JWT | 10 Trends for 2014

 847565850

אני נלהבת מהסקירת השונות של המגמות לקראת השנה הבאה, אוהבת להכיר את הגישות, ולראות מה לדעתן של חברות בתעשייה יהפוך לגורם המשמעותי ביותר, שאף יעצב את אורח חיינו לשניים עשר החודשים הקרובים. את האהבה הזו אני אנסה להעביר הלאה ולשתף גם אתכם כמה שיותר על ידי הצגת סקירות טובות במיוחד- או לחילופין אלה שעושות את ההבדל כיוון שהן לוחצות על כפתורים חדשים ולא טריוויאליים.

הפעם, אשתף אתכם בסקירה של JWT שמגדירים את עשרת הדברים המשמעותיים ביותר לשנת הפעילות הבאה, אעבור איתכם על 10 הנקודות- ובנוסף אני מצרפת לכאן את המצגת המקורית כפי שהועלתה לרשת על מנת שתקבלו לידיכם כלי יעיל לחשיבה.

חווית מציאות מדומה | Immersive experience | אלמנט הבידור יתעצם ויתפתח, ויהפוך לאחד מהנרטיבים העיקרים של מותגים לשם יצירת חוויה טוטאלית ומרגשת- בכל המימדים. כל זאת על מנת לצוד את שימת ליבו של הלקוח ולעורר את הדימיון. דבר זה יֵיעָשה על ידי מציאות רבודה שתקבל ביטוי בשלל מסכים עם מבחר שיטות ושימוש באותן טכנולוגיות המאפשרות בין היתר ליצור מציאות רבודה.

2277

האם אתם מדברים בשפת הויזואל ? | Do You Speak Visual ? | אנחנו נעים יותר ויותר למצב שבו הגורם החזותי מקבל תפקיד משמעותי ביותר : המציאות שלנו מתורגמת לתמונה, לתצלום, לוידיאו. הוויזואלי משמש כיום כשפה חדשה- lingo Neo, זאת מגמה שמצריכה אנשים שמתמצאים בתחום ברמה של מומחים למופת- על מנת שיוכלו לייצר שפה ויזואלית המשכית, כחלק מהדיאלוג בשגרה.

העידן של קוצר הרוח | The Age of Impatience |  לאור העובדה שאנחנו כל הזמן באון ליין, ופיתחנו תכונה להיות כל הזמן במצב כוננות להפתעות של המידע בסטרימינג אנחנו הופכים להיות לדור של On-Demand, יוצא כי מותגים חכמים יצטרכו לאמץ גישה של תגובתיות ספונטנית לדרישות החדשות כדי לספק את צורכי הלקוחות הבלתי סבלניים. כך הולכת ונוצרת לה שיטה כלכלית חדשה של התקשורת שלנו שבמסגרתה הלקוחות מצפים שהכול יהיה מהיר וזמין יותר- וכול המגמה הזו תתפתח באופן אקספוזיציונאלי.

המובייל כשער כניסה להזדמנות חדשה | Mobile As a Gateway to Opportunity | בשווקים מתפתחים, מכשיר המובייל הופך לשער הכניסה ולהזדמנות לעבור לצורת לחיים אחרת- והוא עוזר לקבוצות אוכלוסין שלמות לשנות את אורח חייהן הודות לאפשרויות הגישה לשירותים פיננסים ולמערכות פיננסיות. המובייל מעשיר את אותן אוכלוסיית ביכולת להיחשף למערכת בריאות טובה יותר, לחינוך שאולי לא היה זמין להם בעבר ועוד. צריך להבין שלמרות שזה נראה רחוק- כאילו לא קשור אלינו, זה לא ממש נכון ! ככל שהעולם המודרני חודר לארצות המתפתחות התוצאה משפיעה על כולנו באופן ישיר ועקיף. 

2299

טכנולוגיות טלפתיות |  Technological Telepathy | הודות להתפתחות של משטחי מחשוב שמחוברים למוח- המותגים מוכנים לאמץ את הטכנולוגיות שמסוגלות לזהות תנועה ומידע מהמוח- כדי להקשיב לתנודות במצב הרוח של לקוחותיהם ולהיות ערים לדיעות שלהם. על ידי שימוש בדטה הבלתי מילולית הזו הם יכולים לנתח את נטיותיהם של הלקוחות שלהם, ולפעול על פי הדטה לשם דיוק מירבי בהגשת ההצעות שלהם ואפילו ליישמן בקשר פרסונאלי.

תם עידן האנונימיות | The end of anonymity | ישנו במציאות החדשה שלנו- מערך שלם של טכנולוגיות משוכללות שעוזר למותגים לאסוף המון דטה, כבר כמעט בלתי אפשרי למותגים שלא להשתמש בהזדמנות כשפיצוח נכון של הנתונים הוא לעזר רב לעסקים. ככל שאַקסיוֹמַת האנונימיות של הגולשים נעשית יותר ויותר חמקמקה- הלקוחות יצפו לתמורה נאותה למידע שניצבר עליהם. חשוב לקחת בחשבון שבד בבד עם הדברים הטובים שתומכים ביכולת של המותגים להכיר טוב יותר את הצרכנים שלהם, אותם צרכנים עלולים להיתפש לפארנויה בכל הנוגע לטכנולוגיות ושירותים מחשש פגיעה בפרטיותם- לכן מוטל על מותגים מסחריים להשתמש בהזדמנות הזו בתבונה- ולבנות את היכולת של המידע באופן כזה שמוסיף ערך מוסף מובהק וממסמס את הבעיתיות בעיני הלקוח בעצם החשיפה.

2288

זעם כלפי המכונות | Raging Against The Machine | ככל שאנחנו מתקרבים לנוכחות הטכנולוגיה- בדור שאף גדל עליה בעידן הדיגיטלי, אנו מתחילים לפתח פחדים מהחדירה העצומה של הטכנולוגיות אל חיינו, אנו מודאגים מכך שעם הטכנולוגיה נאבד חלילה חלק יפה מחיינו. לכן אנשים יְיַחסו ערך רב יותר לדברים שנותנים להם להרגיש יותר אנושיים ולהציב סימני שאלה לגבי אופן השימוש בטכנולוגיות- מתי צריך לשים גבולות ומתי לדעת להפסיק.

לערוך מחדש דברים מסורתיים | Remixing Tradition | יחד עם הנורמות החדשות שנכנסות לחיינו בעידן הסושייל ומשנות מהר מאוד את הדרך בה אנשים נפגשים : אנו עושים מאשאפ מחדש להרגלים המסורתיים שסיגלנו בעבר ומשלבים אותם ישירות אל תוך “מערכת השיטות החדישות”. על ידי המאשאפ הזה אנשים למעשה יוצרים תרחישים היברידיים בין הישן לחדש, כגון- דרך חדשה לערוך ספרי תמונות, דרך חדשה להישאר בקשר עם קרובים, דרך חדשה להנות מחברויות ועוד.

להסתכל על חוסר שלמות בגאווה | Proudly Imperfect | ישנה מגמה חדשה לגבי כל מה שאינו מושלם, אפילו לגבי מה שפגום או מכוער. הדברים הפחות טובים, הפגמים- הופכים להיות לחלק מהנורמה החדשה והמקובלת, הלא מושלם נחשב לדבר היותר אותנטי, שקל להתחבר אליו ואפילו למצוא בו יתרונות, כגון ענווה וכנות שמקבלים משמעות יותר גדולה מבעבר.

חיים בעלי משמעות | Mindful Living | אנשים רוצים לעבור חוויה יותר מלאה ויותר עכשווית. החיפוש אחר משמעות הופך להיות “המסנן” ומקדם המעבר אל המיינסטרים- וזאת מצד אנשים שנמשכים לרעיון של הרצון הטבעי להסיר מן הדרך הסחות דעת מיותרות, כדי להתמקד יותר בכאן ובעכשיו כאפשרות ליהנות מהחיים בזמן אמת.

מילת סיכום- מקווה שאתם כמוני נהניתם מהסקירה הזו של עשרת המגמות אותן JWT חידדו למעננו. צירפתי לכם את המצגת המקורית על מנת שתוכלו לצלול אליה ולתַבֵּל את טעמיה בסיר הבישול החורפי והמהביל שלכם. 

למי שרוצה לראות את התוכן בגרסת הוידיאו- JWT הצליחו לכווץ את הרעיון לתוך סרטון קצר אחד ומומלץ בחום !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.