The Web | Interesting Content

 

 

 

 

פוסט שלישי בסדרת מקורות מידע מעניינים ברשת * חברות מחקר * חברות עם עם אתרים מלאים בקבצי הדרכה ועוד . לקריאת הפוסטים הקודמים : מחקרים מעניינים ברשת פוסט ראשון : Interesting Researches on The Web  מקורות מידע ועיתונות פוסט שני : Newspaper & Blogs |

בפוסט הנוכחי אתעכב על חברות מחקר נוספות אותן לא סיקרתי בעבר. חלקן לא כל כך מוכרות עדיין, למרות שלפעמים המידע הנפרש באתרי החברות הללו עשוי להיות משמעותי עבורכם בעבודה השוטפת ובשעת קבלת החלטות ולכן כדאי להכירו וללמוד ממנו.

Sherpa Marketing | אחד ממקורות המידע החשובים והמעניינים ביותר שקיימים ברשת בתחום של שיווק במדיה החדשה, והוא כולל אסטרטגיה ונתונים רלוונטיים המבוססים על מחקרים שונים תוך התמקדות בתחום שיווק הB2B. זהו מקור מידע שמשחרר על בסיס קבוע מחקרים שלמים בתשלום לצד תקצירים רבי עניין של המחקר ללא חיוב. קחו בחשבון שיש במיתחם  בלוג עשיר וכן פרסומים קבועים המדברים על ההתפתחויות האחרונות  בעולם הדיגיטאלי. חשוב לדעת שהם מרחיבים את יריעת המידע בדיבור על תחומים שמעטים עוסקים בהם – השלכות האימייל על המדיה החברתית, השלכות תחום הPPC, נושא SEO ועוד.

 wisewindow.com | חברה שמפיקה על בסיס קבוע דוחות ומחקרים המנתחים את המתרחש בתעשייה ומשמשים מקור מידע המשקף מדדים שונים בשוק התקשורת. בניתוח נבחנים מעגלים רחבים, החל באתרים החזקים ביותר בעולם, עד לבחינת מדדים של אתרים המצליחים להשפיע על השוק ואף לשנות דעת קהל. הכל מוגש בצורת גרפים איכותיים שיכולים לשמש אתכם לכמה צרכים: כמידגם למצגות, כמקור להבנת התחום לעומקו ובד בבד לשם השוואה למהלכים שבהם אתם פעילים במידה שתרצו למנף אותם על הצד הטוב ביותר.

Juniper Research | זו חברת מחקר אשר עוסקת בעיקר בפיתוחים חדשניים בתחום הדיגיטל, הסלולר, אפליקציות וטאבלטים. היא מפרסמת מחקרים וניתוחים מטעם אנליסטים של השוק וכן מאפשרת גישה חינמית לתכנים שלה. שווה לצלול לחומרים אלה ולאמץ לפחות חלק מהם שכן הם משקפים את ההתפתחויות האחרונות בתחום ומצביעים על הדרך בה נחשוב – מחר בבוקר.

Comscore | אחד ממקורות המידע העיקריים והמשמעותיים ביותר בכל הקשור באקוסיסטם של הרשת ושלוחותיה. המידע משקף את מצב השוק החל ברמה הסטטיסטית , ועד למבט על תעשיות ועל השפעות המדיה עליהן, תוך התמקדות על היחס בין אופי התכנים לבין המסגרות הטכנולוגיות ועוד…כמות התוכן במתחם זה עצומה ומוגשת בצורה נדיבה ומעל הכול – חינמית. חשוב מאוד להיות מחוברים לכאן על מנת שנלמד מה למעשה קורה ברחבי העולם ובהתאם לכך נקיש על הפעילויות הלוקאליות הרצויות.

Marketing Charts | מקור מידע מלא בגרפים  מסוגים שונים. המלצתי עליו בפוסט קודם אבל אני רואה חובה לעצמי להמליץ עליו מחדש גם פה. עבורי זהו אחד ממקורות המידע המשמעותיים ביותר ואכן הוא קושר אתכם למעשה אל כמות לא מבוטלת של חברות מחקר מכל רחבי העולם. דרכם למעשה אני מוצאת מקורות מידע חדשים וחשובים. קחו בחשבון שהבלוג שלהם מספר בתמצית על הנתונים העיקריים של המחקר, ותמיד תוכלו לשרשר מתוכו כדי להגיע אל הקובץ המקורי ולהתעשר מהמידע שהוא מספק בצורה יותר נירחבת. כמו כן, אצביע על יתרון נוסף שבזכותו כדאי מאוד לייצר מעקב אחרי התכנים שלהם על ידי הרשמה למייל – כך הם למעשה מרכזים עבורכם את התוכן האחרון ושולחים אותו אליכם על בסיס קבוע.

www.hubspot.com | למתחם זה אני קוראת בית ספר מקוון. יש פה אין ספור מחקרים, וובינרים, פוסטים ומאמרים מסוגים שונים על נושאים מתחום התקשורת, הדיגיטל ומדיה חברתית. הסקופ המרכזי שלהם עוסק בB2B אבל תוכלו למצוא גם מידע נוסף המוגש בשפע בצורת מדריכים וחומרים מתודולוגיים אשר מאפשרים לכם למידה מקוונת עצמאית. לאוטודידקטים זהו גן עדן של למידה וממנו ניתן למנף עסקים ולרכוש תובנות משמעותיות לגבי ראייה קדימה.

Exact Target | מתחם תוכן מלא בחומרים שנסבים על נושאי ניו מדיה, אסטרטגיה, מדריכים ומחקרים. כולל מסמכים שלמים ללא תשלום. כמו כן – תמצאו כאן הפניות למחקרים של חברות נוספות וובינרים בנושאים של :Facebook, LinkedIn ועוד…

Famecount.com | אתר משמעותי ביותר המשטח בפנינו את תמונת המתחמים החזקים ביותר ב-Facebook וב-YouTube וכמו כן ב-.Twitter מלבד זאת הוא סוקר את הפעילות ומעביר ערך מוסף בניתוח מדדי ההצלחה. הוא מספק שפע של גרפים המשקפים את הפעילות הרוחשת במתחמים השונים שנועדו לעזור לנו להבין טוב יותר את האבולוציה שעובר התחום.

Ioninter Active |ארגז כלים למדיה חברתית המוגש במסגרת עשרה טיפים. למי שמתחיל את דרכו במדיה מתחם זה יכול להועיל מאוד. ההרשמה פשוטה וחינמית וכן מאפשרת להגיע למידע אשר מציע תשתית לעבודה וסובב על טיפים משמעותיים לגבי צורת הפעילות הנכונה במרחב המדיה החברתית.

quirk | עוד אתר גדוש במחקרים ובמדריכים מסוגים שונים על סושייל מדיה, וכולו ניתן להורדה בחינם.

Pewinternet | אחד המתחמים העשירים ביותר של חברת מחקר נודעת ומוערכת. כולל שפע כתבות שעולות בדפיו על בסיס קבוע . מה שמיוחד במתחם זה הוא החיבור בין עולם התקשורת לבין אמצעי הטכנולוגיה וכן ריבוי התכנים המתייחסים לחיזוי הצעדים הבאים בכל הקשור בחדשנות טכנולוגית ותקשורת עתידית.

ClickZ.com במידה שהגעתם עד לכאן הרווחתם. גם זה מתחם המאגד בתוכו מניפה רחבה מאוד של תכנים על עולם המדיה – מחקרים, המלצות על אתרים, תוכן המתייחס לשיווק מסורתי הנילווה לשיווק בדיגיטל. זהו מתחם מיוחד ומקצועי מאוד ותכניו מרחיבים את הדעת ועוזרים למנף את מהלכי העבודה על כל שלביהם.

על תוכן. על מקורות השראה ועל השאלה מה יוצא לנו מכל כך הרבה מידע : הרשת מלאה בשלל מקורות מידע, ולאור זאת חשוב לזכור שהתכונה הזו – ההתעניינות בנושא והסקרנות לחפש וללמוד תייצר לנו פורטה משמעותי המורכב מהידע ומרכישת יכולות משמעותיות לגבי המהלכים הנכונים בכל שלבי התהליך. צריך לדעת לנצל את הידע בחוכמה וככל שנמקד את המאמצים שלנו במקורות המידע המובהקים והטובים ביותר בתחום נוכל להוביל את המיתחם שלנו צעד אחד קדימה. מקווה שברשומה זו עזרתי לכם ולו במעט להתקרב ליעד ולהגיע למטרה זו במהרה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.