Ten important Researches

 

פוסט נוסף בסדרת האוצרוּת שלי והפעם אוצר אמיתי ! עשרה מחקרים, מהחשובים ביותר שבהם נתקלתי במהלך 2011 מרוכזים יחד במסגרת פוסט אחד. אלו המחקרים שהינחו אותי במהלך השנה לראות את הדברים אחרת, גילו לעיני עשרות תובנות וגיבשו אצלי כיווני חשיבה להמשך. אני מזמינה אתכם לחלוק איתי את המציאוֹת הללו, מבין עוד רבים וטובים מסוגם. ואם ממש מעניין אתכם תוכלו להיכנס למתחם שלי בScribd ולעקוב אחרי תכנים מחקריים שאני מעלה לשם – Link. בואו נתחיל.

מחקר ראשון | מחקר מטעם חברת Nielsen, אחת החברות החוקרות החשובות בתחום התקשורת, התעשייה, הצרכנות. המחקר עוסק בשאלה מה רוצים הצרכנים בעדיפות ראשונה ? האם הם מתעניינים במחיר או שהם נותנים קדימוּת לשירות, לערך, לטיפוח נאמנות מצטברת מצד המותג ?

Shopping & Saving Strategies

מחקר שני | של חברת המחקר comScore אשר פורס את נושא ההשפעה של הטאבלטים והסמארפונים על הרגלי הצריכה של האמריקאים. מבט כללי על הצרכן המחובר של היום – כיצד החיבור שלו לרשתות החברתיות משפיע על החלטות הצריכה בקרב המעגלים שלו ואיך נעשָׂה המובייל פקטור משמעותי בסצינה זו.

Digital Media Consumption Habits

מחקר שלישי | אחד המחקרים החשובים ביותר שקראתי השנה, של Harvard Business School – המחקר שוטח לפנינו את נושא השיחה ברשת ומברר כיצד עסקים יכולים לקחת את ה”דיבורים” ולהפוך אותם לעשייה אסטרטגית: הדברים אמורים בהקשבה, הטמעה של צרכים המתגלים מתוך שיחה חופשית ברשת ובעיקבותיה – מינוף אסטרטגיות פעילות חכמות. עורך המחקר טוען כי ארגונים שידעו להקשיב, להפנים, להשתנות ולפעול בהתאם הם אלה שיקבעו את המחר.

Taking Social Media From Talk to Action

מחקר רביעי | עוד מסמך משמעותי ביותר עבור אנשי מעשה. אמנם כבר העליתי אותו בעבר בבלוג שלי אבל אני מרגישה “באוויר” שחובה להציף אותו מחדש. זהו אחד המדריכים המרתקים ביותר שמצאתי ככלי יעיל לארגונים שרוצים לייצר נוכחות דיגיטלית. אני ממליצה לכם מאוד לעבור על המדריך כולו ולקחת ממנו מלוא החופן תובנות מנצחות לעבודה נכונה. הן כוללות מספר עניינים: איך נתייחס לנושא כוח האדם, איך בונים נוכחות ברמה העסקית ומהי הכוונה של עולם התוכן שאנחנו יכולים ליצור. הרבה מאוד כפתורים יעילים נלחצים במסמך מרתק זה – מומלץ ביותר !

the social dynamics model

מחקר חמישי | מחקר של הEconomist שפוגש אותנו בשאלה מיהו הצרכן הדיגיטלי ? איך עולם הסושייל מדיה משפיע עלינו ביחס להחלטות הצריכה שלנו ? מה ארגונים ומותגים יכולים לעשות עם המידע הזה על מנת ש”ננצל” בחוכמה את ההתפתחות הטבעית של המדיה החדשה שכיום הפכה לכוח משפיע באופן נחרץ על החלטות הקניה והנאמנות של הצרכן.

The Social shopper

מחקר שישי |  אחת לשנה יוצא מסמך מחקרי מעניין זה מטעם : Social Media Examiner . המחקר חושף נתונים על הדרך בה אנשי שיווק מארגונים שונים משתמשים במדיה החדשה, מה הן המגמות העכשוויות ומה הן העתידיות, כמה משקיעים במדיה כיום וכמה מתכננים להשקיע בעתיד וכן אֵילו שאלות ודילמות חולקים איתנו מנהלי שיווק אחרים. שאלות מסוג זה עוזרות לנו להבין את ההתחבטויות של האחרים, ללמוד מנסיונם ולהסיק מכך על הכרעותינו העתידיות.

Social Media Marketing Report 2011

מחקר שביעי |  אין זה מחקר במלוא המובן, אלא בעיקר מדריך נבוכים שיקח אתכם צעד צעד להבנת כל המערך של בניית נוכחות בFacebook. משולב דוגמאות המפנות לעמודי אוהדים פעילים בכל רחבי העולם. מסמך שעזר לי להבין דברים בסיסיים על הניהול של נוכחות פייסבוקית איכותית. קחו בחשבון שגם אם נראה לכם שאתם יודעים הכל על הזירה הזו – בכל זאת קריאה על תובנות שניגלו לאחרים עוזרת מאוד להסתכל על הנושא מנקודת מבט חדשה. ממקור זה ניתן לספוח רעיונות שישכללו את העשייה היומיומית שלכם.

Building Your Brand | Facebook

מחקר שמיני | למי שמתעניין בעולם המובייל המתפתח במהירות האור – מדובר במסמך מועיל אשר מסביר לכם את נקודות המבט השונות שמן הראוי להכיר בבואכם ליצור אסטרטגיית מובייל של חברה או מותג, מסמך קצר ותכליתי עם פוינטרים חשובים.

Mobile Strategy

מחקר תשיעי | עוד מסמך משמעותי מבית היוצר של חברת המחקר Nielsen. מבט על עולם המדיה החדשה לשנת הפעילות הנוכחית. חמישה עשר עמודים מלאים באינסייטים על עולם המדיה החברתית, עולם המובייל – קהלי יעד וחלוקה להעדפות בין המינים. הכל מוגש בעיצוב אינפוגרפי, נגיש ונעים לעין. זהו מסמך שיכול לעזור לכם מאוד בבניית מצגות תכנוניות לפרויקטים דיגיטליים ומעיקרו משמש כבית ספר קטן שבו לומדים על התעשייה ועל מה שמתרחש ברמה הגלובאלית.

State Of The Media

מחקר עשירי |  מחקר קצר ואחרון ברשימה, מבית היוצר של Adobe ובשיתוף פעולה עם Facebook שוטח בפניכם את הדרך הטובה ביותר (לגירסת המחקר) למדוד את הערך של הלייק בעמודי האוהדים שלכם, ובנוכחויות שאתם יוצרים בFacebook. אני ממליצה לכם מאוד לקחת את הזמן ולעיין במסמך הזה כי הוא למעשה יעזור לכם להבין איך צריך להתייחס לנושא ברמת ההשקעות והמשאבים המוזרמים לאפיק זה.

facebook.measure Like Value

לסיכום | עד כאן סקרתי את עשרת המסמכים שעבורי היו החשובים ביותר בשנת פעילות זו. יש עוד המון תכנים רלוונטיים מסוגם, ואכן הקריאה , החקרנות , הרצון לדעת מאפשרים לי להתפתח ולגדול בתחום הזה. ראו זאת כמתנה גדולה והדבר המדהים הוא שכל שנידרש הוא פשוט להושיט את היד ולקחת . ובכן, מוטב לקחת, וללא דיחוי !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.