Digital Marketing Transit Map

כלי מרהיב ושימושי ביותר מוצג בפניכם ברשומה הנוכחית. הכלי, מאפשר לכם להכיר את האקו סיסטם של הדיגיטל ושל הטכנולוגיות העומדות לרשותינו כמו כן את עולם המושגים הרחב, זאת על פי חיתוכים שונים של עורקי התנועה בדיגיטל : סושייל, חיפוש, קומרס,אנליזה ועוד.. אופן ההצגה של הכלי הוא מיוחד במינו, שכן גרטנר אמונים על ההפקה הזו-ומציגים את עולמנו הדיגיטלי כמו מטרופולין תחבורתי שמסמן לכם את עורקי הנסיעה ואת הפיפ ליין של כל עורק תנועה. אעבור איתכם בפוסט זה על דוגמאות לדוגמא שמצאתי לנכון להציף לעיניכם מהמבחר שמוצג בכלי אבל חשוב מאוד שתיכנסו אליו בעצמכם ותתנסו בשיטה. המידגם ישרת אתכם כיוטיליטי אמיתי לאין ערוך גם לעבודה וגם לשם הֵיכֵּרות עם האתגרים הקיימים באקו סיסטם זה. לכניסה אל היוטיליטי- Link.

כולנו כבר מבינים שהנוף של הדיגיטל הוא רחב מאוד, ומורכבותו מתבטאת גם בתיאוריה וגם במעשים. על מנת שנוכל לתכנן את הצעדים שלנו באקו סיסטם הטכנולוגי שנהוג במרחב הדיגיטל רצוי שנעשה זאת בחוכמה כדי להיות אפקטיביים ככל האפשר. אנשי שיווק צריכים להבין לעומק את מבנה המערכות ואת יחסי הגומלין בין הפרקטיקות והכלים השונים. הכלי החדיש של גרטנר נותן למעשה תמונת מבט מלמעלה על הגיאוגרפיה של הדיגיטל ומראה את היחסים בין כל היחידות העסקיות של החברה אל מול קשת ההזדמנויות-  וכמו כן מול נותני השירותים והטכנולוגיות השונות שקיימות כיום. הכלי מאפשר לאנשי שיווק לתכנן בצורה חכמה את האסטרטגיות שלהם ולמצוא את הפתרונות ההולמים ובכך להשביח את מערך התוכניות שלהם.

Gartner Digital Marketing Transit Map

תוכלו לחתוך באמצעות הכלי את מפת עורקי התנועה של המרחב הנידרש, מכמה היבטים : החל בטכנולוגיות של הגשת מודעות, אפליקציות, חיפוש, קומרס, ועד סושייל וכיוצא באלה. כל עורק תנועה יראה לכם את התהליך שאליו החברה צריכה להתייחס לקראת המעבר להטמעת היכולת החדשה או לדיוק תהליכים קיימים. כמו כן תוכלו להצליב בין שני עורקי תנועה (או יותר) ולראות הלכה למעשה את הממשק בין שני העורקים ודרך כך להבין איך לתכנן את החיבור בין שני צירים בצורה מיטבית. אערוך עבורכם ניתוח מידגמי על שני עורקים- על ציר הקומרס והאנליזה על מנת לעורר אצלכם גירוי להשתמש בכלי ולהבין אותו.

54648

כל עורק תנועה מספר לכם סיפור מפורט על המסע, וההצלבה בין שניים או יותר אפילו מגוונת את הסיפור עם רבדים נוספים. בהצלבה של הקומרס עם הממשק לאנליזה תראו את המסלול שתעברו במידה שאתם פעילים בקומרס און ליין כשאתם למעשה הופכים להיות לקמעונאים עם רצפת מכירה דיגיטלית. בדרך ישנם עוד כמה שיקולים שונים שצריך להטמיע בנוכחות הדיגיטלית שלכם כדי שיעצימו את איכות העבודה שלכם: הטמעה של יכולות וכלי ביקורת ושל כיכוב המוצרים, חיבוריות חכמה לסושייל מתוך ההבנה שאינטגרציה למדיה החברתית הופכת את המסר שלכם לויראלי כאמצעי להשפיע על אחרים. החיבוריות של המסר שלכם במסך המובייל- והצעות ייחודיות שאתם מגישים לגולשים שמועילים במיוחד לנוכחות וליצירת בידול  הסחר האון לייני שלכם.

בתוך המסע יש לכלול במהלך שלכם את הגורם של קונטנט מרקטינג ועל מנת שתוכלו לייצר נדל”ן שהוא סטיקי, תצטרכו לנכס שיטות של AB טסטינג ולהכיר בעובדה שאתם כל הזמן עובדים מתוך ניסוי ותעייה.  במלים אחרות – ללמוד לעבוד עם כלי ניהול קמפיין, ולעבוד חזק מאוד על הממשק בין שירותים ומכירות כחלק אינהֶרֶנטי של הפעילות שלכם. כל זאת על ציר הקומרס ויש גם עוד צירי פעולה מסוג זה.. כפי שאמרתי תצטרכו לצלול בעצמכם לנושא על מנת להעמיק בו מכיוון שיש כאן לא מעט פרטים מעשיים בתוך כל תהליך, שהרי כל המערך הזה משול מיסודו לבניית עסק חדש !

בצד ההצלבה לאנליזה פקטור משמעותי מאוד בתחום הסחר, תוכלו להיווכח בחשיבות הרבה שיש ליחס לבניית דאשבורדים של ניתוח הדטה במסגרת המסע, שהרי היא הופכת למעשה לנכס המרכזי והמשמעותי ביותר שאתם צוברים בעבודה חכמה בקומרס און ליין. תצטרכו להכניס כלים של חיזוי שיווקי על בסיס הדטה, עם שכלול היכולת לנתח את מהלכי השיווק שלכם ואת זירת המובייל הגדלה ומתפתחת במהירות מסחררת. ההצלבות הגדולות בין הקומרס ובין האנליזה יקבלו ביטוי באזורים של הAB טסטינג, שעניינם ניהול והגשת קמפיינים מתוחכמת על פי הפילוח של קהלים ועל ידי סידור חכם של DM Hub- האב של דטה מיינינג שמעשית יהפוך למוח של הקומרס. בחיבור התואם שלו לאנליזה תפתחו הלכה למעשה יכולת הקשבה לקהל היעד שלכם ומיומנות בבחינת הפעולות שלכם מתוך הבנה מעמיקה של קהל הצרכנים הדיגיטליים.

מילת סיכום,  כפי שאמרתי אני ממליצה לכם לצלול אל תיאור הכלי בעצמכם. תוכלו להמשיך את המסע בעורקי התנועה על פי הגייד ליין שהבאתי לכם בדוגמת ההצלבה בין הקומרס והאנליזה. אתם כמובן יכולים לשחק עם זה ולהצליב יותר משני עורקים על מנת לגלות מחברים נוספים. זהו קומפלקס מופלא במהותו ואל תמהרו להיבהל כי בהמשך זה עוד יהפוך למורכב יותר עם הזמן. לכל שאלה, הצלבה והבהרה- אני כאן לשירותכם ומוכנה לענות בשמחה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.