Augmented shopping

הנה לכם דוגמא שתמחיש איך המציאות שלנו משתנה מיום ליום –  ואיך גם הצרכנות תֵירָאה אחרת בטווח הלא כל כך רחוק. מדובר באפליקציה ייחודית שקרויה בשם – The Ballard + companion app שמאפשרת אינטראקציה רצופה בתפישת עולם שמבטלת כל תיווך “ביורוקרטי”: מה הם הצעדים ? הורדת אפליקציה, סריקת תכנים מתוך קטלוג מודפס – ורכישה מיידית ישירות מהאפליקציה. החידוש מבשר שינוי מהפכני לתרבות הקניה שלנו ולדרך בה אנחנו צורכים. זו למעשה שיטת ה”קרוס צ’אנלס” שמאפשרת חוויה חדשה ונשענת על שלושה גורמים : המובייל, המשתמש וטכנולוגיות אוגמנטד ריאליטי. הרעיון נובע מהתובנה שצרכנים מרגישים מיום ליום נוח יותר להשתמש במובייל שלהם בצורות שונות, ולכן, אוגמנטד ריאלטי נעשה יותר פופולארי. בולארד דיזיין – הינו קטלוג טרנדים, אופנה ועיצוב שצורף לזירה הדיגיטלית הודות לשימוש באוגמנטד לשם העצמת החוויה עבור המשתמשים. לקוחות יכולים להחזיק את הסלולר שלהם על גבי הקטלוג ולמצוא עוד מוצרים נוספים שאינם מופיעים במבחר המודפס, ומשם להמשיך לרכישה ישירה מהמכשיר שבידם.

זוהי דוגמא נפלאה שמראה שאפשר לשמר את הקיים, להנות ממנו ובד בבד להעצים את החוויה שניטענת בשלל האפשרויות החדשות. עד כה לקוחות נמשכו לקטלוגים מודפסים בגלל שהם מעניקים חווית קניה מועצמת בזכות הוויזואליזציה. אך השימוש במדיום זה הוא מאוד סטאטי. בעוד שהמובייל – סלולר וטאבלטים למעשה מאפשרים להכניס חוויה עשירה יותר, ומקושרת לצרכן בצורה הרבה יותר אינטראקטיבית. זהו חיבור בין עולם פיזי על כל יתרונותיו לבין העולם הדיגיטלי כשהוא מבוסס על אמירה חשובה – אין יותר טעם לשאול מה עדיף – דיגיטל או פיזיקל, אלא יש לשלב בין כל הגורמים והם – המשתמש, האמצעים המסורתיים, האמצעים המודרניים כשהחוויה מורכבת מערבוב כל אלו במאשאפ חדשני ששובר שיוויון ומייצר בידול אמיתי אל מול המתחרים.

קחו בחשבון שכל מה שנדרש מכם הוא להפעיל חשיבה יצירתית. האפשרויות עומדות לרשותנו הן רבות מספור : אוגמנטד ריאלטי יכול לייצר עבורכם שכבת תוכן מרתקת על גבי מוצרים או דרך מודעות וקטלוגים מעודכנים.השכבה הדיגיטלית שאתם מספקים וההתעסקות של המשתמש עם התוכן שלכם מהדקת את הקשר עם הלקוח הפוטנציאלי בהרגשה שהוא מחובר יותר. וירצה לדבר עליכם ולהפוך את המסרים שלכם לויראליים גם באון ליין וגם באוף ליין. על אותו רובד תוכלו להוסיף תוכן שמספר על המוצר או על השירות, לצרףביקורות, אינפורמציה, חיבור לגאו טאגינג – קישוריות למקום בו ניתן למצוא את המוצר ועוד. זוהי למעשה רק תחילת הדרך עבור הקמעונאים שיפעלו מתוך ההבנה שעולם הסחר משתנה בקצב מואץ והוא מושפע מצרכנים המאמצים את האפשרויות הדיגיטליות. – החשיבה היצירתית הנעזרת במולטי קרוס צ’אנלס מניבה חוויה חדשה ומושכת קהל.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.