PWC Digital IQ Survey

PWC1

בכל שנה PWC מוציאים מסמך אסטרטגי שמטרתו לנסות ולהגדיר את ה- Digital IQ של החברות, ומשמעותי לסקור את הדברים המעניינים על מנת שיהוו כלי עבודה אפקטיבים לניהול ועיצוב המסע של העסק בכל מה שקשור לטרנספורמציה באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות. הסקר של שנת הפעילות- 2015 זיהה עשר יכולות משמעותיות וקריטיות שיכולות להוות בקורלציה לפרפורמנס גבוה וצמיחה כלכלית של העסק.

הארגונים שמאמצים את הההמלצות של PWC באמצעות כלי הDigital IQ הופכים להיות להרבה יותר מהירים באימוץ היכולות החדשות, ובפועל נמצאים בקבוצה של גופים אשר יכולים להצמיח את העסק בצורה מהירה ולייצר רווחים לאורך זמן. השקף הבא מגדיר עבורכם את עשרת המשתנים אשר קובעים את הIQ של העסק והיכולת להפיק מאקסלרציה של טרנספורמציה באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות :

כפי שאתם יכולים לראות במקום הראשון ממוקם תפקידו של המנכ”ל כחלק אינטגראלי מהאתגר, קודקודי הארגון אשר מאמצים בצורה ברורה את הרעיון מהווים למעשה מפתח מרכזי להצלחה. תוכלו להיווכח שבמקום הרביעי נמצאת אמירה משמעותית נוספת והיא- החשיבות של שיתוף האסטרטגיה בכל הארגון וזאת למניעת עמימויות, יצירת עבודה מבוססת שבירת הסיילו, ופתיחת שערי הידע והאתגרים לכולם על מנת שיהוו כלי עזר אפקטיבים בתהליך. במקום השביעי תוכלו להיווכח שישנה חשיבות גבוהה לעבודה אפקטיבית ושימוש בData של החברה- אימוץ התפיסות אשר מגיעות מהחברות הטכנולוגיות הגדולות, ועבודה מבוססת אינפורמציה אשר נאספת באגריגציה מכמה מקורות שונים- מהווה כלי ומפתח קריטי להצלחה.

המסמך המעניין שוטח אמירות נוספות משמעותיות עבורכם :  כשאתם בונים את האתגר הדיגיטלי אתם צריכים למנף אותו עבור העסקים של היום- ולא לטובת העסקים של המחר. למרות הבאאז של חדשנות משבשת שנוזל בכל הורטיקלים של התעשיות כולן- עדיין, חברות בדרך לא משקיעות בטכנולוגיות על מנת לעשות שיבוש לתעשיות שלהן עצמן- הן בדרך כלל וכמעט תמיד נמצאות בפוקוס על אימוץ טכנולוגיות על מנת שתוכלנה להגדיל ולהצמיח את העסקים הקיימים ואת המודלים הקיימים בזמן קצר- אותו ניתן לראות ממש מעבר לפינה.

אבל ישנה חדשנות משבשת שצריכה להלקח בחשבון והיא הדרך בה הארגון פועל- ומודל הפעולה, ישנה חשיבות לאמץ שיטות ותהליכים שונים הכוללים חוקים חדשים מבוססי חשיבה דיגיטלית, שימוש בשותפים נכונים והבנה מחדש של היחסים במקום העבודה על מנת לייצר תנאים להצלחה.

חברות בדרך כלל נשענות אחורה ולא זזות מספיק מהר בשל גישה איטית לטכנולוגיות- חשוב להשאר בפרונט של השוק ולהבין את הטכנולוגיות המשבשות, את הדרך בה דברים נעשים על מנת שנוכל לחשוב ולפעול מול אותן הזדמנויות וליישם דרכן את הטרנספורמציה של העסק. חברות צריכות להיות חכמות ולעבוד יחד עם גופי טכנולוגיה, סטארטאפים ולייצר מערכות של קשרים אשר יכולות להניב להן התקדמות מהירה- צריך ללמוד כיצד ממסדים את השותפות, ואיך יוצרים יכולות של פיתוח משולב הידע והמשאבים של החברה ומשאבים חיצוניים.

ישנה משמעות גדולה להגדיר מה הוא הערך שאנחנו משיגים מהדיגיטל– תוכלו לראות בגרף הבא את מגוון התשובות שקיבלו PWC מהסקר שערכו, חשוב להסתכל על ה-25 אחוז אשר מכוונים לכך שארגונים רוצים לייצר חווית לקוח טובה יותר באמצעות הדיגיטל, שכן בתפיסת העולם החדשה- הבסיס של חווית הלקוח באמצעות הInfrastructure של הדיגיטל יוביל לכך שנוכל להניב את שני האתגרים האחרים- הגדלת הרווח וצמיחה.

על פי PWC– המספרים מעידים על שינוי משמעותי אשר מוכיח כי- 73 אחוז מהחברות שלקחו חלק בסקר (2000 חברות)- מעידות כי המנכ”ל שלהן מהווה חלק פעיל בהובלת השינוי- ועוזר לשווק את הרעיון של אימוץ טכנולוגיות דיגיטליות כמפתח לטרנספורמציה עסקית- חשוב להדגיש כי ב-2013 המספר הזה עמד על 57 אחוז.unnamed

השיפט אל תפיסת– Hands-On של המנכ”ל מעיד על כך שחברות מחפשות להשקיע יותר בטכנולוגיות אשר יכולות להשפיע על הbusiness line בעסק כולו. הסקר מצא כי- 31 אחוז מהעונים אומרים כי החברות כיום משיתות יותר מ-15 אחוז מההשקעות שלהן מתוך הרווחים אל עבר השקעות בטכנולוגיות שיכולות להשפיע על העסק כולו, וזאת לא רק במחלקות של IT- חברות מבינות שההשקעה בתשתיות טכנולוגיות תשפיע באופן ישיר על הגברת האפקטיביות והגדלת הרווחים, מתוך המספרים ניתן גם לראות כי- 45 אחוז מהחברות מתמקדות בכך שהיעד הראשון שלהן להשקעה בטכנולוגיות הינו לטובת הגדלת רווחים.

3344

מילת סיכום, הוספתי לתחתית הרשומה את המסמך המלא על מנת שתוכלו לצלול אליו ולהוציא ממנו נקודות חשובות נוספות. אני ממליצה לכם בחום לעבור על עשר היכולות שמגדירים ב-PWC ולבחון הלכה למעשה מהו הפער בין הארגון שלכם ובין היכולת שלו להחזיק דיגיטל IQ גבוה. כמו שאתם מבינים ישנה חשיבות בוערת ומשמעותית להכניס את השיחה על טרנספורמציה באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות אל לב ליבה העסקי של החברה על מנת שתוכלו להתכתב עם השינויים המהירים בעידן הנוכחי ולהצליח לצלוח אותם הלכה למעשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.