האוהד נחשף לתכנים שלכם מפעם לפעם, עושה Like, מגיב, מסתכל על תמונות אשר העלתם – האפשרות שתצופו בFeed שלו גדלה בהרבה. וכאן למעשה מתחדדת הנקודה לסיבה שבגללה כל כך חשוב שנקבל Like על התכנים שלנו. מרגע שיצרנו קשר עם אוהד מסוים, גרמנו לו להיות קשור לתכנים שלנו, בפועל הוא ייחשף לאינפורמציות אותן אנחנו מעלים שוב ושוב ועל ידי כך למעשה אנחנו שומרים על הקשר.

אינטראקציה ויצירת חלונות של הזדמנויות |   ככל שאוהד מתחבר יותר אל עולם התוכן שלכם, מגיב, עושה Like, צופה בתמונות, סרטים ועוד … כך מתגברת האפשרות שהוא יראה את התכנים בעדכונים השוטפים שלו. קחו בחשבון שאפשר לחשוב על הנושא בחוכמה. רעיון אחד למשל עליו קראתי באחד הבלוגים מחו”ל : בכל פעם שFacebook משיקה מוצר חדש שלה, שירות חדש, או שינוי היא למעשה מתעדפת את התוכן הספציפי הזה מעל לכל התכנים המוצפים בזירה. אם באופן קבוע תשווקו את התכנים הכוללים את השינויים של Facebook במתחם שלכם סביר להניח שתגבירו את האינטראקציה באופן משמעותי – גם אם התוכן אינו קשור ישירות לעולם התוכן שלכם. לשמחתנו, Facebook משנה ומייצרת חדשנות על בסיס קבוע, כך שנוכל להשתמש באופציה זו כאדרנלין קבוע וייצירת ווליום המשכי.

הפרמטר החשוב ביותר | כאשר אתם מעלים תכנים באופן תדיר והתכנים הללו מייצרים אינטראקציה והרבה, אתם יכולים לסמוך על כך שהם יצופו בStreaming של האוהדים. חשבו חכם על תכנים ואינפורמציה שתוכלו לייצר מסוג הנושאים שמייצרים עניין וגורמים לשיח : השקות של מוצרים על משבצת הראשוניות והחדשנות.  כמו כן מציצנות, מזל טוב להולדת בן של אחד מאנשי הארגון, על משבצת הציר האמוציונאלי והאנושיות. תכנים אשר מייצרים ווליום של תגובתיות. שימו לב לכך שעל מנת שאכן יגיבו לכם אתם חייבים להיות מעניינים. תדאגו לייצר מצב של הִשְׁתַּלְשְׁלוּת חכם. מצב בו אתם לא נחפזים להעלות תכנים ריקים ממשמעות רק על מנת שיעלו תכנים במתחם שלכם. מצב של חיפזון בהעלאת תכנים נבובים מתוכן מייצר בזבוז אנרגיה משמעותי במושגים של Facebook. אם תעבדו נכון על פי הפרמטרים שהוצגו תוכלו לפתח ולגדל את המתחם שלכם הלכה למעשה. תוך כדי בניית המהלך והחוקיות עליה דיברתי, זכרו שהדבר החשוב ביותר הוא לייצר תוכן בעל ערך ! אם תייצרו תוכן ראוי לחשיפה , לצפיות , לLike ולתגובות הדרך שלכם באופטימיזציית הנראות שלכם בStreaming של האוהד מובטחת.

לסיכום |לחידוד הנקודה הראשונה בפוסט זה, הגודל עשוי להיות מתעתע. עצם העובדה שהעמוד שלכם כולל מאות, אלפי או עשרות אלפי עוקבים אינה מייצגת בהכרח את איכות החשיפה בפועל. קחו בחשבון שאם לא תעבדו בשיטה זו ותייצרו אך ורק אקטים של : תחרויות, פרסומים, Engagement נקודתי תייצרו בפועל עמוד מלא בסטטיסטים ולא באוהדים חיים ונושמים. המשימה שלכם היא לייצר תוכן, תוכן המשכי בעל ערך ומשמעות המאפשר לאוהדים לקחת חלק ולתרום את דעתם. ככל שתחזקו את הגישה הזו ותעבדו על פי אסטרטגיית פעילות זו – תגדילו את הסיכוי להתפתחות המתחם שלכם וליצירת מרכז התקשורת שלכם !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

6 comments

 • שוב, פוסט נפלא!
  זהר, מתי אמצא זמן לקרוא את כל הדברים הראויים שאת כותבת?
  בעצם, אין לי ברירה. התוכן שלך הוא קרם דה לה קרם.
  נוותר על דברים אחרים…
  תודה.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  שרונה תודה : היתרון בבלוג שהכל נשמר , כך שאפשר תמיד לחזור אחורה ולקרוא תכנים על פי הרלוונטיות והצורך .

 • אלהNo Gravatar says:

  הפוסטים שלך טובים אחד אחד. אבל זה, אחד החשובים שבהם.
  בגלל שעל זה קם או נופל מתחם.

  מאוד קשה (לי) לייצר פיד איכותי קבוע שהוא גם תדיר מספיק וגם מדבר לעצם העניין באופן מעניין ומניע.

  אם המתחם מיועד לקהל שאזור הזמן שלו שונה באופן משמעותי, או קהל שמגיע ממגוון אזורי זמן, האם זה יכול להצליח?

 • ella r. says:

  הפיד בפייסבוק: על זה, בעצם, קם או נופל דף עסק
  זהר אוריין מגישה תוכן צלול http://bit.ly/bw4iT7

 • זהר, פוסט מעולה ומטריד… ממחיש עד כמה העבודה בפייסבוק צריכה להיות מנוהלת באופן אסטרטגי ומקצועי. זה מטריד כי כעת ברור לי מעל כל ספק שעלי להקדיש משאבים רבים (זמן למידה ועבודה) כדי שהפעילות שלי בפייסבוק תהיה אפקטיבית באמת.
  תודה לך על שאת ממשיכה להאיר את הדרך המקצועית גם לאחרים 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.