Social & CEO’s

כתבתי בעבר על הנושא על היתרונות שיש להנכחת בכירי החברה בפעילות שהמותג מקיים במדיה החברתית. ושמתי דגש על דברים שנכון או לא נכון לעשות בעיני. לקריאת הפוסט – Link. הרשומה הזו למעשה תשקף מחקר של האימרקטר על הנושא ומצביעה על הקשר המובהק בין הצלחתה של החברה לבין הפגנת הנוכחות של מנכ”לי החברה בפעילות המדיה החברתית. לטענת אימרקטר, עצם העובדה שמנכ”לים נוטלים חלק בפעילות של המותג בסושייל מדיה תורמת לתדמית החברתית של המותג בקֶרֶב קהל הגולשים שנימשך אל המוכָּר יותר ווגורם לו באופן טבעי להיות – נראה יותר לעין.

ככל שהמדיה החברתית מתחזקת, וההבנה כי היא חיונית ליצר קומוניקציה בין מותגים וגולשים – אכן, חברות רבות נוכחות בבירור ששילוב של הנהלה בכירה בפעילות של החברה במדיה החברתית נעשה לחלק הכרחי ומשמעותי באסטרטגיית המותג במדיה זו ובחיזוקו. חברת המחקר – Weber Shandwick בחנה 50 מהחברות הגדולות ביותר בעולם נכון לשנת 2010, ומצאה כי רק 36 אחוז מתוכן שוקלות עירוב ההנהלה הבכירה בתכנים השוטפים שהחברה יוצרת און ליין, בשיטות כגון : בוידיאו ביוטיוב, באתר הבית, בפוסטים, בבלוג של החברה ובפרופילים המופיעים בערוצי המדיה החברתית. לעומת זאת, התמונה השתנתה כעבור שנתיים, וב2012 כשהחברה בדקה מחדש את אותן חברות התברר שהמספר כמעט הכפיל את עצמו – נוכחות המנכ”לים עלתה ל66 אחוז !

Source eMarketer

שימוש בוידיאו – זה המקום המרכזי בו הנוכחות של מנכ”לים עושה כפי הנראה את ההבדל ומשפיעה על נראות המותג ועל עיצוב תדמיתו בסושייל מדיה. שימוש מצגות שבהן מעורבת ההנהלה הבכירה, כמו גם סרטוני וידיאו ביוטיוב כמעט הוכפלו ככלים טקטיים מ2010 עד 2012. לעומת זאת, מצב הנראות והנוכחות ברשתות החברתיות לא קפץ בצורה משמעותית וניתן להבחין רק בגדילה צנועה מ16 ל18 אחוז. כפי הנראה אין זו הסביבה הטבעית אליה מנכ”לים נמשכים בגלל סיכונים גבוהים בהנכחת המנכ”לים במקומות אלו שעלולים להפוך לערוץ תקשורת לגיטימי עבור גולשים שירצו לפנות אל המנכ”ל באופן ישיר ולעקוף את שרשרת התקשורת הארגונית.

Source eMarketer

באופן לא מפתיע בכלל – כשחקרו את הנושא ובדקו את תוצאותיו בקרב עובדים בארה”ב ובבריטניה בסוף 2012 – מצאו כי חברות שהצליחו לשכנע את המנכ”ל שלהן לגלות מעורבות עם קהל הגולשים אכן זכו בהעדפה ניכרת על פני המתחרים וכן חיזקו את הנאמנות למותג באופן משמעותי. 

Source eMarketer

יש לקחת בחשבון עוד היבט משמעותי עירוב הנוכחות של המנכ”ל ברשתות החברתיות ובפעילות האון ליינית של החברה משפיע לא רק על חיזוק המגעים האקסטרניים. זהו גורם מחזק לגבי האינטרסים של המותג גם ברמה הפנים ארגונית. כ 70 אחוז מהעובדים שהשתתפו במחקר ענו כי הנכחת המנכ”ל שלהם תתמוך בהם בכך שתיצור מודל למובילות והנהגה שמגלה איכפתיות חברתית, לשם טיפוח הקשר עם הגולשים ולשימוש תבוני ואיכותי יותר בערוצי המדיה החדשה. עוד עולה מהמחקר כי ב81 אחוז מהחברות בהן המנכ”ל היה נוכח ברשתות החברתיות – היה קל יותר לגייס טאלנטים מתחום זה לשרות החברה. מתוך עשרה עובדים שמונה השיבו שהם מייחסים חשיבות רבה לצורך של החברה לתקשר עם לקוחותיה ועם משקיעים. אבל על הצד הפחות זוהר עולה כי לפחות מחצית מאלו שנסקרו במחקר ענו כי המנכ”ל שלהם לא שָׂשׂ להשתלב בפעילות שמקיים המותג במדיה החברתית.  על פי כל הנתונים מתקבל הרושם כי במרוצת הזמן השילוב וההשתתפות של ההנהלה הבכירה של החברה במדיה החברתית תהפוך להכרח המציאות ולא תישאר בגדר זכות שניתנת לבחירה אישית 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.