Key Trends will Shape Grocery Industry

חברת המחקר מקינזי, פרסמו מאמר מדהים שעליו נשענת הרשומה הנוכחית! התוכן מדבר על מגמות, טרנדים צפויים בעולם של מוצרי מזון וצריכה בשנים הקרובות (במציאות של פוסט קורונה). אני רוצה לעבור אתכם על חלק הנקודות, ובנוסף- למי שרוצה להחשף למידע המלא אוסיף את הלינק למאמר המלא של מקינזי, רצ”ב- Link. על גבי הדברים האמורים לעיל, אוסיף תובנות משלי והתייחסות במקומות הרלוונטים למה שקורה במדינת ישראל על פי ההערכה והניתוח שלי.

במקינזי מעריכים שהקניות באון ליין הופכות לפעילות מרכזית בסחר העולמי, באנגליה רואים למשל צמיחה מדהימה שעומדת על כ18 אחוז, בארה”ב המספרים הכוללים של הצמיחה באון ליין עמדו על 17 אחוזים בתוך שמונה שבועות בלבד. האצה שלא קרתה בעשור האחרון. אם אנחנו מסתכלים על הפעילות המקומית, לא רק במגרש של השחקנים הגדולים כמו שופרסל, אלא גם שחקנים כמו: רמי לוי, ויקטורי ועוד- אפשר להבין שגם ישראל הופכת למדינת סחר אלקטרוני, עם קפיצה משמעותית בתחום המזון והמשקאות. היקף הרכישות און ליין בישראל ב2020 מנתוני כרטיסי אשראי עלה ב15 אחוז-Link.

סופרמרקטים אוף ליין, מאבדים את ה”מרקט שייר” שלהם בעולם, בין 2015-2019 היתה צמיחה של חנויות דיסקאונט, חנויות און ליין, מינימרקטים וחנויות מתמחות של כ5.9 אחוז. בעוד שסופרמרקטים גדלו רק ב1.6 אחוז בכל שנה. חשוב להבין, מציאות הפוסט קורונה דווקא בעיני מחייה את החנויות באוף ליין- אבל זה יהיה משחק שונה! תהיינה פחות חנויות והן תצטרכנה לחשוב בצורה מעמיקה יותר על החוויה שהן מייצרות כמו גם הנוחות שמספקות.

הערך הוא המלך (שוב, על פי מקינזי). במחקרים שנערכו על צרכנים, 37 אחוז אומרים כי הם מתכוונים לחפש דרכים לחסוך בכסף, לחפש אחר פתרונות שמספקים Value for Money.

אוכל בריא ואורגני. זו מגמה משמעותית שנדרש להתעכב עליה בצורה רצינית. 30 אחוז מהצרכנים אומרים כי הם מתכוונים להוציא יותר כסף על אוכל בריא ב2021 ועל אוכל אורגני. הבית שלנו יהיה המוקד בעשור הקרוב, וגם אם כל המסעדות תהיינה פתוחות עדיין אנחנו נשקיע הרבה יותר בבית, בגוף שלנו ובעיקר בתחושת הבריאות, ולא פחות חשוב בתחושת הקונטרול שלנו לבריאות שלנו.

טכנולוגיה, כגורם מבדל. ישנה עליה בהשקעות של קמעונאים בכל מה שקשור לתשתיות טכנלוגיות- מדובר בעליה של 13 אחוז על מחסנים אוטונומים, מערכות IT חכמות שיודעות לעזור לנהל את העסק טוב יותר ולעשות אופטימיזציה למלאים ולגיוון.

טכנלוגיות אנליטיקס מתקדמות. קמעונאים מחפשים להשקיע יותר בתהליכים, תשתיות ושיטות שמאפשרות להם להיות יותר פרסונאלים מול הלקוחות. הם צריכים מערכות שתדענה לנתח את המידע בזמן אמת, מכמה מקורות מידע- ולאפשר לקחת את השיטות הללו לטובת צמיחה. הערכה של מקינזי היא שבין 3-6 אחוז מהמכירות הפוטנציאליות יכולות להגיע דרך ובאמצעות טכנלוגיות אנליטיקס מתקדמות.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.