Teens Digital Behavior

teensp

ניתוח מעניין מטעם Piper Jaffray על השינוי בהתנהגותם של בני נוער, מובא לכם ברשומה הזו.  אמנם ההתמקדות במחקר עוסקת בבני נוער בארה”ב- אבל חשוב בעיני בכל זאת להתעכב על הדברים, שכן חלקם נמצאים בהלימה עם הנוער הישראלי. בפוסט אותו פרסמתי כאן לא מזמן- מבוסס מחקר על בני נוער ועל השינוי בהתנהגותם- מדובר על כך שההרגלים של בני הנוער בכל מקום ומקום נעשים גלובאליים- ולאט לאט אין יותר משמעות למיקום הגאוגרפי שכן תכונות מסוימות ודפוסי התנהגות מסוימים משותפים ברמה הגלובאלית. למי שרוצה לקרוא את המחקר על דור ה-Z, רצ”ב- Link. המחקר מלווה בגרפים שמשקפים את נתוני הניתוח, ואותם שלפתי עבורכם מהמנוי שלי בביזנס אינסיידר, גרפים שמאפשרים לנו הצצה ויזואלית ומוחשית לממדי השינוי.

המחקר מדבר על כך שבעוד שבני נוער אינם מהווים את הרוב הגדול של האוכלוסיה– אבל מהצד השני יש להם כוח השפעה, ודפוסי ההתנהגות שלהם הרבה מאוד פעמים קובעים טרנדים חדשים של צרכנות, תפיסה של צריכה של תוכן- ואימוץ של מכשירים שונים דרכם הם צורכים את המדיה.

קמעונאות– איפה הצעירים מבזבזים את כספם ? נתון זה משתנה לפי המגדר: בהשוואה לשנה שעברה, אחוז ניכר של בנים מעדיף לרכוש און ליין ולא בחנות, בעוד שבנות דווקא מעדיפות לפקוד את החנויות. ההעדפה של בנים לרכוש און ליין מסמלת את הצורך של הבנים בפרטיות כי היא מתאפשרת הרבה יותר באון ליין, ואִילו בנות דווקא מעדיפות לשהות בסביבה שהיא “סושייל” במרחב החנות עצמה, חשוב רק להוסיף ולהגיד- הן מושפעות ממה שהן רואות און ליין- והולכות ורוכשות אוף ליין.

bii teen shopping preferences

בכל הקשור לאיקומרס– בנות מעדיפות אתרים של תוכן כמו פינטרסט על פני אתרים כדוגמת אמזון ואיביי. הבנים לעומת זאת עדיין קונים הרבה מאוד באמזון, ואִילוּ איביי מפסידה גם את הקול הנשי וגם את הקול הגברי.

bii amazon ebay teens

ישנם עוד אתרי איקומרס שמרוויחים את הנוכחות הנשית של בנות הנעורים-ויקטוריה סיקרט, Forever 21, ועוד…

bii teen girls retail websites

נייקי היא היחידה שמצליחה לתפוס כאתר של מותג-רוב בני הנוער מעדיפים אתרים שיש בהם את הנוחות של מקום אחד בו מרוכז הכל כמו אמזון.

bii teen boys retail

מדיה ובידור-בני הנוער אוהבים לגשת און ליין לשם הורדת סרטים- וזאת באחוזים גבוהים יותר מאי פעם. זה כמובן בא על חשבון צפייה בסרטים בשכירות או שירותי DVD באימייל.

bii teen movie trends

ישנו עוד מקום מצויין לצמיחה של התחום הזה-מדיה בסטרימינג- כמעט שבעה מתוך עשרה בני נוער אומרים כי הם מתכננים לשכור סרטים מנטפליקס על בסיס קבוע- בחמש השנים הקרובות.

bii teen mobie services

סושייל מדיה– כתבתי לכם פוסט מורחב על הנקודה הזו, מבוסס אותו מחקר. למי שרוצה לקרוא רצ”ב Link. אין ספק שאינסטגרם עולה במספר השימושים ואף עוקפת את פייסבוק- בכך היא הופכת לאחת מהרשתות החברתיות הפופולאריות ביותר בקרב בני נוער. שלושה מתוך ארבעה בני נוער אומרים כי הם משתמשים באופן קבוע ויומיומי בפלטפורמה לשם העלאת תמונות וסרטונים, וזאת- בהשוואה לפייסבוק, שלגַבֶּיהָ רק מחציתם עונים כי הם בכלל נכנסים לזירה. נתון זה מלמד כי בני נוער נוטים לעזוב את פייסבוק, ואף את טוויטר לטובת רשתות חברתיות יותר אפליקטיביות, מבוססות מובייל, ובעיקר- מבוססות תוכן תמונה ווידיאו.

bii teen social media

מובייל– כ66 אחוז מבני הנוער מחזיקים באייפון וניכרת העדפה ברורה בקרב הצעירים לאפל. 73 אחוז עונים כי הם רוצים אייפון כמכשיר הסלולרי הבא שלהם. בני נוער גם נשאלו על השקת השעון החכם החדש של אפל- 16 אחוז מהם ענו כי הם מתעניינים בשעון והיו רוכשים אותו אילו מחירו היה עומד על 350 דולר.

bii teen iphone ownership

GoPro הופכת במהירות למתנה האולטימטיבית בקרב בני נוער-רוב בני הנוער רואים בGoPro כמכשיר שעוזר להם לשתף עם המשפחה שלהם ועם המעגלים הקרובים להם תמונות ברמה גבוהה- שבעה עשר אחוז מבני הנוער עונים כי המשפחה שלהם כבר היום מחזיקה מכשיר גו פרו- וזאת בהשוואה לשנה שעברה בה ענו רק 10 אחוז כי יש להם את המכשיר ברשותם.

bii gopro device teens

מילת סיכום ומה אני לוקחת מהנתונים הללו-אין ספק שהדור הצעיר משנה את הרגלי הקניה, הצפייה ודפוסי השימוש במכשירים. שינויים אלו משפיעים גם על הדור הבוגר יותר ובנוסף גם משרטטים את הדרך לעתיד. יש חשיבות רבה להיות עירניים לתנודות הללו שכן הן יכולות בהחלט לעצב את המשך העשייה ואת כיווּן ההשקעות שתבחרו לבניית המותג שלכם. מצידי אמשיך לעדכן אתכם בתכנים מעניינים בתחום ולהעשיר את עולם התוכן שלכם על מנת שיהיו ברשותכם כלי עבודה טובים לעבודה איכותית. הצמדתי לכם את האינפוגרפיקה של המחקר המקורי, על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם ולקחת נתונים נוספים שמעניינים אתכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.