iPad : Connected Consumer

 

 

מזמן לא כתבתי פוסט על הiPad ואני מרגישה שבכך הזנחתי גורם שתופש מקום משמעותי במציאות שלי. כמובן, אין כוונתי לדבר רק על עצמי באספקט זה ולכן החלטתי לחפש עבורכם מחקר מעניין העוסק בקשר בין הצרכנים לבין שוק הטאבלטים, Tach Scrin, שמשקף את האבולוציה של עולם הטכנולוגיה. מצאתי מחקר כזה במתחם של חברת מחקר אותה אני מאוד מעריכה אישית – חברת המחקר nielsen, ורצ”ב המחקר המקורי לינק .

המחקר עוסק בתרבות הצריכה שלנו ובגידול הצרכני של מכשירים כגון : iPad, Kindel ומכשירים נוספים מהדור החדש של הTach Scrin כגון : טאבלטים, ו Smartphone למינֵיהֶם המשנים כבר עכשיו את תרבות הצריכה של אנשים שונים ובעיקר של צרכני מדיה. מכשירים אלו מסמנים לנו צורת צריכה חדשה ומאפיינים עידן חדש של תקשורת, בין אם הם משמשים כמוקד לצריכת תכני וידיאו, או לשימוש באפליקציות שונות בסביבת העבודה של iPad. מעֵבָר לקריאת ספר בקינדל או להפעלת משחקי מחשב שונים, המכשירים הללו הוסיפו למעשה תפישה נירחבת של שימוש במדיה בעזרת תכונות מפותחות שאינן  בנמצא במכשירים הרגילים הקיימים בבית בסביבת מחשב, קונסולות משחקים וטלוויזיה. חברת המחקר ביקשה לברר את תפישת הצרכנות החדשה ובדקה איך זו משפיעה באופן מעשי עלינו– הצרכנים החדשים, ומה למעשה אנחנו מפיקים ממנה.

מי הם אם כך הצרכנים החדשים ? מדובר בשלב הראשון במה שקרוי : Early adopters שהם הראשונים המאמצים את כלי הטכנולוגיה החדשים. בגרף הראשון תוכלו לראות כי נתח השוק הזה עדיין שייך לקבוצה קטנה יחסית המשתייכת לחבורת משתמשים פעילה ונסיינית : לינק.

הצרכן המחובר – מחובר למכשירים שונים : צרכני אפל הם צעירים יותר ורובם גברים. 65% גברים ומתוכם 47% מתחת לגיל 35. רובם מאופיינים בחתך סוציו-אקונומי גבוה וכמו כן רובם אקדמאים. הגרף הבא מציג את הממצאים המרכזיים : לינק.

איך למעשה המכשירים הנזכרים מקבלים ביטוי בשימוש היומיומי ? מכשירי הטאבלט משמשים בפועל יותר ממכשירי eReaders או Smartpones .40%ממשתמשי הטאבלט מאפשרים ליוזרים אחרים להשתמש במכשיר בעוד שרק כשליש ממשתמשי הסמארטפונים והאי רידר מאפשרים לאחרים לעשות זאת. ניתן לקבל מבט גרפי של הנתונים בלינק הבא : לינק.

משתמשי iPad – משקיעים זמן ממושך בהרבה מצרכני הסמארטפונים בצריכת התוכן שלהם לינק.

רוב משתמשי הiPad הם צרכני אפליקציות וסביר להניח שיורידו תכנים מוצעים – לינק.

איפיון המשתמש : משתמשי סמארטפון כקבוצת התייחסות מקבלים בהבנה פרסומות בסביבת המובייל – לינק.

אבל קבוצת היעד של בעלי iPad נחשבת על פי המחקר לקבוצה בעלת סבירות גבוהה בהרבה לרכישה לינק.

משתמשי iPad מסומנים כמי שככל הנראה ירכשו את המוצר לאחר שייחשפו לפרסום – לינק.

לסיכום : ללא ספק מחקר זה מעיד על כך שלנגד עינינו הולכת ונבנית לה תרבות צריכה שונה וחדשה. החיבור בין עולמות התקשורת המאפשר לצרכן החכם להגיע למידע הניבחר ממש מכף ידו, לקבל החלטות מהירות ולנטר את האינפורמציה החשובה לו. השיטה העדכנית מאפשרת לעסקים להגדיל את הייצור ולחולל סטרימינג חדש של תקשורתיות צרכנית. למרות שקבוצת יעד זו נחשבת עדיין לקבוצה קטנה צריך לזכור כי זו מבשרת את השליטה בשוק שבהכרח תשפיע על מעגלים רחבים יותר וראוי לקחת אותה ברצינות בסט הפעילויות.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.