Trends For 2014 | Bluetooth Beacons

22334455

על Beacons אני מתכוונת לכתוב פוסט ארוך ומקיף- מבוסס מחקרים ונתונים על הנושא- שיקח אתכם יד ביד המסע של ההזדמנות הזו. אבל הפעם- במסגרת סקירה וחקירה שלי של טרנדים ומגמות ל2014, אציג את הפיתוח הזה כמגמה שכדאי לשים לב אליה. הסקירה המעמיקה של סדרת הפוסטים המתמקדים בנושא מבוססת על מצגת מדליקה שמצאתי ברשת. לכן אוסיף לכם בתחתית כל אחד מהפוסטים הנסקרים את המצגת המקורית על מנת שתוכלו לצלול אליה. אני כהרגלי אחלץ לכם מתוך נושא הBeacons את הדברים המעניינים שמצאו חן בעיני במצגת זו ואוסיף עליהם מסקנות ותובנות משלי.

בהמשך לפוסט הקודם בסדרה שסרק את נושא הפוש נוטיפיקישן – כבר אין ספק שטכנולוגיה זו תחזק את המגמה, כך שנוכל לראות יותר פוש נוטיפיקישן בחלל החנות עצמה. גם אפל וגם  Pay Pal שתיהן מתמודדות עם הטכנולוגיה הזו שנשענת למעשה על תקשורת בלוטוס עם הסמארטפונים. הגדולה שלה מתבטאת בכך שהיא מסוגלת להתקיים גם בתוך מבנים ואינה תלויה בהכרח בתקשורת אינטרנטית. לאפל יש פיתוח אותו הוסיפה לאחרונה והיא קוראת לו iBeacon– זוהי שיטה חדשנית לשלוח מסרים דרך האיפון, כשהמסרים חלים על מספר הצעות : קופונים, אינפורמציה, ומגוון התרחשויות שיכולות להוביל ללידים שיתממשו בתוך החנות. מומחים רבים בתעשייה מסיקים שהפיתוח הזה של אפל יוביל למהלכי תשלום נוחים בתוך החנות באמצעות הטכנולוגיה הזו. בדרך הזו אנשים יוכלו בפועל להחשף למידע בפוש בסלולר שלהם ויהיו מוכנים יותר לרכוש אותם פיזית ברצפת המכירה. גם Pay Pal נכנסה חזק להתנסוּת במיזם והיא בודקת אפשרות מכירה מבוססת תשלומים על ידי תקשורת בלוטוס. המערכת תדע לזהות את הצרכן עם האפליקציה של Pay Pal באותה שנייה שהוא נכנס לחנות ובכך מאפשרת לצוותי פי פאל להתכתב עם המובייל תוך כדי התרחשות ברצפת המכירה.

הiBeacons נמצא כרגע כניסוי בMacy’s- באינטגרציה לאפליקציית Shopkick. הרעיון שעומד מאחורי הטסט הזה הוא שהאייביקון יזהה אנשים שמשתמשים באפליקצית ההטבות “שופקיק” בהנחה שהם צרכני iOs. מיד עם כניסתם לחנות, דרך היכולת הטכנולוגית המוטמעת במכשיר, הם יעודכנו על הנחות, הטבות ועוד. מקור הניטור של הצרכנים, שנמצא בתוך המכשיר מסוגל לחשוף בפניהם תוכן פרסומי ממוקד ומדויק- ולתפקד ככלי שפועל בהתאמה לרכישות שלהם. על בסיס הפעולות הללו הקמעונאי יוכל לנתח חתך  מאפיין מתוך שפע הנתונים על התנהגות הלקוחות בתוך החנות ויכולת זו תאפשר לו לדייק את הצעות הערך שמופנות ללקוח ולכבד את חוקי הנגיעה שקולעים לנטיותיו. צירפתי לכם סרטון שמראה בפועל את המהלך.

כפי שכתבתי גם Pay Pal מתנסה בטכנולוגיה הזו – ולמעשה מטמיעה שלוחה לאפליקציה של  Pay Pal שמסוגלת לזהות יוזרים כשהם נכנסים לחנות- ועל ידי הזיהוי להקל על תהליך התשלום. היכולת הזו תהיה גם לעזר לעולם המסעדנות, למשל כשתיועד לזהות אנשים שהזמינו מקום מראש, וברגע שהם נכנסים לפנות אליהם בצורה פרסונאלית- מה שיעצים כמובן את החוויה. גם במקרה הזה הדטה שנאספת תהיה ערכית ותועלתית ותספק לבית העסק מידע מירבי על האנשים שנכנסים לחנות הפיזית ועל מה שהם עשויים לחפש בפועל.

מהן ההשלכות על מותגים- בהקשר של היכולת הטכנולוגית המרגשת הזו ? אם בוחנים מקרוב את מרכיבי השיטה הזו, ניתן להסיק  כי לBeacons יש פוטנציאל לשנות את הדרך המוכרת לנו בתחום הקמעונאות וכן לחזק את הקשר הישיר עם הצרכן ברצפת המכירה. תחשבו על כל המעלות שיש לרעיון הזה כאשר יספק בפועל חווית קניה חזקה ומדויקת יותר. כמו כן נסו לשער את יתרונות האנליזה שעסקים יוכלו לקבל כחיווי מדיד על העסק שלהם. חשוב לזכור עוד גורם חשוב : ששיטת הBeacons תסתעף  לעוד מערכות מסוגה, שיפעלו בנקודת זמן אחת וכך, דרך שימוש בכמה איתותים שונים אל הלקוח ניתן להעצים את עסקי הקמעונאות במיגוון מבצעים כגון : הצעות ערך מעניינות, פניה פרסונאלית, משחקים בשטח שמתכתבים עם הסלולר של הצרכן ועוד. כפי שאמרתי בתחילת הרשומה אני מצרפת לכם את המצגת המקורית שעוסקת בטרנדים המשמעותיים ל2014. תוכלו להיכנס אליה ולדלות ממנה מידע נוסף שיהיה עבורכם לעזר.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.