Scribd.com

החלטתי לשתף אתכם הפעם בפוסט ממוקד על מתחם מדיה חברתית שאותו לא כולם מכירים Scribd  נראה היה לי שאם אכיר לכם אותו זו תהיה מתנה גדולה. מדובר במתחם של שיתוף קבצי PDF ברשת בתכנים שונים העוסקים בנושאים מעניינים. החֵל בהפניה לספרים שלמים ועד למחקרים ועבודות שהגיעו מכותבים בכל רחבי העולם שמשתפים אותנו בחומר מעשיר ועתיר ידע, וכן במידע שוטף.

המתחם שלי | חשבתי זמן רב על כתיבת פוסט זה , אבל בעיקר היה לי חשוב לבנות במקביל מתחם חזק משלי על מנת שדרכו תוכלו להיחשף לעוצמת הזירה באמצעות הדוגמא האישית. כיום, המתחם שלי מקיף עשרות מחקרים אותם מצאתי ברשת והעליתי לזירה ואכן ניתן לראות עין בעין את הכוח שיש לדריסת רגל מסוג זה.

פתיחת חשבון משלכם | חיבור דרך Facebook Connect | לאחר שנכנסתם והתרשמתם מהסגולות המיוחדות של הפלטפורמה – ואם אכן בכוונתכם לעשות את הצעד הראשון וליהרשם למתחם, דעו שאין קל מכך. כל עוד אתם רשומים לFacebook תיחסך מכם למעשה כל הסאגה של ההרשמה. אתם יכולים להיכנס ישירות מהיוזר הפייסבוקי שלכם דרך Facebook connect ובכך למעשה יצרתם יוזר משלכם בScribd.

העלאת קבצים שיתוף | תוכלו להשתמש בזירה כמוני לשם איסוף ושמירת קבצים עד להעברתם הלאה, כמאגר שבו תשתפו את קהל הגולשים העוקבים אתכם בזירה. ואגב, ההעברה חלה גם על מי שלא בהכרח עוקב. הכוח המוסף מבחינתכם מתבטא בכך שבד בבד אתם מייצרים לעצמכם מדף קריאה חדש, שמירה מסודרת של תכנים, ובלי שום ספק הכוח החברתי של נראות נוספת ברשת ודריסת רגל משמעותית אשר משקפת את אישיותכם, את סוג התכנים המעניינים אתכם ואת עולם התוכן הקריאתי הקשור לתחומכם.

קריאת תכנים של אחרים | באופן טבעי רצוי שתשתמשו במתחם למציאת תכנים מעשירים בנושאים מנושאים שונים אשר אחרים העלו לשירותכם. לתועלתכם האינדקס של הזירה מחולק קטגוריאלית ומאפשר לכם לבצע חיפוש מהיר על פי הקטגוריה הנבחרת ובהתאם לנושא שמשקף את עולם התוכן האופייני לו. הקטגוריות מחולקות בחיפוש בצורה נוחה מאוד ובאווירה ספרייתית שנותנת בידכם שיטה לעקוב אחר אנשים אשר עוסקים בתחומי העניין שלכם. כך תוכלו להיחשף לתכנים חדשים בכל פעם שהם יעלו. לזירה יש במקביל מנוע חיפוש המחולק על פי אותם נושאים בדיוק וגם דרכו תוכלו לבצע חיפוש ממוקד לנושא ולעולם תוכן ספציפי שבו אתם מעוניינים. חלוקת מנוע החיפוש נעשית בכפוף לזמני העלאת התכנים באופן שמאפשר לכם לצוד תוכן טרי.

התצוגה המדליקה | צירפתי לכם צילום מסך שממחיש בפניכם איך נראית התצוגה של המתחם, ומהן דרכי השימוש באלמנטים העיצוביים המרכיבים מדף וירטואלי במרחב הדיגיטל. המדף גם מאפשר לכם לדפדף בפועל בתכנים ובכך הוא ממקסם את חווית הגלישה ואת חווית המשתמש. 

שיתוף ישירות בFacebook | קראתי למתחם זה רשת חברתית מכיוון שקיימים כאן אלמנטים בולטים של רשת שיתופית, הכוללת אפשרות לשתף את המסמכים ישירות בFacebook, וכן לעשות Like לתכנים אשר מעניינים אתכם. כמו כן, אתם יכולים להגיב ישירות וכאמור לעקוב אחר אנשים אשר עוררו את התעניינותכם. חשוב לציין כי סך הפעולות שלכם “נרשמות” במתחם של הגולש שאיתו יצרתם אינטראקציה ובכך אתם מעידים על תחומי העניין הקשורים אליכם וממליצים בפועל לאחרים על תוכן ממוקד ובעל עניין.

Embed | חשוב מאוד לציין כי בחלק מפעולות השיתוף , ניתן לקחת את התכנים שהעליתם במתחם או לחילופין תכנים שמצאתם ביוזרים של אחרים ולהשתמש בהם לפעולת האמבד לפוסטים אותם אתם כותבים. זאת על ידי הכנסתו והטמעתו של תוכן PDF ישירות מהמתחם לתוכן הכתוב. פעולת שיתוף זו יכולה לעזור לכם לחדד תכנים שאותם ברצונכם להעביר – כדי להעשיר את ההגשה ולמלא את הרשומות שלכם בעולמות תוכן נוספים, ממש כפי שנהוג לעשות בתוכן של מצגות ותוכן וידיאו.

לסיכום : דריסת הרגל שלנו ברשת היא בגדר כיבוש מקור נוסף, אינטליגנטי ואיכותי | תחשבו על כך חכם, דהיינו כשיטה נוספת מצדכם ליצור מתחם ייצוגי לעולם התוכן שלכם, בצורה המעידה על הפַּן האינטלקטואלי שלכם, על היקף התוכן אותו אתם קוראים ואליו אתם נחשפים. הודות לעובדה שהמתחם קשור ישירות לFacebook וTwitter נפתחת לכם תחנת הפצה משמעותית אשר משאירה לכם בסט את טביעות הרגל שלכם ברשת – שלוחה אחת נוספת בעלת עומק ואיכות.

 צירפתי לכם ראיון שהוא מעין הצצה אל מאחורי הקלעים של בעלי החברה …

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.