BBC News’ interview with Elon Musk

אילון מאסק הוא דמות מאוד מיוחדת- עם הרבה צדדים מוזרים אבל ללא ספק עם הצלחות מוכחות הוא איש שיכול להתפס כהזוי ביותר, ויחד עם זאת שינה תעשיות שלמות והצליח כמו שרק מעט אנשים מצליחים בעולם. אין ספק שמאסק אינו האדם הסטנדרטי ולכן, למרות כל ההשגות על הדרך המוזרה, חצופה ושונה שיש לו בכל מה שקשור לחיים שווה להתעכב ולהקשיב לו. בראיון ארוך ומשמעותי בBBC אילון התראיין ולמעשה שטח את משנתו. 

יש הרבה תובנות שאפשר לקחת מהראיון, אבל הדבר העיקרי שאעודד אתכם לעשות הוא להקשיב לו בעצמכם-Link. מאסק הוא דמות ייחודית ומעניינת ולא ברור כיצד ומי חשב שכדאי לשים מולו דווקא את העיתונאי הספציפי הזה מהBBC- אם תקשיבו בעצמכם לראיון תגלו שאילון מצליח ממש לדחוק לפינה את הכתב ולגרום לו לגמגם לא מעט פעמים.

יש לו הרבה הומור עצמי, והוא לא חוסך מאחרים לדעת זאת- הדרך שלו לחיות ולקבל החלטות הינה שונה. למשל- הוא ישן במשרדים של טוויטר הרבה פעמים בקומת הספרייה (אליה אף אחד לא מגיע) והמנכ”ל של טוויטר מבחינתו זה הכלב שלו- כי הוא הרבה יותר מוצלח בניהול העניינים ולהדוף אנשים 🙂

מצד שני, יש בו גם צדדים סופר מציאותיים! הוא יודע לנתח את מצבה הכספי של טוויטר, ולדייק איך מגיעים לרווח. הוא מצדיק את הפיטורים הגדולים שערך בעסק בצורה הזו, ומביא את הדטה לתמוך את ההחלטות שלו.

אילון מדבר על סמכות, התקשורת המסורתית חוטפת מכה קשה ומבחינתו- אילון מאסק וטוויטר מייצגים את המעבר לחדשות ניתוחים מבוססי יוצרים בודדים, התרגום שלו למי צריך להיות המדווח של המידע הוא מי שקרוב למידע ומכיר טוב את התחום ובעיניו כלי התקשורת לא יודעים לעשות זאת-אבל מצד שני הוא בעדם ולא רוצה (למרות שהם יורדים עליו כל הזמן) שהם יעלמו. אילון מאמין שכלי תקשורת מסורתיים מתחילים להיכנס לפאניקה בגלל הקיום של ערוצי תקשורת עצמאיים כמו טוויטר. כתבים מודרניים הולכים לעבור לפלטפורמות פתוחות לכולם כדי להפיץ ישירות לקוראים (הסרת בקרת העריכה על ידי כך). אפילו כתב ה-BBC הזה בקושי יכול להגיב ל-BBC והכתב הספציפי הזה שמראיין את אילון די מוכיח את טענת חוסר היכולת של העיתונות הכתובה.

חלק מהראיון סובב סביב האימות בטוויטר, ומאסק מדבר על כך שכלי האימות מראה לכולם שהכוח הוא באמת בתוכן- אמון, זה מעודד אנשים להתבלט דרך התוכן בפועל. בסוף הראיון, הוא מראה את הצד הסופר אנושי שלו, כשהכתב רוצה לסכם את הדיון, אילון אומר לו שכדאי שילכו לשידור בלייב (הם שידרו בטוויטר והיו על השיחה יותר מ650 אלף אנשים) הוא רוצה להקשיב למה שהם כותבים ולבדוק מה אומרים. חשוב לו לשמוע את הקולות של האנשים, גם במבוסס הראיון, אבל באופן כללי הוא טוען שאחת הדרכים להביא את טוויטר להפוך לפלטפורמת תוכן איכותי ואמיתי היא באמצעות זריקת כמה שיותר בוטים מהפלטפורמה- ולהקשיב לכמה שיותר אנשים אמיתיים שפונים ומדווחים על דברים שונים– יש לו מחוברות אל השטח ברמה שונה וקיצונית לטובה ששווה ללמוד ממנה!

אין ספק, למרות השגעונות- שהעולם בלי אילון מאסק היה פחות מצחיק! תקשיבו לראיון הזה.


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.