Generation X Vs Y Vs Z | Workplace

Generation-X-vs-Y-vs-Z-Workplace-Edition

הרשומה הנוכחית נשענת על אינפוגרפיקה מצויינת–  אשר מגישה עבורנו את ההבדלים בין הדורות במקום העבודה, המידע הויזואלי מציף את הפערים והשונות בין דורות- X- Y ו-Z.

אעבור אתכם על התובנות והדברים אשר מחולצים מהתוכן הויזואלי, ואנסה לכוון את המידע לכך שתוכלו לקחת ממנו כלי עבודה פרקטיים בהבנה שלכם את הדורות השונים המתערבבים בתוך העסק. חשוב לזכור כי הבנת ההתנהגויות של האנשים יוצרת עבורנו פלטפורמה המאפשרת להתכתב בצורה חכמה עם צרכים- וליצור הלכה למעשה סביבת עבודה מתאימה, בכל מקרה על מנת שתוכלו להחשף למידע המקורי במלואו אמבדתי עבורכם את האינפוגרפיקה המלאה לתחתית הרשומה.

דורות ה-Y וה-X עם הגישה המקצועית שלהם והיכולות השונות הגדירו את סביבת ומקום העבודה המודרני, אבל כפי שאנחנו יודעים הדורות אשר באים אחריהם- שונים בהתנהגויות ובתפיסה שלהם של המציאות- ולכן, משמעותי לנסות להבין כיצד הם יתחרו בדורות הקודמים להם ואיך יגרמו לעיצוב סביבת העבודה מחדש ? קודם כל על מנת שנוכל להגיע לתשובה הזו צריך להתעכב על גודלו של כל דור- דור ה-X מונה כ1.44 מיליארד אנשים, דור ה-Y הקרוי גם כדור ה-Millennials מונה 1.72 מילארד אנשים ודור ה-Z כבר מונה 2.5 מיליארד אנשים.

לכל דור ישנה הגדרה מיוחדת, יוניקית לדרך לביסוס הידע והיכולות אשר מאפיינים אותו, כמו כן רמת הלימוד שכל דור מוכן להשקיע משתנה. דור ה-X השקיע בממוצע שבע שונות לימוד יחד עם “קטיפת” תארים ראשון ושני, דור ה-Y כבר יורד בסקייל לבין שלוש לארבע שונות לימוד- זאת במאמץ להשיג תואר ראשון, ודור הZ גם הוא משקיע- בין שלוש לארבע שנות לימוד באותה מטרה- השגת תואר ראשון מהאקדמייה.

ישנו הבדל משמעותי בין המקצועות והעולמות הנלמדים בין הדורות השונים דור ה-X השקיע בלימודי כלכלה, חינוך ופיתוח, ומדעים. דור ה-Y הסיט את המבט אל עבר עולמות אחרים אשר מייצגים את ה-Proliferation היזמית בה אנחנו חיים כיום ! המקצועות והעולמות אשר מעסיקים דור זה הינם : שיווק ויזמות, לימודים בינלאומיים, עיתונות ומדיה דיגיטלית. דור ה-Z מחפש אחר לימודים עם המון פרקטיות אשר מאומבדת בתוכם : לימודי ניהול ועסקים, חינוך ופיתוח, ולימודי פיזיולוגיה.

בתוך סט היכולות והכלים של כל דור קיימת דיפרנסטציה– דור ה-X מחזיק יכולות של ארכיטקטורה והבנת מבנה של מערכות, פתרונות של אנטרפרייז, פתרונות של אחסון וניהול מידע. דור ה-Yמפשיל שרווליו מהארגונים הגדולים ועובד בצורה יותר עצמאית, היכולות שלו סובבות סביב : יחסי ציבור, בלוגינג, התמקדות באנליזה ודטה ככלי עבודה משמעותיים. דור ה-Z לוקח את היכולות של הדור הקודם לו צעד אחד קדימה אל עבר : טכנולוגיה ופסיכולוגיה של העולם הטכנולוגי, מחקר און ליין, יזמות וחדשנות.

בסט היכולות של הדורות ישנה פילוסופיה של מידתיות לגבי מקום העבודה וכל דור מחזיק תפיסת עולם שונה לגמרי אשר מנכיחה היטב את ההבדלים בינהם- דור ה-X הוא דור של באלנס בין מקום העבודה לחיים הפרטיים, דור ה-Y הוא דור שמגדיר שלא צריך אף פעם לערבב בין הקרירה לחיים, ודור ה-Z מביא את פילוסופיית החיים שלו דמגדירה בבירור את מידת העצמאות שלו וגם כפי הנראה תגדיר את הדרך בה יראה מקום העבודה העתידי (הרבה יותר עצמאיים)- מדובר בדור שאומר “אנחנו הדור הקונקטיבי כל הזמן”, לכן אין הבדל בין מקום העבודה לחיים הפרטיים כי אנחנו מהווים תחנת ממסר וקליטת מידע בכל רגע נתון.

בתוך סט היכולות של כל דור טמונות הנקודות אשר מאפיינות את סוג העובדים ואת הגדרת הדרך שלהם במקום העבודה :

דור ה-X מוגדר כעובדים הטובים ביותר, הם אלו שיוצרים ערך עסקי גבוה לחברה ורובם כמעט חמישים אחוז מהם מרוצים עם הניהול מעליהם.

דור ה-Y מוגדרים יותר כדור של מתמחים, הם מביאים ידע ויכולות מאוד עמוקות בכל מה שהם נוגעים, הם מהווים קבוצת עובדים עצמאיים, לגמרי לגמרי מונעים מהצלחה ומחוייבים לה.

דור ה-Z מגיע עם צבע ויכולות שונות אשר מגדירות עבורנו בבירור את הפער : הם יזמים- By Design, רוצים להתחיל עסק משלהם ולהחזיק עובדים משלהם כשכירים- משמע הם רואים את עצמם כמנהלים וכמובילים. הם- Digital Native, חושבים דרך הטכנולוגיה ומשתמשים בה כאמצעי לקידום הרעיונות שלהם והיזמות שלהם, והם אנשי אנשים- מבינים את הכוח ביצירת קשרים , בניית וניהול העסק דרך נטוורקינג- ובאמצעות חיבוריות אנושית לאחרים.

ההבנה של המוטיבציות השונות ושל היכולות של כל דור הינה קריטית, שכן היא מעצבת עבורכם בצורה ברורה את הפלטפורמה של מקום העבודה- וכיצד אתם יכולים לנהל יחד עם הדורות השונים ליהוק חכם של אתגרים. כל דור כפי שאתם רואים מגיע עם הצבע שלו ולכל דור ישנם כפתורים שונים עליהם צריך ללחוץ על מנת שנוכל להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

מילת סיכום. אם אנחנו מבינים את הקומפוננטים הללו ניתן לייצר סביבת עבודה חכמה וריספונסיבית לצרכים משתנים ולמינוף יכולות מגוונות, כפי שהבטחתי אני משאירה אתכם עם האינפוגרפיקה הקורית על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם ולקחת ממנה דברים נוספים :

Generation X vs Y vs Z: Workplace Edition #infographic

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.