Facebook Reports Third Quarter 2015 | Mobile Video is the Future

fe

מדי רבעון בדוחו”ת הכספיים ש-Facebook מגישה, אני יוצרת רשומה מסכמת אשר מציגה את הדטה ומנתחת מפתחות מידע מרכזיים עליהם צריכים לשים את הדעת- פייסבוק הגישה את הדוחו”ת הכספיים שלה לרבעון השלישי בשבוע שעבר- ואין ספק שהחברה צועדת בצעדי ענק של הצלחה וקומפוננט הוידיאו בסיפור משרת אותה ואף יעצב עבורה הלכה למעשה את העתיד.

כחלק מהרשומה על מנת שתוכלו לנשום את “אוויר הפסגות של הדטה” אשר מספרת את הסיפור של פייסבוק- אשלב גרפים אותם שלפתי מהמנוי שלי בביזניס אינסיידר, ויזואליזציות אשר עוזרות להבין את גודלה והתעצמותה של הפלטפורמה ואת האקו סיסטם החברתי שפייסבוק עצמה יוצרת בכל העולם :

BII_q315_FB_MAU

באירוע הדוחו”ת הכספיים של החברה– מארק צוקרברג דיבר על כך שברבעון השלישי פייסבוק ואינסטגרם יחד קיבלו יותר משמונה מיליארד צפיות בתוכן וידיאו בכל יום- אשר הועלו באמצעות 500 מיליון יוזרים פעילים בפלטפורמות, ממוצע של יותר מ-10 סרטונים לאדם בפלטפורמות יחד. המשמעות של ממוצע זה מנכיחה את עוצמתו המתגברת של הפיד בידיים של המשתמשים ואת העובדה שאנחנו כצרכני תוכן צורכים יותר ויותר מידע ואינפורמציה בפלטפורמות אלו (צריך לקחת בחשבון שפייסבוק מחשיבה צפיה בתוכן וידיאו משלוש שניות ומעלה).

המספרים הללו כפולים פי שניים מהדטה שפייסבוק הנכיחה בתחילת השנה- הData של תחילת השנה שיקפה ארבע מיליון צפיות בתוכן וידיאו בכל יום- אבל חשוב לציין כי בתקופה זו נכנס פיצ’ר ה-Autoplay וידיאו אשר מופעל אוטומאטית בפיד, עובדה שמן הסתם מגבירה בצורה משמעותית את הצפיות בתוכן וידיאו במבוסס על משתמש יחיד.

להלן נתונים מעניינים שעלו בדוח”ות הכספיים של החברה :

הרווח הטוטאלי של החברה ממודעות עמד ברבעון השלישי על- 4.3 מיליארד דולר, זו עליה משנה לשנה של 45 אחוז- משמע אנחנו שווים הרבה יותר לפייסבוק מאי פעם, שכן כל אחד מאיתנו מייצג פוטנציאל צמיחה עבור החברה ובמבוסס על משתמשי יחיד בפייסבוק מרוויחה יותר משנה לשנה. מודעות במובייל מייצרות-78 אחוז מכל הרווחים של פייסבוק וזו עליה של- 73 אחוז משנה לשנה- סה”כ הרווחים מהמובייל עמדוי ברבעון זה על 3.5 מיליארד דולר !

המשתמשים החודשיים של פייסבוק-  (MAU) עומדים כיום על 1.55 מיליארד וזאת צמיחה של- 27 אחוז שנה אחר שנה. הגידול של המשתמשים בפייסבוק הגיע בעיקר מאסיה, עם עליה של כמעט- 23 אחוז משנה שעברה. הגידול בארה”ב וקנדה לדוגמא זוחל עם עליה של 5 אחוז בלבד- עובדה שמחדדת ללא ספק כי פייסבוק חייבת להרחיב את עצמה בגאוגרפיות חדשות, ומרחבי הפעילות הנוכחיים שלה נמצאים על גבול השחיקה מבחינת הגידול בכמות המשתמשים (וכבר הבנו את המשמעות של המשתמשים ברווחיות של החברה).

ישנה חזרתיות לפלטפורמת פייסבוק- אשר מחדדת את הסטיקינס של השירות עבור המשתמשים- 65 אחוז מהמשתמשים של פייסבוק בפלטפורמה משתמשים בה שוב ושוב- כמעט 58 אחוז מהמשתמשים נכנסים לפלטפורמה דרך מכשיר המובייל לפחות פעם ביום !

הפלטפורמה ממשיכה לגדול דרך המובייל ומשתמשי מובייל באופן בלעדי- Mobile-only עומדים כיום על-47 אחוז מכל המשתמשים של פייסבוק. כמו כן כפי שציינתי קודם ההכנסות ממודעות דרך המובייל של פייסבוק עומדות על 78 אחוז. גם פלטפורמת אינסטגרם גדלה ובכל יום מועלות אליה- 80 מיליון תמונות חדשות.

ניתן לראות את גרף הרווחיות של פייסבוק בתמונה אשר מציגה את הדטה לאורך השנים, מדובר במבט גלובאלי :

בויזואליזציה הבאה ניתן לצפות בשימושיות של המשתמשים בפלטפורמה בכל יום, גם פה מדובר במבט גלובאלי :

בגרף הבא ניתן לראות את השימושיות בפלטפורמת פייסבוק במבט ממוקד גאוגרפיות שונות בעולם :

האינפוגרפיקה הבאה מציגה את חשיפת הדטה של כמות המשתמשים במרחב הכללי בו פייסבוק פעילה, כולל פירוק לאינסטגרם, WhatsApp, מסנג’ר ועוד :

Facebook size

חשוב לי להוסיף מספר נתונים ודטאות נוספות אשר עולות מהדוחו”ת הכספיים של פייסבוק :

יותר מ1.5 מיליון עסקים קטנים מפרסמים תוכן וידיאו בפלטפורמה באופן אורגני וגם ממומן- נתון שמתייחס לחודש ספטמבר, זו דוגמא לכך שגם משווקים קטנים מבינים את עוצמתו של הוידיאו ככלי שיווקי ומשתמשים בו לטובתם בפלטפורמה, זו גם עובדה שצריכה לחזק אתכם בכל הקשור ליצירת תכני תוכן בוידיאו- הדרך להפקת תכני וידיאו נהיית קלה יותר ונגישה ולכן חייבת לשנות את הדרך שלכם בבניית התוכן של המותג- משוחרר, נייטיבי ומושתת על כלים זמינים כמו מכשירי הסלולר שלנו.

מיליארד אנשים משתמשים בפייסבוק דרך מערכת ההפעלה של גוגל האנדרואיד- עובדה שמעידה על עוצמתה של אנדרואיד כמו כן על התעצמותה של פייסבוק בשווקים מתפתחים ומתעוררים שם לאנדרואיד ישנו יתרון יחסי גדול מאוד אל מול אפל.

925 מיליון אנשים משתמשים בקבוצות של פייסבוק- בחלק מהמדינות מדובר ביותר מחצי מהמשתמשים אשר לוקחים חלק פעיל בקבוצות פייסבוק שונות, עובדה שמעידה על הכוח הקהילתי שנבנה בפלטפורמה ומבססת לכם את התובנה שחשוב מאוד לחשוב על שיווק מבוסס קהילות.

מתוך חמש דקות שימוש במובייל ביום- דקה אחת מושקעת מצד המשתמשים בפלטפורמת פייסבוק או אינסטגרם- עובדה אשר מדגישה עבורכם את הכוח של הפלטפורמות בחיים של האנשים.

יותר מ9.5 מיליון תמונות מועלות באפליקציית המסנגר של פייסבוק- נתון שמדגיש לכם את ההשתנות שלנו כמשתמשים בשימוש בתוכן תמונה כחלק אינטגראלי מהתקשורת שלנו.

שריל סנדברג ציינה את התפתחות השירותים הפרסומיים של החברה- ישנם 2.5 מיליון מפרסמים אשר משתמשים בפלטפורמה, המחיר פיר מודעה עלה ב-61 אחוז ברבעון האחרון- בעוד שהביצועים הכוללים של המודעות ברמת האימפרשן למודעה ירדו בעשרה אחוז, אין ספק שזה נתון מדהים- ירידה באפקטיביות פרסומית אשר מביאה לגידול במספר המפרסמים.

החברה הוסיפה לשורתיה- 1000 עובדים חדשים ברבעון הזה וכרגע עומדת על 12,000 עובדים בכל העולם- זו עליה של-44 אחוז אשר משקפת צמיחה פנומינאלית לחברה ומציגה את רוחב ההתפתחות שלה למרחבים חדשים.

מילת סיכום, אני מקווה שהניתוח של הדטאות עזר לכם להבין את התפתחותה של פייסבוק כחברה ותרם לכם בפרספקטיבה של העסק שלכם- כיצד אתם יכולים להתמש טוב יותר בשירותים של פייסבוק כפלטפורמה, איפה נמצאים פוקוסים ומה משמעותי לדעת. כמו כן- כיצד באופן כללי ניתן לקחת תובנות מחברה שצומחת ואיך אנחנו יכולים ללמוד מצמיחה זו בהקשר של העסק בו אנחנו פעילים.

צירפתי עבורכם את הדו”ח המלא של פייסבוק לרבעון השלישי של השנה- על מנת שתוכלו לצלול אליו בעצמכם ולקחת תובנות משלכם :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.