Evernote Food 2.0

אין ספק ששני הכוכבים הגדולים של הדיגיטל הינם  תוכן תמונה ותוכן אוכל. הקומבינציה בין שניהם מחברת פס רחב מאוד של בעלי עניין משכבות שונות ומגאוגרפיות שונות. מי שקשור לעולם החושיי הזה ומתמצא בשני התחומים כולל התובנות הנובעות מהם, יכול להפוך את השניים ל”כלי תחמושת” רציניים בכל הנוגע לקשר עם גולשים ולתכונת השיתופיות. Evernote היא אפליקציה שבה אני משתמשת כבר הרבה זמן – יוזמה שמאפשרת לנו לארגן את התוכן שלנו במקום אחד ולעשות סדר במסמכים שלנו באיפד או בסלולר. אותם יזמים ייצרו למעשה את האפליקציה הזו – Evernote Food 2.0 ואני מביאה לכם אותה לכאן – הן בשל חידוד התובנות עליהן דיברתי, הן בשל הסיבה שהיא פשוט מדהימה וניתן ללמוד ממנה מהי חוויה נכונה ומוצלחת במימד המוביילי – איפד, איפון ואנדרואיד. כמו כן יש לזקוף את הצלחתה לזכות התכנון החכם שלה שנוגע בכמה עוגנים משמעותיים אותם מאפיין תוכן האפליקציה הזו ועליהם אני רוצה להתעכב אתכם בפוסט זה.

שלושת העולמות בהן האפליקציה מטפחת את נוכחותה הינם – מתכונים, ספר הבישול שלי – כמקום ליצירתיות שלי, ומסעדות. שלושת התחומים נוגעים בשלושה מימדים חזקים מאוד בחיינו : תוכן שהוא יוטיליטיס, מקום לביטוי אישי ולבסוף לוקאליזציה, כי כבר אמרנו – בסופו של דבר הכל לוקאלי.

האפליקציה למעשה מאפשרת לכם לשמור מתכונים במקום אחד – ולנהל ממנו את עולם התוכן שלכם שקשור לאוכל. מתוך ההבנה שאיפד הוא כלי נייד וכמוהו גם האיפון, ברור שניתן לקחת אותו למטבח ולהשתמש בו תוך כדי הכנת הארוחה. כמו כן – באם אנחנו נתקלים “על הדרך” במתכון שעניין אותנו אנחנו יכולים להכניס את האינפורמציה למקום אחד ל”האב” התוכן שלנו שמאגד בתוכו את כל ה”חוכמה”.

ניתן גם להיחשף במסגרת האפליקציה למתכונים של אחרים – ובכך למעשה היא מרחיבה את עצמה למעשה לספר מתכונים ענק ושיתופי שבעזרתו נוכל לגלות “טעמים” חדשים – מאזורים גאוגרפיים אחרים ועוד כָהֵנָה וכָהֵנָה. זהו הצד החברתי של האפליקציה שמאפשר לנו למעשה לגלות תרבויות חדשות ולהיחשף לריחות חדשים דרך המימד הדיגיטלי.

חלק משמעותי במבנה החכם של היישום הזה נשען על יכולתנו לגלות גם מקומות קולינרים בסביבתנו הקרובה מתוך ההבנה שבסופו של דבר הכל לוקאלי והקישור בין אדם, לבין מקום בו הוא נמצא ולעסקים שעובדים בתחום האוכל יכול להוות כלי מצויין לחיזוק העסקים המקומיים ובו בזמן כיוטיליטי איכותי עבור המשתמשים. אתם יכולים לזהות את המקום בו אתם נמצאים באופן אוטומאטי או לחילופין לציין את המקום בו אתם מתעניינים – אני למשל רשמתי ניו יורק והאפליקציה העלתה לי את כל התוצאות הכלולות בה. קחו בחשבון שבדומה ליישומים אחרים המוכרים לנו מעולם המפות (Waze למשל) – שעם הזמן הפופולריות שלה תיגדל, והיא תהפוך ליותר ויותר חזקה ורלוונטית. זאת בשל העובדה שתוך כדי תנועה מצטרפים אליה משתמשים חדשים – ובאותה נשימה היא גם מתעשרת בתכנים חדשים.

בצילום המסך לעיל צירפתי לכם דוגמא לבחירת מסעדה שמציגה באמצעות היישום – מידע מעודכן וכמובן תמונות שממחישות לעינינו את אווירת המקום.

אני אוהבת את הרעיון העומד בבסיס היישום הזהיש בו ערבוב חכם של כמה תיפקודים : הוא כלי שמושי, אלבום זכרונות השמור בעולם תוכן שבו אנחנו אכן אוגרים זכרונות, חשיפה לתכנים של אחרים ויומן דרכים קולינרי של המשתמש. חשוב גם להתנסות באפליקציה ברמת השימושיות – היא פשוטה, אינטואיטיבית ומתומהלת בשכל רב ! עובדה שלבדה מצדיקה שתורידו אותה ותתנסו בה ולוּ רק על מנת שתכירו איך מייצרים חוויה דיגיטלית נכונה על המסך הקטן ! בהנאה ובתיאבון.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.