Le Web 2014 | Mindfulness

2233445566

בעוד כמה שבועות אני נוסעת לכנס לה ווב  2014 בפריז. כנס מדהים אליו אני מגיעה כמה שנים ברציפות. הועידה מוקדשת לשאלה- כיצד עסקים יכולים להרוויח מהשינוי שהעולם עובר באמצעים הטכנולוגייים ומהדיגיטציה. בדרך כלל אני סוקרת עבורכם את הועידה תוך כדי, בעמוד שלי בפייסבוק ולאחר מכן בפלייליסט של תכנים אותם אני מיבאת עבורכם ישירות אל הבלוג שלי. הפעם, החלטתי להקדים את הסקירה שלי ואת ההתייחסות שלי לאירוע הזה ולחשוף בפניכם תכנים מעניינים טרום הכנס. השנה  הכנס עוסק במגמות המשמעותיות של היום- שמהוות את ההזדמנויות של המחר. התמונה מוצגת תוך התמקדות ספציפית בנושא ה- Mindfulness- משמעות, מודעות- אני רוצה להתעכב בפוסט הזה על המגמה הזו ולנסות לתת לכם זינוק במבט לכיוון הזה- שכן אני חושבת שהוא קריטי עבורכם. 

le web

אז לְמה הכוונה במושג Mindfulness ? –  המושג מתייחס להעלאת המוּדָעוּת, הערנות, תשומת הלב, לכך שלדברים צריכה להיות משמעות– צריך לחשוב על החוויה, וחייבת להיות שימת לב מירבית בכל יום בכל דקה לדברים שקורים סביבנו, בכוונה ! Paying attention on Purpose.  קודם כל ולפני הכל ה-Mindfulness דורש מאיתנו להתנהל על פי מטרות שהצבנו מראש, כלומר- להיות מודעים למטרות ולתוצאות שאנחנו רוצים לייצר. אבל חשוב להדגיש כי הMindfulness אינו מסתכם רק במודעות, אלא מחייב שיטת עבודה שגם מכריחה אותנו לפעול במפוכחות בכל עשייה. זה אומר שאנחנו צריכים למקד את שימת ליבנו על הרגעים שקורים סביבנו כרגע, ולעצב אותם ככאלו שיש בהם עירנות למה שחשוב ולמה שעובד.

ומה תפקיד Mindfulness- בעולם שהופך להיות יותר ויותר דיגיטלי ועתיר טכנולוגיה ? כפי שניתן להבין, הטרנד הזה אינו קשור רק לשכלולים הטכנולוגיים, אלא לדרך חיים שמשקפת כמה אנחנו מוכנים להשקיע כדי למלא אותה במשמעות. בתחום העסקים ישנה חשיבות מיוחדת להסתגל לקצב החיים הטכנולוגיים- ולהתייחס ברצינות לכמות המשאבים ולמאמץ שזה דורש מאיתנו : דווקא הניסיון להאט את הקצב במודע חשוב על מנת שנוכל לקחת נשימה ועל מנת שנאפשר לעצמנו לחיות את החיים במלואם. הכוונה באיזון, בבחירת המינון הנכון מתוך ההבנה שהטכנולוגיה לא משחקת תפקיד מרכזי אלא שהתפקיד הבסיסי- שלה הינו להשביח את איכות החיים שלנו ולהתמקד בפעילות סביב האדם ולא להֵיפך ! אני קוראת לזה Human UI. זה אומר שעלינו להסתכל על כל הנעשה ולברר מהי מידת היכולת של האדם, מה המוח שלנו בעצם מסוגל לקלוט, וכיצד הטכנולוגיה יכולה להיות לְעֵזֶר בדיוק בנקודה הזו, כלומר- להרחיב את גבול היכולת של האדם ולעזור לו בפועל לחיות טוב יותר.

אין ספק שהעולם המודרני, עם הקדמה – יכולים להוסיף רובד עתיר משמעות לכל תחומי חיינו, אבל חשוב להבהיר כי נוצר מתח מסויים בין שני מוקדי משיכה: מצד אחד מדובר בפיתוח היכולות ובחשיבה של UI שמותאם לאדם, ומצד שני נדרשת ההתייחסות שלנו לאורח החיים שלנו כדי שלא נתפס להגזמה באימוץ אוטומטי של “פלאי” הטכנולוגיה אלא נברור את המינונים הנכונים מתוך מבט מפוכח על מה שעושה לנו טוב. אני בטוחה שההקדמה הזו לקראת כנס לה ווב 2014 משאירה לכם טעם של עוד, עם תיאבון לשמוע מה מתחדש במגמות של היום שמבשרות את ההזדמנויות של המחר,  בדגש על המוּדעוּת שמייצרת באופן טבעי- משמעות.

MAKING TODAY’S TRENDS TOMORROW’S OPPORTUNITIES

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.