Earned Media

 

מונח זה אותו הצפתי במסגרת של פוסט מונחים שעלה בבלוג זה לפני זמן מה : לינק  גרם לי לעניין אשר ראוי להרחבה. הבנתי בדיעבד שצריך להרחיב את הדיבור על התפישה הזו בצורת רשומה בפני עצמה ולספק לכם הסבר מפורט. הדבר מחדד לכם באופן ישיר וברור את משמעות הערך המיידי המופק מפעילות תקשורתית בעולם המדיה החברתית ובמרחב הדיגיטלי.

ROI | חלק נכבד מתפישת הEarned media עוזר להנחות חברות וארגונים איך לייצר “היגיון” בכל הנוגע להחזר מול השקעה. עצם העובדה שהמדיה החברתית והשימוש בה מייצרים מכפלות סינרגטיות של חשיפה ברשת מצביעה על חשיבות המהלך הגורם לקהל הגולשים להפוך למשווקים של המותג, החברה, הארגון ומעודדת אותנו למנף את הפעילות מתוך ביטחון באיכותה העסקית.

WOM כזרז מכירות משמעותי | הרווח מן ה- Earned media  משול בעיני ליחסים עם סביבתנו הקרובה, שכן נידרשת בניית חוט השדרה וכן ביסוס האמון בין הלקוח ובין המותג/ הארגון. מהלך מסוג זה מול הצרכן הוא מבוסס יותר, אמיתי יותר מקניית מדיה בפועל מִכֵּיוָן שההשפעה שלו על הרוכש הפונטנציאלי הרבה יותר עמוקה. אין ספק שהצעד החדש לא בא להחליף את המדיה המסורתית ומן הסתם הוא גם לא יכול ולא מעוניין לעצור אותה. עם זאת, חשוב לזכור את עקרון השילוב בין התחומים, דהיינו שעבודה מתוכננת אשר מובילה את המהלכים באופן מתואם ואינטגרטיבי מבטיחה שההשקעה שלכם בכל הערוצים תהפוך את השלם לגדול מסך חלקיו.

צירפתי לכם בהמשך הרשומה שתי טבלאות שנלקחו מהמסמך הבא : לינק . המסמך בעיקרו מתאר את אותן החברות והתאגידים אשר הגיעו לתוצאות הגבוהות ביותר של חשיפה בתקשורת ובמדיה. שימו לב לכך שחלק לא מבוטל מהאבחון חל על פעילות הארגונים במתחמי המדיה החברתית ובדיגיטל, וזוקף לזכותם את עוצמת המדיה גם מכיוונים אלו. כאשר אנחנו מתכננים מהלך במדיה נהיה בטוחים שעל כל פעילות שבה נשקיע נקבל מכפלה של הפצה בכלי התקשורת פי כמה רחבה יותר בהשוואה לכוח של המדיה הנרכשת. שיקול זה חייב להילקח בחשבון בתרגום מְדַדֵי ההחזר הישיר על ההשקעה.

כפי שאנחנו יכולים לראות בטבלאות המצורפות | יש כאן הצבעה על האימפקט התקשורתי שהחברות מקבלות מכל ערוצי המדיה השונים מתוך תפישת עולם הגורסת שכל פרסום הוא פרסום טוב. שימו לב לכך שבקטגוריות הנמנות ברשימה קיימת התייחסות פרטנית ליתרונו של כל מה שקשור ב : Social Media  אל מול המדיה המסורתית.

מרוויחים את השפעת התוכן לאורך זמן | צריך עוד להביא בחשבון כתוספת לחישוב ולשקלול הצעדים – כי התוכן ברשת באשר הוא, עוד מוסיף ומרוויח את עצמו דרך האפקט המצטבר לאורך זמן . התכנים אותם החברות מייצרות והצעדים בהם הן נוקטות מקבלים תהודה מצטברת ולמעשה “ממשיכים לנשום” ברשת ולפַתֵחַ תקשורת וPR למותג.

מילת סיכום . הדגש בבחירת התוכן צריך להתמקד ברעיון שיעורר עניין וגירוי – מהלכים שאנשים ירצו לדבר עליהם. אלו הם למעשה מהלכים יצירתיים המבטיחים את החזר ההשקעה הגבוה ביותר והמשתלם ביותר במונחים של – Earned media.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.