Trends For 2014 | Push Notifications

2233

מצאתי מצגת מעניינת מאוד המשקפת טרנדים מובילים ל2014 ראיתי לנכון להציג אותה בפניכם, אבל החלטתי שעדיף לחתוך אותה ל”חתיכות קטנות”, ולהוציא ממנה את הטרנדים שלדעתי יהיו חשובים בשנה הנוכחית. בכל פוסט אתמקד רק במגמה אחת, ועל מנת שתוכלו להיות חשופים אל התוכן כולו- אשלב מחדש את המצגת המקורית כך יתאפשר לכם להתבשם ממכלול הריחות והטעמים שלה. אני מצידי אבחר בכל פעם מגמה אחת ואעשה עליה “דריל דאון”- על מנת שתוכלו להבין את ההשלכות על הפעילות שלכם ולהטמיע אותן בחכמה בתכנונים הקרובים. הפעם, בחרתי להתמקד במגה מגמה משמעותית ל2014, פוש נוטיפיקיישן ולתלות שאנו כצרכנים דיגיטליים פתחנו בכלים וב”עוזרים דיגיטליים” שמנתבים לנו את הלוח היומי כאשר הם “דואגים” לעדכן אותנו בתזכורת ולוודא שלא שכחנו עניינים שצויינו כחשובים.

העולם השיווקי, ועולם השירות נעשו הרבה יותר פרסונאליים. זאת באמצעות כלים דיגיטלים חדישים והודות לחדירת המובייל לחיינו בצורה שמאפשרת לנו להיות מחוברים וקונקטיביים כל הזמן. אווירת הפרסונליזציה הזו תוביל לדרך חדשה שמאפשרת להתכתב עם אנשים ולשוחח איתם במכשיר באמצעות- פוש נוטיפיקיישן, וככל שאנחנו נהיים יותר מתוכחמים בשימוש ביכולת כך גם  הפוש יהפוך לאישי יותר, קולע יותר, שמתפקד כעוזר אמיתי במילוי המטלות היומיומיות שלנו. כיום, התרבו השירותים שעושים שימוש בפוש נוטיפיקישן על מנת לייצר קומוניקציה נוחה עם בסיס המשתמשים של המותג בדרך חכמה ותומכת, הרבה פחות “מפריעה” או “פולשנית” לעומת העבר. כיום הכול מחובר לשירותים מקבילים- עם שכבות עזר ודטה נוספות, כמו מפות והמלצות שמטרתן הבסיסית לעזור ליוזרים לנהל את פעילותם טוב יותר באמצעות הכלים הדיגיטליים. באופן זה הפוש נוטיפיקיישן רוכב חזק על מגמת התמיכה, שמתבטאת בתזכורת מעין עוזר דיגיטלי- שמאפשר לנו לנהל את עניינינו בצורה טובה יותר ונוחה יותר.

פוש נוטיפיקשן זו צורה שמאפשרת להיכנס לתוך הסטרימינג המלא של המידעוזאת במיוחד דרך המובייל. שירותים שונים כמו Twitter, פורסקאוור משתמשים בפוש על מנת להתריע לנו על עניינים חשובים שכדאי שנשים לב אליהם בתוך “הרעש” של הפיד ושל זרם המידע. פורסקאוור למשל מספקת ליוזרים מידע שוטף על המקום בו הם נמצאים, לאן כדאי להם ללכת ומה כדאי להם לעשות בהמשך. זאת במבוסס על חוכמת ההמונים, באמצעות תוכן עתיר מידע שהגולשים עצמם השאירו לגבי המקומות להם עשו צ’ק אין. גם גוגל שולחת התראות של נוטיפיקשן במגוון פלטפורמות- ומפתחת יכולות כעוזר דיגיטלי לכל דבר באמצעות Google Now.

מהן ההשלכות על המותגים ומה הם אמורים לעשות עם המידע הזה ?

המעבר מפול אל פוש- הוא חלק מנושא רחב יותר, שמקיף כמה שאלות, כגון : איך למעשה מתמודדים עם התרבות של ניוז פיד שמביאה עמה כל כך הרבה רעשים ומידע “מלוכלך” לתוך חיינו ? מהם הכלים המסייעים לנו לנווט את המידע החשוב לנו ? מותגים צריכים לשקול מה הן הדרכים הנכונות ליידע את הלקוחות על הודעות שחשובות עבורם. זהו אמצעי מומלץ להעברת הודעות בדחיפה- לאותם לקוחות שמעוניינים בכך, או לחילופין להעביר את ההודעות הרלוונטיות בצורה אחרת ללקוחות שאינם מעוניינים להיחשף עד כדי כך לכל מידע. חשוב להתייחס אל הרעיון כאל כלי שירות שמאפשר תקשורת מדויקת יותר העונה על חסר במידע משמעותי וכלי עזר- שמקדם בפועל את הצד של הלקוח.

חשוב לבדוק אם אמנם הדבר מתאים ללקוחות של המותג שלכם, ולברר יסודית מיהם הלקוחות שנכון להשתמש מולם בכלי כזה, על מנת שהפרשנות של צעד זה תֵירָאה חיובית בעיניהם כערך מועיל ותומך בפועל. כמו כן, חשוב לתכנן מן היסוד מספר חוקי נגיעה איכותיים, על מנת להימנע ממידע עודף שעלול להיתפס בסופו של דבר כספאם.

מילת סיכום, פוש נוטיפיקישן מוגדר כ”מגה מגמה” משום שזו מאפשרת לכם בפועל (אם הדבר נעשה נכון) להיכנס למסך הטלוויזיה הפרטית של כל אחד מהלקוחות שלכם ולפנות אליו בפועל, כדי ליצור דיאלוג איכותי שמבטיח שהמסר עובר. הדבר החשוב ביותר הינו לתכנן זאת כראוי מבחינה ארכיטקטונית כך שהפעולה אכן תענה לצורך ותשרת יפה את הלקוח. ככל שהדיוק ישתקף בגישה ובשיטת פרסונאלית- כך מובטח לכם שזה גם יניב תוצאות טובות. ובמידה שזה יקרה, הרי זכיתם במודעת המדיה הכי מטורגטת שקיבלתם אי פעם ובהכי פחות השקעה !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.