IGNITION 2015 | The Future of TV

3344

אחד המדיומים אשר מקבל תפנית ומשתנה מן הקצה אל לקצה הינו המדיום הטלוויזיוני– הפעם, אני רוצה לחלוק אתכם את המסקנות אותן יבאתי מהועידה אליה נסעתי בניו יורק ,IGNITION Business Insider 2015.על העתיד של הטלוויזיה, האם היא מתה ? או שלחילופין היא פשוט משתנה ? מי הם השחקנים החדשים שאתם צריכים להכיר ? ומה יהיו המפתחות העיקריים להצלחה ?

Henry Blodget העורך הראשי והיזם של הביזניס אינסיידר דיבר בפתיחת הכנס על כך שאנחנו רואים מעבר של הטלוויזיה למודל של Subscription עם שחקניות כמו- Netflix, Hulu,Amazon TV, Apple TV אומנם הטלוויזיה המסורתית עדיין שולטת בצפייה אבל זה משתנה- כי הצפייה בטלוויזיה דיגיטלית גוברת מאוד. צרכני Netflix צופים בממוצע שעתיים ביום, והמודל הזה מצליח כי זה- נוח, מתאים לי, מתי שאני רוצה, ואיפה שאני רוצה- התובנה מכך הינה שנוחות הינה המפתח החזק ביותר.

Slide3

נהוג לקרוא לשקחניות ה-OTT- Other the Top ככאאלו שלמעשה מהוות תחליף לקיים באמצעות שירות או מוצר חלופי, אני חושבת ששחקניות הOTT הן כל החברות שנולדות בתוך הדיגיטל ולמעשה מהוות שינוי דיסרפטיבי לדרך שאנחנו עושים דברים מהיסוד. הרי לא חלמנו שתרבות צפיית התוכן שלנו בטלוויזיה תראה כפי שנראה הכוכב הבא, אבל עובדתית המסך המרכזי בחיינו הפך להיות למובייל וצריכת התוכן עוברת אליו.

למי שאומר שהמסך השני הוא הסלולר כדאי לו לחשוב שוב שכן לטעמי הוא התבלבל, המסך השני הוא לאין ערוך כל מה שקורה סביבנו והמסך הראשון הוא מכשיר הסלולר שלנו. מתוך ההבנה הזו ומתוך הצפייה במספרים שמראים הלכה למעשה שכל מדיה באשר היא נמצאת בירידה למעט הדיגיטל ניתן לאמר בבטחה שעתיד הטלוויזיה- הינו טלוויזיה דיגיטלית במגוון מסכים וצורות שימוש שונות שאת חלקן אנחנו אפילו עדיין לא יודעים לנחש או לחזות.

BITV1

Live Streaming– אחת התמורות הגדולות שהמדיה עוברת הינה בעולם הוידיאו ובעובדה שכיום צרכנים נחשפים לתוכן וידיאו בלייב סטרימינג במגוון פלטפורמות (לאחרונה גם פייסבוק השיקה אפשרות כזו עבור מותגים מסחריים בפלטפורמה)- עובדה זו הופכת אותנו לצרכני מידע ויצרני מידע בוידיאו במגוון מסכים וערוצים, והקשר למציאות העכשווית הופך למשמעותי יותר ויותר,זה אומר ש- אנשים ומותגים יוצרים טלוויזיה לעצמם.

כשמכניסים לתוך הפקטור הזה את עולם הוירטואל ואוגמנטד ריאליטי מקבלים תמונה עתידית של טלוויזיה אחרת- הרבה יותר עוצמתית, עם Social Layer ומשודרת בזמן אמת אשר מתכתב עם כל מה שקורה מסביבנו בפרוטפוליו שונה של ערוצים ומסכים.

Brian Roberts המנכ”ל והנשיא של Comcast דיבר על כך שOn Demand בטלוויזיה, עולה בצורה משמעותית ובמציאות של היום הכול תלוי ממשקי חוויה. ישנה חשיבות עצומה באינטגרציה לזמן אמת ולמה שקורה למשל בTwitter, זה מאפשר לראות את מה שאנשים מדברים עליו ובכך הטלוויזיה הופכת לממשק של חוויות אוגמנטד אשר מאפשרות בזמן הצפייה לצפות בתכנים שאנשים מדברים עליהם- TV With Social Layer.

BITV

Technology– עוד קומפוננט אשר משפיע על מהותה של הטלוויזיה הינו הטכנולוגיה, למעשה- באמצעות Voice שחקניות כמו אפל מייתרות את השאלה לגבי “באיזה ערוץ אנחנו נמצא את התוכן” והופכות את הסרץ במסך הטלוויזיה לכזה שמתחקה אחר החיפוש שלנו ברשת. זה עוצמתי מאוד לחבר את החיפוש ליכולת שלנו להשתמש בקול שלנו שכן הבית שלנו והסביבה שאנחנו נמצאים בה הופכים למרחב חכם שמשתמש הלכה למעשה ביכולות של האדם.

במציאות של היום לא צריך יותר לדעת מהו מספר הערוץ, זה נהיה זניח כי אנחנו מנהלים את כל הפעולות שלנו עם- הקול Voice הופך להיות לכלי חיפוש, הטלוויזיה הופכת לקונטקסטואלית והכל חייב להיות בממשק עוצמתי של חוויה.

מכיוון שאנחנו נמצאים בעידן בו הטלוויזיה עוברת לענן-ניתן ללמוד מהדטה ולהפוך את הטלוויזיה לגמישה ומעוצבת על בסיס ההתנהגויות של המשתמשים. על פלטפורמת הדטה ניתן לבנות מודלים של פרסום חדשים  אשר עונים בצורה יותר מדויקת למה שאנשים אוהבים ממש כמו שהאינטרנט מתנהג.

אין ספק שהטכנולוגיה מהווה פקטור מכריע בהתפתחותו של מסך הטלוויזיה ואף יותר מכך בקונספט הכללי של צפייה בתוכן טלוויזיוני- הממשקים שנוצרים סביבנו יכניסו לרעיון שכבות חדשות של חוויה, שימוש קל יותר ונוח והעצמה של האדם במרחב בו הוא נמצא.

Slide14

Millennials– מי שמוביל חלק גדול מהשינוי הינו הדור הצעיר שלמעשה זונחים את מודל הכבלים ומחפשים תחליפים קלים יותר, נגישים, נוחים ואון דימנד. דור הY לא מעוניין להיות חשוף לפרסומות שאינן משרתות אותו, הוא מעוניין להחליט מתי ואיפה הוא נחשף לתוכן והוא מצביע ברגליים אל עבר שירותי OTT מעולם של טלוויזיה המאפשרים לו לעשות Subscription ולהיות חשוף למידע מתי ואיפה שהוא רוצה.

Slide20

חשוב להגיד שהדור הצעיר לא רוצה לראות טלוויזיה, הוא רוצה להיות הטלוויזיה בעצמו, והערוצים בהם הוא נחשף למידע אפילו חדשותי הופכים להיות לערוצים הדיגיטלים- כמו יוטיוב ובאזפיד.

IGNITION 2015  100 Slides Plus

Convenience, הפקטור המכריע ביותר להצלחתה של הטלוויזיה החדשה יושב על התובנה שהיא הופכת לגמישה יותר- אנשים רוצים נוחות ודיגיטל הלכה למעשה מייצר אותה. כמו כן, הדורות הצעירים שמכתיבים את השיפט הזה לא מעוניינים להיות חשופים לשירות מהדור הישן- הם רוצים שהכל יהיה ממוכן, אוטומאטי מבלי שהם יצטרכו לבזבז על כך זמן.

Slide19

מילת סיכום. זהו הפוסט האחרון בפלייליסט של התכנים אותו יבאתי עבורכם מהועידה הנהדרת בה נכחתי בניו יורק לפני כשבועיים, למי שרוצה להחשף לסדרה כולה ועל כך אני ממליצה – תוכלו לצלול אליה בלינק הבא- IGNITION Business Insider 2015.

אני מצרפת את אחת המצגות המעולות אשר הוצגו בכנס במיקוד על עתידה של הטלוויזיה- על מנת שתוכלו לקחת ממנה תובנות נוספות משלכם. מבטיחה לקחת את התכנים שנסקרו בועידה, להעמיק בהם ולייבא לכם לכאן עוד הרבה תובנות ואינסייטים שיוכלו להפוך לכלי עבודה במסע שלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.