Snapchat Evolve Into Media company

FRANCE-US-IT-INTERNET-SECURITY-SNAPCHAT

יש המון דיבורים באוויר על כך שהמדיה משתנה,  בד בבד לשינוי של המדיה- הרגלי הצפיה שלנו כמשתמשים, כאנשים גם כן משתנה מן היסוד- אנחנו רוצים מסרים קצרים יותר, מהירים יותר שמספקים לנו את הפאנץ במידי. זו הסיבה שרשת חברתית כמו Twitter מצליחה בקרב בני הנוער, והעובדה הזו גם מסבירה את הצלחתה של תת רשת חברתית שלה-Line אפליקציה שמאפשרת לנו לצלם סרטונים של שש שניות- ולהעלות לרשת.

לצד השינוי במדיה, בהרגלים ובדרך בה אנחנו צורכים תוכן, ישנם שינויים נוספים שללא ספק מתכתבים עם רוח התקופה. למעשה, מתקפלות יזמיות חדשות של ערוצים שבעבר תפסו תפקיד מסויים בחיים שלנו והם הופכים את תפקידם ומגוונים אותו, תוך שהם מספקים את המשתמשים ובכך גורמים לסטיקינס ויוצרים חדשנות הלכה למעשה. בקיצור, כי קיצור זה שם המילה- בעתיד הפורמאט הנחשק ביותר של המדיה יהיה ה-Short form- ושחקניות שמבינות זאת ופועלות על פי חוקי הפורמאטים הקצרים מצליחות לקרב אליהן את המשתמשים וליצור שינוי הלכה למעשה במדיה.

ישנן עוד דוגמאות שמראות לנו שקיימת אבולוציה באקלים של המדיה– העובדה שYouTube עוסקת ביצירת תוכן ורוצה להפוך לטלוויזיה בעצמה- ומתערבבת עם יזמי Makers, וDisney שנכנסה למשחק ורכשה סטודיו מייקרס משלה לטובת שינוי הדרך בה היא מפיקה תכנים ויצירת קונטנט ריספונסיבי לרוח התקופה והרגלי המשתמשים- Link.

אפשר לדבר המון גם בהקשר זה בפעילות של- Netflix ועל העובדה שהיא משנה את חוקי המשחק, והופכת להיות לשחקן מרכזי בעולם של טלוויזיה- תוך כדי שהיא יוצרת אקו סיסטם של תכנים, היא גם הופכת ליוצרת תוכן בעצמה ומצליחה להביא להצלחות של הסדרות שלה עד לטקסים נכבדים בהם היא מקבלת פרסים נחשקים. וכמובן אי אפשר מבלי להזכיר את אמזון שחתמה לאחרונה על הסכם ליצירת סדרת טלוויזיה עם לא פחות ולא יותר וודי אלן.

השינויים הללו בדרך בה הדברים נעשים, במהות של השחקנים ושל תפקידם בתוך המגרש העסקי, ובעובדה שחברות קטנות יכולות להפוך למשמעותיות ביותר ולאלו שמובילות את הטרנד ואת הרגלי השימוש של האנשים- צריכים לעניין אתכם.

Snapchat-noname_chillah

אחד המהלכים הבולטים אותם ניתן לרשום לאחרונה– הינו ההכרזה של Snapchat אפליקצית המסרים המיידים שמשמידים את עצמם- יצאה בהודעה שהיא הולכת להתפתח לחברת מדיה והיא משיקה את :Discover, קטגוריה חדשה בתוך האפליקציה הקיימת של Snapchat שמאפשרת ליוזרים להיות נכישים לתוכן :תמונה, וידיאו, מאמרים,-וכל תוכן אחר משחקני המדיה הגדולים הכוללים את :  ESPN, Food Network, CNN, Vice וגם ערוץ-Discovery.

snapchat-discover-main

לסנאפצ’ט יש מטרה לבנות תוכן משל עצמה– ובכך היא שוברת את הזהות המובהקת שלה כאפליקצית מסרים- על מנת שתוכל לצמוח ולהיות פלטפורמה רלוונטית עבור פאבלישרז ועבור מותגים-ובדרך לבנות את הקייס העסקי שלה כחברת מדיה דיגיטלית. Snapchat לא מעוניינת להיות תחת הזיהוי של חברת סושייל מדיה- חברות סושייל מדיה אומרות לנו מה לקרוא באופן שמבוסס על הדברים הפופולארים שמתאימים לנו-Snapchat מתכוונת למכור מודעות במעורבב עם התוכן שמשותף בפלטפורמה ולייצר את הרווחיות שלה עם סוכניות מדיה שירצו להיות חלק מהפיד המשמעותי שהיא יוצרת מול הגולשים.

מילת סיכום– הסקירה הזו אמורה להראות לכם איך יכולות לקום חברות מדיה חדשות לגמרי, שכוללות יוצרים עצמאיים שרוצים להגיע לקהלים גדולים במקום בו קורים הדברים- במיוחד אלו שרוצים להגיע לדמוגרפיה של קהלים צעירים. פאבלישרז צריכים להיות מודאגים- כי מיזמים כאלו יכולים להיות אלו ששולטים בהפצה של התכנים וקובעים את חווית המשתמשים, וממש ממציאים את הדרך בה אנחנו כגולשים- צופים, מתנהגים ונחשפים למידע. צירפתי לכם את סרטון ההשקה של Snapchat עם השירות החדש, ממליצה לכם לראות, תהנו !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.