Facts on the Future of Business in the Digital Economy

99-facts-on-the-future-of-business-in-the-digital-economy-1-638

הפוסט הנוכחי נשען על מצגת מרהיבה שמצאתי בSlideShare השוטחת 99 עובדות על הכלכלה הדיגיטלית, נתונים מעניינים אשר יכולים לעזור לנו להבין את רוח התקופה ואת אבני הדרך שיעצבו לנו את העתיד של הכלכלה באמצעות ההתגברות והחדירה של דיגיטל וטכנולוגיות אל תוך חיינו.

אני רוצה לעבור אתכם ברשומה הנוכחית על נתונים שאני מצאתי כחשובים מתוך המצגת, כמובן שלא אעבור על כל 99 העובדות בחרתי- 23 שנראות לי כמשמעותיות ביותר ועליהן הרחבתי מצידי והוספתי תובנות- אבל על מנת שלא אחסוך מכם מידע שיכול להיות תועלתי הצמדתי את הקובץ המקורי לתחתית הרשומה ותוכלו לדוג ממנו נקודות שרלוונטיות אליכם.

ההערכות הן שעד 2025– עולם הכסף כפי שאנחנו מדמיינים אותו ישתנה, יהיו למעשה עשרה מטבעות וירטואלים וקרנסי שיהיו מקובלים בכל העולם- ביטקוין יהיה אחד מהם ועדיין יהווה את המטבע הוירטואלי הגדול והמוביל מבינהם, מדובר בשוק של 5 טריליון דולר על פי הההערכות.

עד 2020, שבעים אחוז מכל צרכני המובייל ישתמשו במכשירים שלהם באופן ביומטרי, עובדה שמדגישה את כך שהסלולר הופך להיות לחלק מהגוף שלנו- My Mobile Data is Me- ומקבל משמעות חדשה בצורה זו, אם תקפלו לכך את העובדה ש-96 אחוז מאנשי השיווק אומרים שהם צריכים לעבוד בדרך שמבוססת על דטה-ושזו היכולת החשובה ביותר בעולם המשבש בו אנחנו חיים, לצד העובדה שרק-13 אחוז מהם ממש לוקחים צעדים אמיתיים באמירה- אנחנו צריכים להבין שהזמן לא עובד לטובתינו וצריך לשכלל את השיטות ולחשב מסלול מחדש בכל הקשור לעבודה שמתכתבת עם השינויים בחיים של האנשים.

כלכלת השיתוף מתבססת על כך שאותן פלטפורמות הן למעשה בעלות הבית של היחסים עם הלקוחות ! Uber הינה חברת המוניות הגדולה בעולם מבלי שהיא בעלת הבית של אפילו לא מונית אחת, Facebook הינה חברת המדיה הגדולה בעולם מבלי שהיא יוצרת תוכן בפועל, Airbnb הנה חברת הלינה הגדולה בעולם מבלי שיש לה מטר של נדל”ן משלה בפועל. וחשוב להבין שחברות כמו- Uber ו-Airbnb רק מתחילות ההערכות הן שכלכלת השיתוף תמצח ב3,000 אחוז מ2015-2030.

רובוטים יכנסו יותר ויותר אל חיינו– ההערכות הן שרובוטים מסחריים ופרטיים והשימוש בהם יעלה ב-2,000 אחוז מ-2015-2030 גידול וצמיחה המצביעים על שוק של 190 טריליון דולר. חשוב לשים לב שרובוטיקה נכנסת לתחומים רבים, למשל- 74 אחוז מהקמעונאות בארה”ב ובאירופה- בתחומים של Healthcare, כמו כן חברות יצרניות כבר עכשיו מפתחות מוצרים חכמים.

עד 2018– ביג דטה שמיוצרת באמצעות האינטרנט של הדברים ומכשירים מחוברים תגיע ל-403 טריליון גיגהבייט לשנה.

עד 2019, בהערכה כמעט רבע מכל אוכלוסיית העובדים בארה”ב יהיו עצמאיים- Self-Employed- אנשים שיצרו, יזמו יעשו עבודות בפרילנס כמו כן כקונטרקטורס זמניים עבור גופים. כבר היום אנשים מייצרים עבור עצמם הכנסה נוספת דרך הפלטפורמות הדיגיטליות והמרקטפלייסס השונים כמו-Airbnb, Etsy,Uber ועוד…

משתמש האינטרנט הממוצע שוהה כ-1.72 שעות ברשתות החברתיות בכל יום, בעוד שרק 39 אחוז מהחברות ממנפות דטה מהרשתות החברתיות על מנת : לגייס טוב יותר, לייצר מעורבות טובה יותר עם הלקוחות ולבנות את המותג באופן שמבוסס על צרכים שאנשים משתפים.

בשנתיים הקרובות תכתבנה יותר מילים בטוויטר מכל מה שנכתב אי פעם בספרות המודפסת.

במציאות שאנחנו חיים עסקים הם לא היוצרים היחידים של המותג- זו מציאות משולבת של צרכנים אשר משתפים את החוויות שלהם ומגדירים את המותגים מחדש דרך החיפוש שלהם במנועי החיפוש והשיתופיות שלהם ברשתות החברתיות. 70 אחוז מהצרכנים ימליצו על מותג בגלל שהם קיבלו חוויה פשוטה, ו-38 אחוז מהם מוכנים לשלם יותר עבור חוויות פשוטות יותר.

70 אחוז מהגולשים באון ליין חושבים שמודעות שעוקבות אחריהם בסלולר בלי רשות מפרות את האבטחה שלהם, אבל כמעט 45 אחוז אומרים שהם מוכנים להיות חשופים למודעות מבוססות מיקום לסלולר שלהם בתמורה להנחות והטבות מיוחדות. נתון זה מדגיש לכם את חשיבותה של איכותה של הנגיעה- כמו כן את העובדה שאתם חייבים לספק- Opt in אם אתם רוצים שיתוף פעולה מצד המשתמשים.

בארה”ב תשלום בתוך חנויות באמצעות ארנקים דיגיטליים ואפליקציות של תשלום יגיע ל-808 מיליארד דולר עד 2019, מדובר בצמיחה עצומה ועל מנת להבין את הפער- הסכום הכולל להוצאה בארנקים דיגיטליים בשנת 2015 צפוי להיות 37 מיליארד דולר.

עולם קונקטיבי– 73 אחוז מהאוכלוסיה בכל העולם מחזיקים מכשיר מובייל, אבל רק 39 אחוז מכל התושבים בעולם בעלי גישה לאינטרנט, בכל חודש יותר מ-2 מיליארד אנשים משתמשים בכל העולם באפליקציות המסרים המידיים- WhatsApp, WeChat, פייסבוק מסנג’ר ועוד- מה שמעיד על התעצמותם המדהימה של כלי התקשורת הדיגיטליים- אפליקציות המסרים המידיים.

קחו מספר שמספר סיפור ההערכות של חברות מחקר שונות בעולם הן שעד-2020 תשעים אחוז מכל אוכלוסיית העולם מעל לגיל שש תהיה בעלת מכשיר מובייל- עובדה מדהימה שמבהירה לנו שהעולם שלנו אכן יהיה קונקטיבי, ועל שכבת הקונקטיביות הזו אפשר לעשות הרבה-קסמים.

86 אחוז מהמנכ”לים בכל העולם מנהיגים בעצמם את המהפכה הדיגיטלית טכנולוגית בתוך החברה.

עד 2020, אינפורמציה תהיה בשימוש לטובת המצאה מחדש, דיגיטזציה ומחיקת 80 אחוז מהתהליכים העסקים והמוצרים מהעידן הקודם. משמע כל מה שנעשה ישען על דטה ויהיה מבוסס אינפורמציה שמשביחה את התהליכים וגורמת להם להיות מדויקיים יותר ומתכתבים עם הצרכים של האדם.

השימוש בסנסורים יגדל ב700,000 אחוז עד 2030– וזאת לטובת פתרונות של כל הצרכים והרצונות של האנושות- מדברים קטנים שעוזרים לנו ביום יום ועד לצ’יפים סנסוריים שידעו להרוג סרטן בגוף.

השימוש במדפסות תלת מימד יגדל ב-2000 אחוז מ2015– 2030. כבר היום אנחנו צופים בProliferation בשימוש של מדפסות תלת מימדיות גם בהיטב המסחרי אך לא פחות חשוב לטובת הרפואה והמדע.

ישנו שימוש עולה וגובר של UGC– אשר מגדיל בצורה משמעותית את כמות התוכן במרחב הדיגיטלי, כמו כן השימוש בוידיאו גובר וישנן הערכות שעד-2019 שמונים אחוז מהתעבורה של התוכן באינטרנט תהיה תוכן וידיאו- ניתן לראות את המספרים הצומחים במהירות דרך דוגמאות שקיימות כבר היום- פיסבוק למשל ראתה צמיחה של 4 מיליארד צפיות בתוכן וידיאו בפלטפורמה ביום- זו למעשה קפיצה של 400 אחוז משישה חודשים קודם לכן.

בשביל שנבין את הביזבוז הקיים במשאבים של היום– ניתן למשל לראות זאת בדוגמא בשקף 73- כיום יש 1.2 טריליון רכבים בכל העולם, ומשתמשים בהם בפועל רק ארבעה אחוז מהזמן, זה אומר שיש-8.2 טריליון שעות של אי שימוש ברכב בכל שנה.

הצלחה בעתיד תהיה תלויה ביכולת של החברה להשקיע בטכנולוגיות דיגיטליות ובחדשנות- זאת באמצעות אסטרטגיה חכמה, תרבות של החברה וטאלנטים מתאימים.

ההיפרקונקטיביות גורמת לכך שתהיה נהירה מאסיבית יותר אל עבר שירותים ומוצרים פרסונאלים.

עד 2030 שתי מיליארד עבודות שקיימות כיום תעלמנה- בערך חמישים אחוז מכל העבודות שקיימות בכדור הארץ וזאת כתוצאה מהתפתחות העולם הטכנולוגי והדיגיטציה- אך הסבירות היא שתקומנה עבודות חלופיות במקום חלק מהעבודה שתעלמנה.

עד 2030, עשר אחוז מכל החברות הגדולות בארה”ב תהפוכנה לחברות וירטואליות- זה אומר שפחות מ10 אחוז מהעובדים שלהן יהיו פיזית במשרד בכל נקודת זמן.

מילת סיכום, כפי שציינתי בתחילת הרשומה- הקפצתי עבורכם את הנקודות המשמעותיות בעיני, על מנת שתוכלו להחשף אל המידע הכולל והמלא צירפתי אותו בתחתית הרשומה- ואתם יותר ממוזמנים לצלול אליו ולקחת נקודות משלכם :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.