You Can’t Do It All Alone

הדברים הנסתרים במרחב הדיגיטלי  שבגללם כדאי לפעמים לשכור איש מקצוע. נחשפתי השבוע לטריק קטן באמצעותו של איש מקצוע (שלומי קוריץ). זו לא הפעם הראשונה שהדבר קורה לי ומשום כך החלטתי לכתוב לכם פוסט עם מסר דואלי.

הראשון – הדרכה קצרה לפתרון הבעיה ובצידה הטריק הקטן שגיליתי

השני – הצד המועדף מבחינתי הוא הצד האסטרטגי, המעביר לכם מסר חד וברור : לפעמים צריך להזמין איש מקצוע ולשלם את המגיע לו כמקובל. תסכימו שגם במציאות הנדיבה של הרשת הרי לא הכול צריך לקבל בחינם.

אתחיל דווקא בשני כי הוא חשוב בהרבה מהראשון. המציאות שלנו מתמלאת בצרכים חדשים לבקרים, ולאורה אנחנו קוראים ומתפתחים ומסגלים לעצמנו יכולות, הבנה וכישורים תואמים. יש חשיבות בדחף להבין את המתחדש בתחומים רבים – ואני מטבעי מעריכה את האפשרות להתפתח ולהרחיב את תפישת העולם שלנו –  דהיינו להפוך למולטי דיסציפלינרים. אבל בפוסט זה המסר שלי מחדד ומבהיר את הסוגיה מצדדים נוספים. נכון הוא שחשוב לדעת ולהתמצא בתחומים רבים, נכון שמוטב להבינם לעומק, אבל אין כלל אפשרות שנדע לעשות את הכול ולבד. אני חוזרת ומדגישה את הדברים בהרצאות ובפגישות עם לקוחות ולכן מצאתי לנכון להציף את המסר הזה הלאה גם בפניכם.

האם בניתם לבד את האתר שלכם ? תמיד נדמה לנו שאנחנו יכולים להשתמש בכלי המדיה החברתית בחינם ! לטעמי, מה שקיבלנו בחינם עלול לעלות לנו בכסף רב בשלב היישום. כשם שאת האתר שלנו לא בנינו במו ידינו אלא נעזרנו בספקי חוץ ובמיקור חוץ, והם אלה שעיצבו עבורנו את הפלטפורמה וכן נועצנו בהם בכל השלבים השונים (כולל טיפול טכנולוגי ועדכונים בעיצוב), כך גם ההתייחסות שלי לכלי המדיה החברתית ובפרט לבניית נוכחות בFacebook צריכה לזכות ביחס זֵהֶה ! כדאי שתעזרו בספקים חיצוניים שיעניקו לכם שירותים שלכאורה נראים לכם זמינים ואפשריים בשיטה עצמאית, אלא שהמומחים הרי יודעים הרבה יותר מאיתנו והם יכולים לפַתֵחַ ולהתאים עבורכם פתרונות מוצלחים אשר בפועל חוסכים זמן וממקסמים את התוצאות.

איש מקצוע יכול לקצר לנו לוחות זמנים ולעזור לנו בקבלת החלטות – כמאמר האמריקאי Time  is Money, הזמן המושקע, ועקרון ההתמקדות בהחלטות אכן שווים כסף. חשוב לזכור זאת: האמירה הנפוצה ביותר שאני שומעת בקרב ארגונים ומפי בעלי תפקיד בכל הדרגות היא “אין לי זמן”. מקובל עלינו כי זמן הוא מצרך נדיר ויקר המציאות ואם כך למה שנבזבז את זמננו על ניסיונות חובבניים ועל חיפוש פתרונות שאינם קשורים ישירות לנישה שלנו, שבה אנו בני בית ומומחים ככל הנדרש לתחום עיסוקנו !

לתכלול המסר : חשבו חכם, יש המון ספקים בתחום זה שבכוחם ובידם ההכשרה המספקת לעזור לכם ולתת מענה הולם לכל הדרוש לעניינכם. יש אין ספור אופציות לקיצור תהליכים במינוף פרויקטים אותם תוכלו לאחר מעשה להוביל בצורה מוצלחת במרחב הדיגיטלי. הצורה שבה מוגשים התוכן, החזות שלכם , האיפיון המדוייק של הזירות שבשליטתכם תעזור לכם בפועל לעשות את הדברים בדרגת האיכות הנאותה וממקום חכם. המסר הוא פשוט מיסודו – היעזרו באחרים על מנת שיקדמו אתכם בבחירת הצעד נכון !

ועכשיו לפתרון הטקטי אותו גיליתי השבוע והוא זה שעורר את רשומה זו :

השאלה היתה איך אני יכולה לתת לחברים בעמוד האוהדים שלי לתייג את עצמם בתמונות שעולות במתחם – במידה שהאופציה הזו לא נגישה. התשובה נמצאת בקוד שאמנם נראה על פניו מסובך אבל אני אלך אתכם צעד צעד ממש כפי ששלומי עשה עבורי.

הדבר הראשון אותו אתם צריכים לעשות הוא ללכת למתחם שלכם לEdit page

כפי שאתם רואים תוצג לכם שורת הדפדפן המייצרת כתובת ובה רשום מספר. עליכם להעתיק רק את המספר אשר מתקבל למולכם בכתובת אל הלינק המצורף לכם בהמשך. שימו לב שקיימים בלינק שני סטים של מספרים – אתם צריכים להחליף רק את הסט הראשון של המספרים.

לאחר שהעתקתם את המספר אתם צריכים לקחת את הקוד הבא : לינק  – פה למעשה אתם צריכים להעתיק את המספר שלכם אל המיקום הראשון שבו מופיעים מספרים. לכשתעשו זאת יש להעתיקו אל הכתובת במלואה ואז תוכלו לפתוח את הדפדפן שוב – ולהעתיק את הכתובת לשורת הדפדפן. כל שנותר לעשות הוא ללחוץ אנטר – ולמעשה בנקודת זמן זו תיפָּתַח לכם תיבה שבה תישָאֲלו איך אתם רוצים להגדיר את המתחם שלכם וזהו המסך שאמור להופיע לעיניכם. בתוכו יש לכם למעשה את מכלול האפשרויות שישמשו לכם כאדמינים כדי לקבוע האם חברים יוכלו לתייג את עצמם בתמונות שעולות במתחם. וכן האם חברים יוכלו להעלות תמונות או לא .

לסיכום | הטריק האחרון הוא טריק קטן שמראה לכם איך איש מקצוע יכול ליצור קיצור זמן משמעותי, כי בידיו נמצא המידע הדרוש והזמין לו ברמת הפתרון. אמנם מצאתי את הפתרון גם בחיפוש אישי בבלוגים שונים בעולם אבל הדבר גזל ממני זמן יקר, וכאמור הזמן מבחינתנו שווה כסף והרבה, מה גם שאין לו תחליף! מוטב שתהיו ממוקדים ערכית בתחומכם ותשקיעו את הזמן שלכם במקומות הנכונים וכך גם תתנו לבעלי מקצוע הזדמנות להעשיר אתכם ולקחת אתכם כמה צעדים קדימה, מצוידים כהלכה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

7 comments

 • פרידיNo Gravatar says:

  מעולה. בכל פעם את עונה לי עוד לפני שאני מספיקה לשאול…
  מסכימה איתך לגבי התובנה הראשונה. עם כל הכיף שבעשייה העצמאית, עש דברים שאנשי מקצוע צריכים לעשות…

  עוד שאלה קטנה: בכל פעם שאני מגיבה כפרידי בעמוד האוהדים שלי- ישר זה מופיע בשם המותג (לצטרך הענין במקום שיהיה כתוב זהר, יהיה את הסמל של ACTIVE). יש דרך לעקוף את זה? רוצה להגיב בשמי הפרטי…

 • urianzoharNo Gravatar says:

  רק אם תמני יוזר אחר כאדמין . לא תהיי אדמין ותכנסי למתחם כפרידי התגובות יתקבלו בשמך עם האווטר שלך . עוד שיטה שמקובלת אצל בעלי עמודים קטנים – להכניס לאווטר של הדף – התמונה המובילה של הדף תמונה של אדם ולא תמונת לוגו של עסק.

 • פוסט נכון כל – כך, תודה. האם רוב הישראלים יסכימו איתך שעל ידע משלמים? הממ….

 • urianzoharNo Gravatar says:

  לטעמי נטע מי שיעשה את העבודה – המציאות .

 • מסכימה עם כל מילה.
  צריך לזכור שאנחנו בתהליך אבולוציוני (מואץ)
  ונכון להיום, יש רבים (גם לקוחות וגם ספקים) שנמצאים עדיין בשלב “שכל אחד יכול” בעולמות המדיה החברתית.
  אני מניחה ומקווה בשבילם, שיצטרפו בתבונה מהירה לשלב הבא.
  תודה על הטיפ !

 • urianzoharNo Gravatar says:

  מסכימה איתך מאוד לגבי האבחנה של תהליך אבולוציוני מואץ מה שמכריח אותנו (וטוב שכך) להיות מאוד ערניים מאוד סקרנים ולבדוק היטב איך אנחנו מכלכלים את דרכנו קדימה . יום טוב

 • מסכימה עם כל מילה – גם מתוך הנסיון שלי בפייסבוק ובבלוג, וגם מנסיוני כיועצת בתחום אחר.
  ותודה לך ולשלומי על הפתרון בנושא תיוג התמונות בדף אוהדים 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.