GSMA 2015 | Connected Me

GSMA

כפי שהבטחתי לכם אני ממשיכה את סדרת הפוסטים שהכנתי עבורכם, אשר סוקרת את ועידת המובייל הגדולה בעולם- GSMA Mobile World Congress 2015 בברצלונה. הפעם, אני רוצה לדבר אתכם על תמה, נושא ומסר שנשזר כחוט השני לאורך כל הדרך על כל הבמות בכנס והוא : המשמעות של האדם הקונקטיבי, מה זה בעצם אומר ? כיצד משפיע על החיים שלנו לטוב ולרע, ומה הם הטרנדים המשמעותיים עליהם אתם צריכים להסתכל גם כאנשים פרטיים וגם כמתכנני העסקים אותם אתם בונים.

Connected Me, למעשה מהווה כמסר שמדגיש שככל שהטכנולוגיה מתפתחת היא מתקרבת יותר ויותר אל עור גופנו, והופכת להיות לחלק מאיתנו- העובדה הזו מייצרת מגוון סיפורים שונים שחשוב שתכירו, והפוסט הזה יהווה את המקום שמרכז לכם את כל הנרטיבים השונים על מנת שתבינו אותם היטב.

CM

כמו שאוהבים להגיד ב-GSMA “הדטה של המובייל זה אני”- My Data mobile is Me, תחשבו כיצד הדברים יכולים להתפתח ולהפוך לעוד יותר משמעותיים כשלוקחים בחשבון בפקטור של ההתקדמות את כל החפצים המחוברים מסביבנו, זה אומר בפועל שהטכנולוגיה תהפוך ליותר ויותר אנושית ושאנחנו כאנשים נהיה יותר ויותר קשורים אל הטכנולוגיה ואל הדברים הטובים וגם הפחות טובים שהיא מביאה אל חיינו. 

אז מה הם המסרים החשובים שאתם צריכים לקחת מכך : It’s All About Me– המותג היום אלו האנשים, הם מחזיקים במדיה ושולטים במידע בכף ידם. ובמבט עתידני “עוד שניה וחצי” המידע הזה יוטמע בגוף שלנו יהפוך לחלק אינטגראלי מאיתנו, ישנה עצימות גבוהה לרעיון- שכן זה מאפשר בידיים של הצרכן המון כוח וגורם למותגים להיות בסוג חדש לגמרי של מעורבות או כמו שאני אוהבת להגיד מעורבבות.

CM4

אבטחת מידע-Digital IDהעובדה שאנחנו משתפים כל כך הרבה דרך מכשירי המובייל שלנו, ואם תרצו משאירים את רסיסי האישיות של עצמנו במרחב הדיגיטלי, מייצרת שאלות גדולות מאוד לגבי אבטחת המידע, אבטחת הפרטיות- ואולי אף חשוב מכך למי שייכת הדטה ומה הם חוקי המשחק הנכונים מצד הצרכנים ומצד הגופים המסחריים- כך שהדטה שאנחנו תורמים למוח הקולקטיבי הדיגיטלי לא תהפוך לכזו שניתן לעשות בה שימוש לרעה- ותשאר ככזו שתורמת לנו ומעצימה אותנו כאנשים.

Gary Kovacs מנכ”ל AVG העביר הרצאה מדהימה בכנס שגרמה לי להסחף לנושא שמעולם לא חשבתי שיעניין אותי כל כך. הוא הגדיר את המהפכה הדיגיטלית ככזו שכבר תמה, וכיום ישנה מהפכה חדשה והיא מהפכת הביטחון- The Trust Revolution. כל שינוי בפלטפורמה כל ההתרחבות של הדיגיטל מתקרב עוד ועוד לעור הגוף שלנו, אנחנו משתפים את האינפורמציה את הדטה האנושית שלנו וצריך שיקומו חוקים, כלים ושיטות להגן עלינו כמשתמשים ולעזור לנו להנות מהמרחב הדיגיטלי ומההזדמנות שהוא מייצר באופן כזה שאנחנו עדיין נשארים מוגנים מפני הסכנות והאיומים הרבים.

CM1

Hyper Connected Realtyנשיא הכנס ומנכ”ל טלפוניקה César Alierta דיבר על כך שאנחנו נכנסים לתקופה שמסמנת עידן חדש של מציאות קונקטבית, היפר קונקטיבית- המובייל משפיע על הכלכלה העולמית, על הGDP- בתחומים שונים ומגוונים, אבל בעיקר הוא משפיע על האנשים ועל הדרך בה אנחנו עושים דברים כשאנחנו מחוברים. העובדה שהכל מחובר ורק יהפוך ליותר עם הזמן, תגרום לכך שיהיה מיסמוס של גבולות העולם הפיזי והדיגיטלי- זו כבר לא סיסמא, זו המציאות.

חשוב להבין שבדיוק בנקודת זמן נדרשת חשיבה מעמיקה על הדרך בה מעצבים את הפתרונות ככאלו שמתכתבים עם צרכים של האדם ועוזרים לו- אין ספק שטכנולוגיה ללא סיפור היא רק גימיק ולא מהווה פקטור משמעותי לחיינו. וישנו צורך נוסף שחשוב להסתכל עליו, בשל העובדה שהטכנולוגיה מתקרבת אל עור גופינו והופכת להיות למוזאיקה של החיים והאישיות שלנו- צריך לתכנן פתרונות באופן כזה שמכניס אנושיות אל הדיגיטל.

CM2

Digital Life Style– קווין פיטרסון מAT&T דיגיטל לייף, חטיבה מיוחדת של חברת התקשורת הגדולה דיבר על כך שב-AT&T בודקים מה הם הפתרונות המעשיים שיכולים לבוא בחשבון לטובת השבחת איכות החייים של האנשים. מה בעולם קוקנקטיבי שמחבר את האדם בכלל מעניין את האנשים ? שלושת הדברים המשמעותיים ביותר עבור אנשים הם : נוחות, כל מה שגורם לנו דרך הדיגיטל לכך שניצור נוחות- ביטחון וקונטרול, כאן נכנס כמובן האלמנט של שליטה מרחוק- שליטה על מי נכנס אל הבית שלנו, יכולת ניטור ופיקוח על הדברים גם אם אנחנו לא נמצאים במקום עצמו פיזית, ואלו כמובן אלמנטים ששומרים עלינו ומבטחים אותנו.

CM5

מילת סיכום. אני מקווה שעכשיו אתם קצת יותר מצויים בעולם המושגים שמגדירים את “האדם המחובר”- Connected Me, גם בצדדים הטובים של הסיפור וגם במקומות שמהם צריך להזהר ועליהם צריך להסתכל כאיומים וסיכונים פוטנציאלים. בעיני זה עולם מרתק והנושא הזה במיוחד הופך מבחינתי לנושא במיקוד, מבטיחה להמשיך לעדכן אתכם בדברים הרלוונטים וכמו כן לשטוף אתכם בנושאים נוספים שעלו בועידת המובייל הגדולה והמדהימה בעולם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.