בנית מגדל תוכן פוסט שני בסדרה

 

בהמשך לפוסט הראשון בסדרת : בניית מגדלי תוכן לינק , הפוסט השני בסדרה ירד לרזולוציה של בניה הכוללת טיפים ורעיונות ליישום בבלוג. אני מזכירה שבנינו בלוג לחברה יזמית העוסקת בשיווק פרויקטי נדל”ן למגורים בקונספט של איכות סביבה. המשימה הייתה לבנות עבור החברה בלוג עסקי שיווקי, אשר ישרת אותה למטרות יחסי ציבור ושיקוף המהלכים של החברה כלפי חוץ לקהל יעד פוטנציאלי. בפוסט הקודם הפסקנו בנקודה של רעיונות מדליקים אשר יפלפלו ויתבלו את הבלוג. מכאן אני ממשיכה בכתיבה על החלקים בבלוג אשר מאפיינים את יציבותו ושומרים על איכותו לאורך זמן…

כחלק מהמשימה אני רוצה ליצור מדורים בבלוג “מיני מתחמי תוכן” חשוב לי להשתמש ברב שכבתיות של הבלוג ולהכניס בו מגוון עולמות על מנת שתוצאות הסטטיסטיקה בבלוג שלי יראו, שמעגל הלקוחות שהתעניינו בעולם התוכן שלי נשאר לאורך זמן. הרעיונות שיש לי לבלוג מסוג זה כוללים : עמוד תערוכה של הפרויקט, צילום הפרויקט תוך כדי תנועה ויצירת מתחם יומן רשת ויזואלי. פינת תבלינים ירוקים בנדל”ן דוגמאות מהעולם. פינת קיימות ואיכות סביבה. פינת אירוח ועוד …כאן ראוי לציין שהשמיים הם הגבול והגבול הוא אמנם גמיש מאוד, ניתן לשנותו תוך כדי תנועה ניתן להוריד מדורים שלא “מתרוממים” ולהוסיף אחרים.

תגובות הן תוכן בלתי נפרד מהפוסט ! שימו לב שהתגובות שוות ערך כמעט אם לא ברמה זהה לערך התוכן בפוסטים עצמם. חשוב לי לייצר מינוף דרך התגובות שאני מקבלת ולהדגים דרך התגובה שלי מי אני, מה אני יודעת מחוץ לרשום לעיל בפוסט. מהי הדרך בה אני מתנהלת בדיאלוג ואיך אני פותרת בעיות נקודתיות או לחילופין מרחיבה את הטיפים דרך ממשק התגובה.

תוכן שמן הראוי שלא אשכח : חלק בלתי נפרד מהבלוג הוא הקשר עם העולם החיצון וערנות להתרחשות במדיה סביבנו. אני רוצה לכלול בבלוג בלוגרול איכותי של לינקים הקרובים לעולם התוכן של איכות סביבה, RSS המפרגנים למתחמים אשר מהם אני שואבת עולמות תוכן ואיתם אני מייצרת שיתופי פעולה. מצגות שאני מאתרת בתחום ברשת ולסירוגין מצגות יזומות שלי מחומרי החברה.

עד כה טיילתי איתכם בין הרעיונות לבניית המתחם בניית הבלוג. עכשיו זמן Execution שלגביו יש כמה נקודות חשובות שממשיגות בפניכם את הרעיון הכללי והופכות אותו לאמיתי.

לצאת מהמתחם למטרות נוכחות מיתוגית ושיווק : חלק מתוכן הבלוג כולל גם יציאה החוצה הכוללת בחירת מתחמים שעוסקים בתחום הסביבה והשתלבות קונסיסטנטית בשיח בזירות השונות. האקט הזה מייצר לנו : נוכחות בSpread  ממתג אותנו כאינססטאנציית תחום וכבונוס מהצד מייצר טרפיק שחוזר כבומרנג חיובי אל האתר שלנו.

דוגמא : להלן דוגמא לתוצאה של תגובה שלי בבלוג של לאומי לפוסט על קמפיין פרסום שעלה לאוויר. בתגובה השארתי את “טביעת רגלי”, את שמי ואת כתובת האתר שלי. התוצאות לא אחרו להגיע ובסטטיסטיקה של האתר שלי יום אחרי שהגבתי זכיתי לשבע עשרה ביקורים. חשוב להדגיש שכל אחד מהמבקרים נשאר באתר וקרא כעשר דקות, הוספתי לכם את צילום מסך הסטטיסטיקה בכדי שתוכלו להתרשם בעצמכם. קרי : מאמצי השיווק של בנק לאומי הועילו ליצירת טרפיק באתר שלי. חשוב לאמור, אל תשאירו הודעות שמטרתן לייצר טרפיק באתר שלכם, נצלו את הבמה של אחרים להגיב ולהראות דרך התגובה מה אתם יודעים ומי אתם … כבונוס מהצד אם התגובה שלכם תהיה מעניינת היא תקבל “הטבה” נוספת בדמות ביקור באתר.

טקטיקת גאנט פעילות ותוכנית עבודה כל אותם הרעיונות הטובים, שבכוחם לבנות את מגדל התוכן ולייצר עניין משתנה ומפתיע עם קורטוב חדשנות, לא יהיו שווים אם לא נדע להוציא אותם מהכוח אל הפועל. בבניית תוכנית עבודה אנחנו מבטיחים לעצמנו שהבנו את גודל המשימה ואת הנדרש מאיתנו. כשיש לנו “ערמת תכנים” כזו שאנחנו משוכנעים שתייצר עניין. מגיע הזמן לשבת ולחלק את העבודה בצורה סדורה על ציר זמן של פעילות מגוונת. תוכנית כזו תעזור לנו לראות מה באמת אנחנו צריכים לעשות. מה נימצא בשליטה שלנו ואיפה אנחנו צריכים להיעזר בספקים חיצונים, שותפים וכולי. כמו כן התוכנית תעזור לנו להטמיע (To Implement) את המהלך בארגון. חשוב לקבוע במשוער כמה פוסטים נכתוב מה נכתוב ומתי. תתייחסו אל תוכנית העבודה כאל תוכנית ארכיטקט. עליכם לשרטט תשתית, יסודות, קירות, צנרת ולדאוג שבסופו של דבר כל הקונסטלציה הזו תעבוד כמקשה אחת. באופן טבעי החלק הראשון של התשתית לוקח זמן רב יותר, וראוי לכלול גם את שיקול זה בתוך תוכנית העבודה. כך תגבירו את הסיכויים לקבל תמונה אמיתית על משאב הזמן אותו תשקיעו.

אז מה היה לנו ? מטרות אסטרטגיות שהשגנו ואיך הדבר עוזר לנו מבחינה עסקית ? מיתוג התוכן ובניית הזהות ברשת, אינטראקציה עם קהל יעד מסומן, מינוף המסר כלפי פנים וכלפי חוץ, בדיקת הצעדים תוך כדי תנועה, Networking והנגשת התכנים. מלבד זאת, בניית מתחם טוב תהיה ערובה לכך שהמתחרים שלנו יעשו את העבודה הטובה ביותר ברמת יחסי הציבור וידאגו שידעו מי אנחנו גם בלי שנצטרך לעבוד שעות נוספות. על פי תפישת עולמי מדובר בהמון סיבות טובות להשתמש בבלוג ככלי שיווקי ואסטרטגי בתמהיל הכלים השיווקים של החברה.

הפוסט הבא והאחרון בסדרה זו יעסוק בכלים לבניית תוכנית עבודה וגאנט פעילות….מקווה שנהניתם, אשמח לתגובות שיאתגרו אותי להוסיף לכם טיפים ומידע מעבר לדברים הכתובים בפוסט.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

18 comments

 • Oren Gutman says:

  RT @zoharu http://bit.ly/145AsK בנית מגדל תוכן . פוסט שני בסדרה . חדש בבלוג שלי . תהנו .

 • אנו באנו ארצה לבנות ולהבנות בה… 🙂 RT @zoharu http://bit.ly/145AsK בנית מגדל תוכן . פוסט שני בסדרה . חדש בבלוג שלי . תהנו .

 • 2 הפוסטים מענינים ביותר, ביחוד בגלל המתודולוגיה המסודרת להפליא.
  נניח שבניתי בלוג לפי כל הכללים (או חלקם) שציינת. איך אני מביא את האנשים שאני מעונין בהם לצפות ב”מגדל” שבניתי.
  ב”קפה” שלנו יש דרך יפה – לסרוק את הקהילות הרלונטיות, לפתוח את העמוד של החברים בקהילות אלה, ואם אתה חושב שהגולש הזה מתאים לפרופיל שאתה רוצה, תציע לו חברות. מכאן הדרך די חלקה.
  בפייסבוק רוב הכרטיסים חסויים, אינני יודע איך זה בשאר הרשתות שאת מזכירה.
  אני שואל כי אני מעונין ב”הרחבה” בשלושת העמותות בהן אנחנו, חנה ביקל בת זוגי ואני, פעילים.
  גיוס חברים לעמותה דומה במידה מסוימת ל”גיוס” לקוחות לעסק.
  אולי, כשיהיה לי זמן, אכתוב פעם כתבה כיצד אפשר להעתיק את העקרונות של OBJECT ORIENTED PROGRAMMING לשטחים אחרים.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי דני, אכן הרמת לי להנחתה 🙂 על חלק מהשאלה שלך עניתי בפוסט. להביא אנשים למתחם פרטי עצמאי באופן טבעי יותר קשה מברשת חברתית.

  נכון שקל לזהות אנשים במרקר קפה ובכך להגדיל חשיפה. חשוב להגיד קודם כל זה לא זה במקום זה.
  אתה יכול לעשות גם וגם וגם.

  דבר שני אני ממליצה לקחת את טוויטר ככלי נוסף שיכול לייצר מנוע וחשיפה. לגבי פיסבוק יש לי המון מה לאמור אבל אני כותבת על כך פוסט ארוך תמתין מעט וזה יגיע ….

  חשוב לי להדגיש השיטה לכך שיגיעו אנשים ויקראו את משנתך קשורה בהכרח בכמה דברים מרכזים – האופן בו אתה מגיב ומראה נוכחות אצל אחרים. התכנים והאיכות שלהם. מספר הפלטפורמות בהן אתה יוצר חשיפה.

  זה לא מדע מדויק ולכל תוכן יש זרימה שונה.

  כמו כן, צריך לקחת בחשבון שהכמות לא קובעת כי אם האיכות.
  השבוע צפו בבלוג שלי חמישה אנשים מלינקדאין. אחד מהם פנה אלי ונהיה לקוח שלי …. סטטיסטית זה ממש מעט. אבל במבט שפוי ומושכל זה המון וזה בדיוק מה שאני צריכה .
  אשמח לענות על עוד שאלות . זהר

 • Hanan Harel says:

  RT @zoharu

  http://bit.ly/145AsK בנית מגדל תוכן . פוסט שני בסדרה . חדש בבלוג שלי (זאת אומרת שלה, אני רק עושה ר"ט).תהנו

 • saar siklaiNo Gravatar says:

  תודה גם הפעם זהר.

  תמיד אני לומד עוד משהו ממך. אהבתי מאוד את הדוגמה על התגובה בבלוג של בנק לאומי, זה מדהים מה שתגובה אחת טובה במקום הנכון יכולה לחולל.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אני מתכננת פוסט שלם שמתייחס לכל הקטע השיחתי ואיך אנחנו יכולים לנצל ולנהל את נושא התגובות במינוף אמיתי של הנוכחות הרשתית שלנו … שמחה מאוד שקפצת לביקור . וגם על העובדה שיכולת לסמן פיןפוינט את הדבר החשוב ביותר בפוסט 🙂 ערב טוב זהר

 • נראה לי שאת משקיעה הרבה בלמידה
  וברור לי שאת משקיעה הרבה מאד בנתינה
  הרבה תודות

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי נדב אני אוהבת את הלמידה מאוד ויותר מכול אני אוהבת להעביר אותה הלאה . המחקר שלי עוזר לי בהמון צדדים גם עסקיים וגם אישיים . אני זוכה לכתוב פרקים שלמים בספר שלי ולחשוף אותם בפני הקהל . לייצר מתודלוגית עבודה טובה עבור לקוחות שלי וליצור חומר איכותי מבחינתי להרצאות . תודה על הביקור שמחה לארח אותך כאן .

 • אהרוןNo Gravatar says:

  פוסט מקצועי ומעניין. הוא חידד אצלי לי דברים והוסיף לי ברמה של העמקה.

  תודה, זהר.

 • מזיNo Gravatar says:

  מעולה. לומדת ממך המון וחושבת על דרכים שונות שלב את המחקר הכמותי- איכותני בו אנחנו מתמחים בתחום הרשתות החברתיות.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי אהרון שמחה שאתה לקוח קבוע … הפעם הבאה תהיה אפילו יותר מעמיקה פוסט שדמבר על כלים לבניית תוכנית עבודה – גאנט פעילות . נתראה ..

 • urianzoharNo Gravatar says:

  מזי שלום אשמח מאוד לשמוע הרחבה לגבי התחום שלך . איך אתם מיישמים הלכה למעשה מחקרים איכותנים דרך כלי המדיה החברתית .נשמע לי נושא מרתק .

 • כתוב קולח,רהוט ומעניין.
  תודה על פוסט מעשיר ומכל מלמדיי השכלתי!

  יישר כוחך.

 • SoliNo Gravatar says:

  Great post, I was looking for it for some time.

 • RT @zoharu: http://bit.ly/bHW198 מצפוסט חדש בבלוג שלי – כלים חינמיים ברשת , מקווה שתהנו :)פוסט מצויין שנותן כלים שימושיים לרשת ומחוצה לה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.