Mobile Will Account for 75% of Internet Use

zgim

הרשומה הנוכחית מתמקדת בנתונים מעניינים- המעידים על המקום אליו העיניים של האנשים נמשכות, על פי מחקר חדש שנערך באמצעות- Zenith השימוש באינטרנט יעבור בצורה חדה למובייל ויעמוד על כ-75 אחוז מכלל השימושים. החדירה של הסמארטפונים ברמה הגלובאלית גורמת לכך שMobile הופך להיות למוד הראשון בו אנשים ניגשים אל האינטרנט. זניט חוזים שנקודת הצמיחה תביא לכך שMobile יהפוך להיות לכלי דרכו שבעים וחמישה אחוז מכל משתמשי האינטרנט יגשו אל הרשת באמצעותו וזאת כבר ב-2017 ברמה הגלובאלית, ואף יותר מכך, המספרים יגדלו ויעלו ל-79 אחוז מכלל משתמשי האינטרנט בשנת הפעילות 2018.

Mobile הופך לחשוב יותר כחלק מחווית האון ליין, ומותגים כמו גם עסקים צריכים להבטיח שהם בונים את עצמם ואת הצעות הערך שלהם- בצורה האופטימלית ביותר ככלי ומסך אשר מבטיח את הקשר עם הצרכנים.

הדריבר המרכזי מאחורי התחזיות של צמיחת השימוש במובייל אינטרנט וההאצה- קשור באופן ישיר לחדירה של מכשירי הסמארטפון לעולם, העובדה שמכשיר הסלולר החכם מאפשר גישה מהירה לאינטרנט, ושישנה פופולאריות גוברת בקרב משתמשים עם מכשירים עם מסכים גדולים- פאבלטים.

כבר עכשיו, החדירה של הסמארטפונים מדהימה, מדובר על מספרים העומדים על-56 אחוז ברמה הגלובאלית, זאת עליה של-33 אחוזים בארבע שנים בלבד, סמארטפונים הפכו להיות לכלי האקססבילי ביותר עבור אנשים בשווקים שונים- מערבים, מתפתחים ומתעוררים, זאת ככל שהמחיר של המכשירים יורד ומתאפשר לסגמנטים שונים באוכלוסיה.

במציאות הנוכחית 4G הופך להיות נגיש בשווקים גדולים ברמה הגלובאלית, 4G תומך כמות גדולה של דטה, כמובן הרבה יותר גדולה ומשמעותית מעידן ה-3G וה-2G ומדובר במאסות של דטה, תעבורה ומהירות אשר מאפשרת למשתמשים את היכולת להיות יותר זמן באינטראקציה עם מדיה עשירה. ברמה הגלובאלית, מנויים ל-4G עשויים לעמוד על- 25 אחוז בין השנים 2015-2021 זאת על מנת שנוכל להגיע ל4.3 מיליארד משתמשים על פי מחקר שנערך באמצעות אריקסון- Link.

פאבלטים– סמארטפונים עם מסכים גדולים- 5.1 אינץ נכנסים במהירות והופכים לפופולארים. עד-2017 פאבלטים צפויים להוות יותר מחצי מכל הסמארטפונים ברמה הגלובאלית. המסכים הגדולים משפיעים על השיפט בהתנהגויות של האנשים כשהם בוחרים למעשה מסך מספיק גדול אשר יכול לתמוך פעילויות מורכבות און ליין כמו וידיאו ומשחקים.

slide-8-1024

משמעותי לקחת את הנתונים ולנתח אותם בפרספקטיבה של המותגים והעסקים– הם, חייבים להיות בפוקוס על המקום בו הצרכנים שלהם משקיעים את זמנם. זה לא אומר בהכרח שצריך לבנות אפליקציה או אתר מותאם מובייל- זה כן אומר שעסקים חייבים להיות בטוחים כי יש להם אסטרטגיות אשר מונעות מהמובייל, ולקחת בחשבון ש-Mobile הוא חלק אינטגראלי מהחוויה של המשתמש, כראייה ביום הרווק הסיני בנובמבר 2016- יותר משמונים אחוז מהרכישות בוצעו דרך המובילLink.

כל אלו כמובן משיתים את המסקנות על מה שעושים בוקטור של הפרסום אשר חייב להיות באופטימיזציה מלאה למובייל ! ההערכות של זניט מרחיקות לכת ומדברות על כך שמובייל יעלה על השימוש של האינטרנט בכל העולם ויעקוף את הדסקטופ- מה שישפיע באופן טבעי על כל תעשיית הפרסום וזאת כבר ב-2017. הנתונים הללו מגדירים מחדש את תעשיית הפרסום הדיגיטלי ומשקפים כי הצמיחה המהירה תוביל לכך שכ-60 אחוז מכל הפרסום באינטרנט ב2018 יושקע למעשה בMobile.

בהסתכלות רחבה- כשמנסים להוכיח את האמירות הללו חשוב להתבונן באחד המהלכים האחרונים שגוגל ביצעה ב-Search וזאת- הפרדה בין תוצאות מאונדקסות אשר מופיעות במובייל ובין הדסקטופ, לטובת קינקרוט מדויק יותר של תוצאות בMobile וכמובן שימת לב יחודית לרלוונטיות שלהן. זה אומר שעסקים שלא מחזיקים אסטרטגיות נוכחות וחוויות במובייל יכולים לפספס כמות ענקית של משתמשי אינטרנט בעתיד שכן המיקוד זז אל המובייל ומקבל תיעדוף מרכזי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.