Top IoT Predictions for 2016

2016 IOT

בסט הפוסטים על תחזיות 2016-  חייב להכלל עולם ה-IoT שכן הוא מסמל את אחד המרכיבים הגדולים ביותר והמשמעותיים של השינוי. הרשומה הזו תייצג את הפרדיקציות מעולם הקונקטיביות, וכפי שציינתי בפוסטים הקודמים לכך- המידע מובא לכם כמאשאפ של תחזיות אותן הציף הביזניס אינסיידר ותוספות של תובנות, הארות ואינסייטים מצידי. 

פרדיקציה ראשונה | שני שליש מהרכבים שיופצו בארה”ב השנה יהיו רכבים עם יכולות של קונקטיביות, ב2015-סדר גודל של 35-40 אחוז מכל הרכבים החדשים ששווקו בארה”ב היו בעלי יכולת קונקטיבית וההערכות הן שהאחוז הזה יצמח ויגדל לשיאים חדשים במהלך 2016.

במחקר של הביזניס אינסיידר אשר הופץ ב2015- Connected Car Report, אפשר להיווכח כי הרעיון של קונקטיביות מייצר ערך מאוד גדול בעולם הרכבים. למשל, יצרני רכב יכולים לעשות טרקינג על הדטה ולדעת כיצד אנשים משתמשים ברכב ומכך להקיש על הפיתוחים של הרכבים הבאים.

בנוסף, ישנה דרישה גוברת מצד הצרכנים ליכולות קונקטיביות ברכב אשר מאפשרות להם לעשות דברים רבים בזמן נסיעה. העובדה היא ש-37 אחוז מהקונים בסין, ארה”ב וגרמניה מעידים כי הם מעוניינים להחליף יצרן של רכב בגלל שהם מעוניינים בגישה לדטה, מדיה, ואפליקציות אשר מאפשרות להם לעשות פעולות רבות ברכב- זו צמיחה של כמעט 20 אחוז מהשנה הקודמת.

פרדיקציה שנייה |  ההערכות הן שארה”ב כמדינה תצטרך לספק הנחיות וכלים לכל הקשור ברכבים אוטונטמיים ובכך להוביל לחקיקה בנושא. בעוד שטכנולוגיות שקשורות לרכבים אוטונומיים מתפתחות מאוד, יש צורך עצום וחוסר בחוקים שעוסקים בתחום זה, עובדה אשר הופכת להיות לאחד החסמים הגדולים.

 

פרדיקציה שלישית | הצמיחה הגדולה בכל מה שקשור ליזמויות של IoT תגדיל את הצורך בשירותים המבטיחים את הפעילות באינטרנט ולמדיניות בנושא. באופן מסורתי הפחד שלנו מסיכוני סייבר סבב בעיקר סביב נושא גניבת הדטה- כמו קרדיט קארד או מידע רפואי. אבל הצמיחה וההתפחות של עולם הIoT יוצרת סיכונים חדשים שבהם למעשה עצמים פייזים יכולים להיות Hacked, והאינפורמציה מהם יכולה להגנב או אף גרוע מכך- הם יכולים להיות מופעלים מרחוק ללא שליטה, אפשר היה לראות כבר ב2015 מקרים של שליטה מרחוק על ג’יפים, אשר הציגו בויזואליזציה מפחידה את הבעיה.

כתוצאה, ובשרשור לכך שעולם הIoT הופך להיות ליותר ויותר מוכר ונפוץ, חברות צריכות להתחיל ולתכנן את המסע שלהן גם מפרספקטיבה זו ולהערך לכך-כיצד הן יכולות להגן על הדטה שלהן מפני סוג חדש של פריצות. התחזיות הן שיקומו המון פתרונות לנושא וגם תדרש חקיקה מסודרת לחברות בכל הקשור ל-Cyber Security בעולם של IoT.

פרדיקציה רביעית | ככל שמחירי הדלק והשמנים ממשיכים לצנוח, חברות נפט מחפשות אחר IoT כפתרון אשר עוזר להן למקסם את הרווחים בשרשרת הערך, מחירי הנפט צנחו בשנים האחרונות בשל פתרונות חדשים שנכנסו לשרשרת ומפאת ביקושים משתנים מטעם הצרכנים. ולא סביר שמחירי הנפט יהיו בבאלנס מחדש בשנת 2016. למעשה, הרבה אנליסטים מאמינים כי המחיר ימשיך לצנוח, זאת בפוטנציאל נמוך יותר ממה שאי פעם היה. כתוצאה, חברות נפט חייבות לחפש אחר דרכים חדשות להצמיח את הרווחים שלהן ולמקסם את האפקטיביות של הפיתוח.

התחזיות מראות כי חברות נפט תחפשנה אחר פתרונות של IoT אשר מאפשרים להם לעשות אנליזה למערכות בתוך שרשרת הערך שלהן- זאת על מנת שתוכלנה להגביר את הרווחים. למעשה, מחקר שנערך באמצעות סיסקו מגדיר את ההייליט בעולם של נפט ודלקים- Oil and Gas Report ומוצא כי חברות הנפט הגדולות אשר מגלגלות מחזורים של 50 מילארד ויותר- יכולות להוסיף רווח של מיליארד נוסף אם הן תהינה מסוגלות לעשות אופטימיזציה של העסק ושל הפתרונות שלו באמצעות טכנולוגיות IoT.

פרדיקציה חמישית |  שוק הביטוח יאמץ אליו שיטות חדשות של רפואה מחוברת ובתים מחוברים בIoT כדרך חדשה לעצב את הפוליסות של הביטוח ושיטה חדשה לתמחור. חברות ביטוח יכולות להשתמש בIoT לטובת צימצום סיכונים וליצירת מתווה המחרה שונה וחכם יותר. ב2015, הUse Case המרכזיים אשר בהם השתמשו במכשירי- IoT לטובת תחום הביטוח היו לטובת ניטור בעלי רכב, בחינת הרגלי הנהיגה וזאת מתוך חשיבה של יצירת סט חדש וחוקיות שקובעת את ההמחרה.  ב2016, התחזיות הן שיקמו עוד הרבה פתרונות שיתעצמו וזאת בזכות רעיון ה-IoT והאימוץ של הצרכנים של אותם פתרונות בסביבת הבית והרכב.

ניתן לראות באחד המחקרים של Accenture שכבר ב-2014 ישנן חברות שהתנסו ביצירת אסטרטגיות חדשות לבניית ביטוחים מבוססי IoT- בכל הקשור לבית, לרכב ולביטוח בריאות מבוססי צמידי ושעוני פעילות-Fitness Monitors, תוכלו להחשף למידע בלינק הבא- Link.

 

מילת סיכום,  פוסט זה מסכם את שרשרת התחזיות ל-2016, בהן חשפתי אתכם למשתנים בעולם המדיה, האיקומרס וברשומה הנוכחית לכל הקשור לעולם המחובר ו-IoT. כולי תקווה שהסקירות הללו תרמו לכם לראות את מרחב הפעולה המשתנה וייצרו עבורכם סט של אינסייטים וכלים אשר עוזרים לשרטט את מפת הדרכים ההמשכית. מצידי, אמשיך לכתוב עבורכם בבלוג במשך השנה תכנים אשר מעמיקים את הנקודות שהוצפו ועוד.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.