The Future of Food With GAI

אני מכינה להרצאה שתתקים און ליין בעוד כמה שבועות- סקירה חשובה שבה אדבר על שש תעשיות במיקוד עם דברים שכדאי לחקור ולדעת לקראת 2024, מגמות שתעזורנה להבין או מה יקרה בשנה הבאה, או לחילופין במה משמעותי לעבוד בשנת 2024 על מנת שנהיה מוכנים לשנים קדימה.

התעשיות שהחלטתי לשים עליהן “ספוט לייט” בהרצאה הן: אופנה, תחבורה, תיירות, מזון, מסעדנות, ותקשורת. לכל אחת מהן אני מביאה “פופ אפ” של דברים שכדאי לקחת בחשבון! את הסשן הכנתי יחד עם כלי הבינה המלאכותית הגנרטיבית, והרעיון הוא לקבל מושג גם על טרנדים חשובים, גם איפיונים של צרכנים שונים במיקוד ויחד עם זאת ללמוד כיצד לעבוד עם כלי הGAI לטובת מהות, לטובת תהליכי חדשנות ועבודה אסטרטגית שמבטיחה שנהיה מוכנים.

אני רוצה ברשומה הזו, לזרוק לכם עצם קטנה מהדברים שאדבר עליהם בסשן!

עולם המזון הוא רחב מאוד, וכחלק מהעבודה השוטפת שלי עם לקוחות איתם אני עובדת- דמיינתי באמצעות הכלים של הGAI איך הוא יראה בשנת 2050, סקרתי אותו לעומק עם דברים שישתנו וישפיעו על כל אחד מאיתנו כאנשים פרטיים וגם על תעשיות שונות שתושפענה מהמגמות- מחקר מדהים שמראה המון דברים חשובים על העתיד, וגם מציג יכולות מכונה.

לטובת הסשן שיתקיים בקרוב, ההחלטה שלי הייתה להתמקד כמו שאמרתי בטווחים הקצרים. ניתן לראות בשקף המצורף מתחת לפסקה זו, שעולם המזון יהיה מושפע בין היתר בשנים הקרובות- מחקלאות שונה, תחשבו על גידולים על גגות, בתוך בתים על קירות באמצעות מערכות הידרופוניות ועוד. זה ייצר מצב שיש לנו גידולים של ירקות ושל פירות אורגנים אשר מבטיחים שלא נזרוק כל כך הרבה מזון ושנדע לכל את עצמנו ביצור עצמי.

בנוסף, אנחנו רואים ששרשרות האספקה תהיינה מחוברות באמצעות בינה מלאכותית, תשתית שתאפשר מעקב, ניטור, בחינת ביטחונה של שרשרת האספקה וכפועל יוצא ניטור של בטיחות במזון. אנחנו נכנסים לשלב מעניין בעולם הדטה והפרסונליזציה, שבו נראה יותר ויותר אפליקציות המבוססות על פרסונליזציה של צרכים ספציפיים במזון, וקיטים של מזון שמעוצבים על בסיס צרכים משתנים.

חשוב לי להדגיש, שבכל תעשייה כזו שאני מביאה לסשן היה לי משמעותי לחפש דוגמא מקומית, או מקרה בוחן שיש לו השפעות ואימפקט על גאוגרפיית ישראל!

הדוגמא שבחרתי להתמקד בה, מתכתבת עם הרעיון של גידול של ירקות ופירות על גגות או בתוך בתים- והקייס שבחרתי בו הוא חברה ומיזם בשם- ערוגנית שעושים בדיוק את זה! הם מאפשרים לגדל את הגינה האורגנית שלכם על הגג בביתכם ומספקים את כל הידע, תשתית, הגידולים עצמם וגם התחזוקה. זה עסק שקיים כבר מ2015, ובשנות הקורונה הצליח להתפתח ולצמוח (עושה היגיון) והוא מנוהל על ידי יזם מקסים בשם אמיר. דיברתי ארוכות עם אמיר ולמדתי על ה”פאשן” שלו לתחום, והחזון שלו לגרום לאנשים להבין את הכוח של הגידול העצמי ומיקסום הנכסים שיש בבעלותכם לטובת יצור אוטונומי.

הרעיון הזה של גידול עצמי, יכול גם לגדול לחזון יותר עוצמתי (תרתי משמע) לרעיון מסחרי חובק שמייצר אלטרנטיבה או תוספת לגידולים החקלאיים שקיימים כיום. תחשבו למשל על קיבוץ, או מושב שיכולים לגדל את כל התוצרת שלהם על הגגות- להנות מהפרי וגם למכור את המוצרים והתוצר הסופי לשווקים המרכזיים החקלאים (אני כבר מדמיינת איך מישהי כמו נוי השדה קופצת על הרעיון :-)).

הסשן שיהיה און ליין (פרטים בקרוב) הולך להיות סופר מעניין! אני מבטיחה לכם! ומקווה שהטיזר שלי גרם להבין מה צריך ללמוד ברמה המגמות שמחכות לנו מעבר לפינה בתעשיות שונות, ולא פחות חשוב! כיצד אנחנו יכולים לאמץ פרקטיקות חדשות של עבודה ובניית תהליכים יחד עם כלי הבינה המלאכותית הגנרטיבית. אישית אני סופר מתרגשת לקראת האירוע, ושתהיה לי ההזדמנות לדבר אתכם על הדברים המרגשים שצריך לחלום עליהם בשנת 2024 וקדימה!


אתם יותר ממוזמנים לדבר איתי, ולבחון אפשרות לשימוש בסט השירותים שלי! מסדנאות חדשנות, הרצאות על חדשנות בחיבור לכלים ושיטות חדשות, יעוץ וליווי לפרויקטים שנדרשים לפרק אותם ולבנות באמצעותם את המשך הדרך שלכם. למי שרוצה לשמוע פרטים נוספים, לדבר על האפשרויות להתנעת מהלך חשיבה וחדשנות- אתם מוזמנים לפנות אלי!

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.


שירות חדש!!! שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.