Subscribe a Box

Subscription World – אם פעם “נרשמנו” רק למַגָאזינים שמספקים מידע ותוכן בערוצי המדיה – היום, עולם המנויים התפתח. כעת אנו יכולים להירשם באותה מידה לחנות בגדים ולקבל באופן קבוע את תוצרי החדשנות שלה, לסופרמרקט ולקבל ממנו חבילת הפתעה וכמו כן לסַפָּקֵי האקססוריז ועולם הטיפוח. אני מתייחסת לתופעה כהזדמנות טובה לתת לאחרים לעזור לנו בקבלת מידע שוטף, וּלְזַכּוֹת אותנו  במגע אסתטי מחודש עם חושי הריח והטעם. באופן כללי המגמה הזו מאוד מתיישבת עם הנטייה לטפח את עצמנו, כשה”וול ביאינג” שלנו נמצא במרכז. אמנם אנו מוכנים לשלם על כך את מלוא המחיר אך יחד עם זאת נשמח להיות מופתעים. זוהי מגמה מדהימה וראיתי לנכון להקדיש לה פוסט שלם בבלוג שלי ולחשוף אתכם למהלכים שנעשים בעולם במסגרת חברות מִקַטגוריות שונות. ליקטתי דוגמאות מהחברות שפועלות ברוח המגמה הזו  – על מנת שתתגרו ותרצו לבדוק האם הרעיון הוא יָשִׂים גם לתחום הפעילות שלכם.

פעם אהבנו לקבל מתנות פופולאריות – פרחים, ממתקים אבל ככל שהזמן עובר נעשינו צרכנים “מפונקים” יותר, ואנו מצפים להיות מופתעים אבל ניתן במאמץ קטן לעזור לזה לקרות. המגמה הזו עוזרת לנו לעשות את הצעד הזה – להירשם לקבלת שירות חודשי של קופסאות הפתעה מתחומים שונים. הקופסאות בדרך כלל מגיעות אחת לחודש וכוללות דוגמיות של עשרה עד עשרים מוצרים שנותנים לנו להרגיש כמוזמנים לחגיגת יומולדת קטנה של עצמנו אבל במקום להיתכַּבֵּד רק פעם בשנה זה קורה פעם בחודש.

יש הרבה מאוד מותגים מסחריים שעלו על הטרנד –  וכבר מיישמים את המגמה, הָחֵל בחברות ואתרים שעוסקים בטיפוח ויופי, וכן במוצרי אוכל יותר בריאים, ועד לאתרי סחר אלקטרוני כמו The Fancy שמאגדים לנו שני יעדים בצרור אחד: גם האפשרות לבנות חבילת ססקריבל מפנקת בתדירות חודשית וגם להיות איתם בקשר לאורך כל השנה. בכל המקרים בית העסק למעשה פותח סוג של תוכנית נאמנות, במשולב עם אלמנטים מובהקים של קד”מ שמבסס לו קהל שגרירים נאמנים, כך ששני הצדדים יוצאים מורווחים הלכה למעשה. הרעיון המבריק שעומד מאחורי חבילות הססקריבל מתבטא בהצעה שניתנת ללקוחות לקבל “טעימות” מהמוצרים ולהיות למעשה מופתעים מפריטים חדשים שאולי לא היינו פוגשים בדרך אחרת, את אותם מוצרים נוכל אחר כך לרכוש באם הגילוי מצא חן בעינינו.

הרעיון זולג לתחומים חדשים כמו עולם האוכל הבריא הנובע מהתפישה של wellness world שמאפשרת לנו להכיר מוצרי מזון במנות קטנות דרך הקופסאות שמגיעות אלינו בתדירות של אחת לשבוע. האופנה הזו לא נעצרת במגרש החנייה של קטגוריה אחת, אלא עוברת הלאה ופוגשת אותנו אפילו בתחום ההנעלה דרך אתר מקסים שמאפשר לנו להירשם וכן להגדיר את עצמנו עם פירוט סוגי הנעלים שאנחנו אוהבים (או יותר נכון אוהבות). הם שולחים באופן קבוע את הנעל החודשית שמתאימה להגדרה שקבענו. בצילום מסך מטה צירפתי את האתר שמאפשר לכן להירשם ולהצטרף לתוכנית נאמנות של נעליים מהסוג שצויין על פי הגדרתכן ולקבל אחת לחודש “דגימה” של נעל חדשה (הכי סקס אנד דה סיטי שיש) Link.

Birchbox זו למשל דוגמא מדליקה של אתר אליו אתם יכולים להירשם ומִידֵי חודש תקבלו קופסא שכוללת מוצרי טיפוח שונים – כל זאת בהרשמה קבועה ובתשלום של 10 דולר לחודש בלבד. החברה גם השיקה תוכנית למוצרי טיפוח עבור הקהל הגברי על מנת שהאוהדים לא ירגישו שהם “נשארים מחוץ לטרנד”. האופציה הזו של “אוצרות” של מוצרים עבור הלקוחות מאפשרת לנו להיחשף להמון מוצרים חדישים, במעמד של לקוחות מעודכנים של מוצרים שלא הכרנו וכך להפוך לשגרירים של החברה. ומצד בית העסק – גם הוא מרוויח עוד מבצע קידום מכירות מהדור החדש ! 

Healthy Surprise |  כפי שכתבתי קודם – גם עולם המזון נכנס לחגיגה, ובמיוחד בנישה של מוצרי בריאות שקורצים לצרכנים המעוניינים להיחשף לטעמים חדשים – הלכה למעשה. צירפתי לכם דוגמא לאתר שנוקט בשיטה זאת בדיוק ומעביר לגולשים את החוויה שבמציאת משהו חדש – טעים וגם בריא. האפשרות לחוות את הגילוי היא שמניעה למעשה את תרבות השיווק החדשה הזו. 

Sprig | עוד דוגמא לאתר כזה תוכלו לראות במסך הבא. זוהי למעשה שיטת שיווק שעושה שימוש בקישור של קרוס בין אלו שאוהבים להיות מופתעים כשהם זוכים לקבל כל מיני מטעמים הביתה לבין האפשרות שניתנת ל לקוחות לאפיין לעצמם את ההרכב של ארוחה חדשה של סנייק על בסיס בריאות. 

מילת סיכום – צריך לקחת בחשבון שמדובר כאן במהלך שדורש השקעה מסויימת מצד הלקוח, שכן הקופסאות כרוכות בתשלום ומחירן נע בין 100 דולר לחודש ל10 דולר. אבל השיטה הזו מצליחה לכנס במסגרתה הרבה מאוד יתרונות הן בצד הלקוח והן בצד הסוחר. לדעתי זו אבולוציה נפלאה לקונספט של מועדוני הלקוחות שעל בסיסו היא מקדמת ערכים של חדשנות, קשר מתמשך והפתעה, תוך זיקה אמיצה ללייף סטייל וכמובן לדיגיטליות !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.