The Instant Gratification Market

G1

אמזון הינה אחת מקמעונאיות האון ליין הגדולות ביותר בעולם- אבל יש סיכוי שהיא עומדת לפצח שוק וסגמנט עסקים חדש לגמרי אשר יביא אותה למקומות הרבה יותר רחוקים ! לסגמנט ולמגמה קוראים- The Instant Gratification Market והיא מקפלת בתוכה שירותים כמו : משלוח באותו יום, משלוח בתוך שעה, ועוד… כל אלו Services אשר יכולים להוות פוטנציאל אדיר לשוק חדש בעולם של קמעונאות דיגיטלית עבור אמזון, וכמובן גם עבור שחקניות איקומרס אחרות.

קמעונאיות מסורתיות ופיזיות היוו תחרות לשחקני האיקומרס בשל העובדה שניתן היה לקחת את הסחורה ישירות בחנות, אבל מגמת ה- Instant Gratification Market מטשטשת את היתרון היחסי הזה כי אם שחקניות האיקומרס כמו Amazon תוכלנה לספק סחורה בתוך שעה זה יחשב בעיניים של הצרכן למהיר יותר-והרבה יותר נוח.

shipping._CB331800190_

הכוח של העכשיו יושב על ציר שיווקי משמעותי– אשר עונה על בסיס של ביקוש במיידי לצרכים- תתקשר אלי עכשיו, תשלח עכשיו, תקנה עכשיו– המילה המיידית בזמן אמת עושה את כל ההבדל עבור צרכנים ופוגשת את הציפיות שלהם לדרך לקבל את המוצרים והשירותים, זאת גם בהתייחס למוצרים וגם לאינפורמציה אותה הם היו רוצים לקבל באופן מידי, מהיר וקל. במחקרים שונים שנערכו על הנושא- Link חמישים אחוז מהנשים מעידות שהן מאוד עסוקות ואין להן מספיק זמן, ו-60 אחוז מעידות שהן מרגישות אשמות כשהן משתמשות בזמן החופשי לטובת קניות ופעילויות אשר מיועדות רק להן- כי לתפיסתן הן אמורות להשקיע את הזמן הזה בבית ובילדים.

Hero_fade_White_girl._CB330064465_

אימהות הן קהל יעד עסוק- והן חייבות למצוא דרכים אשר מאפשרות להן לפנות את לוח הזמנים- אין להן את הזכות והזמן לחכות למוצרים ושירותים שהן צריכות… עם הטכנולוגיות אשר מתקפלות כיום לחיינו הן פשוט לא צריכות יותר לחכות- שוק הסיפוק המידי מאפשר להן לפנות את הזמן והופך להיות לקומודטי חם- שכן הוא מגלם בתוכו לא רק את השירות והמוצר הנדרשים, אלא גם כן את הנוחות והמהירות אשר מורידה מהראש דאגות מיותרות ועושה בפועל את החיים ליותר קלים.

מגמת ה- Instant Gratification Market יושבת על שלוש רגליים עיקריות :

Get It Now – לקבל עכשיו.

See It Now– לראות עכשיו.

Help Me Now– תעזרו לי עכשיו, או שתתנו לי כלים מיידים המאפשרים לי לעזור לעצמי.

כבר היום קמעונאיות- Brick & Mortar מאמצות את הרעיון של סיפוקים מיידים באמצעות האופצייה של הזמנה און ליין ופיקאפ בחנות עצמה, הפאנל הזה מאפשר את הנוחות שקיימת באון ליין, קרי- לקנות ולעשות שופינג בכל שעה, ועל ידי הפיק אפ לחסוך את זמן ההמתנה למשלוח שלעיתים יכולה להיות מייאשת. חשוב להבין שאם רוצים לדלג על הפאנל של קניה אונליינית לפיק אפ בחנות באמצעות שירותים ישירים ללקוח- ישנה משמעות אדירה בלייצר ציר קונסיסטנטי ברמת השירות, בין ההזמנה להגעה לבית הלקוח וכשמתכננים כזה שירות משמעותי לקחת פקטור זה בחשבון.

אם תראו לקהל היעד שלכם, במיוחד כשמדובר בקהל עסוק כמו אימהות שהשירות שלכם מייצר חיים קלים יותר, ועוזר לקצר זמנים כמו כן מפנה את ההתעסקות במשלוח- לקוחות גם יסכימו לשלם אקסטרא על משלוח מהיר יותר וקל. מגמת הסיפוק המיידי לא נחה רק על שירות של משלוח מידי כפי שאמרנו, ישנה גם האופציה של סיפוק מידע מידי או אפשרות לראות את המוצר לפני רכישה- זו בהחלט אחת השיטות לבנות את הקשר מבוסס אינסטנט סיפוקים אל מול הלקוחות, The Power of Now מהווה כלי שיווקי חזק, אך כפי שאמרתי וצריך לדעת להשתמש בו בחוכמה.

עוד דרך לסיפוק מידי ללקוחות הינה שירות לקוחות ברמה מאוד גבוהה ומיידית (איך לא) – מענה לשאלות של האנשים, תלונות, בין אם מדובר באימייל- פוסט בפייסבוק או באתר, איכות השירות שניתנת ללקוחות יוצרת סיפוק מידי ויכולה לגרום לתיעדוף על ידי הצרכנים.

מילת סיכום.  חשוב להגדיש ולאמר אי אפשר להחליף איכות ברמה גבוהה במהירות, הכוח של העכשיו יכול בהחלט להוות כלי וטרנד בארגז הכלים השיווקים שלכם, אך משמעותי להבין שזה אינו טריק אשר מגיע במקום איכות השירות והמוצר, זה נכון שלקוחות לא אוהבים לעמוד בתור למנה שהזמינו במסעדה- אבל אם הם יקבלו מנה קרה ולא טעימה לא עשיתם כלום.

הרעיון של- Instant gratification מתעצם בקרב הלקוחות שלכם כי הם חשופים מיום ליום לאפשרויות שחושפות אותם לשירותים מידיים העונים לצרכים שונים, מותגים חייבים לדעת לתמהל בחוכמה את הגישה במהלכים שלהם ובקמפינים אותם הם מובילים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.