Cannes Lions 2023 || Awards Map

לא יאומן אבל ממש עוד חודשיים וקצת מתקיים שוב פסטיבל הקריאטיב בקאן- עברה שנה, ואחד הכנסים החשובים ביותר והמעניינים ביותר- חוזר! שלפתי מהאתר של הפסטיבל את מפת הפרסים לשנת הפעילות 2023, המפה שוטחת למעשה את הנושאים עליהם מותגים וגופים יגישו את עבודות הקריאטיב שלהם ואולי אולי אולי גם יזכו להגיע לבמה. החלטתי לקחת את המיפוי הזה ולנתח אותו כאן על מנת שתבינו את האקו סיסטם של הפסטיבל ודרכו את הספקטרום של הקריאטיב:

Craft– מתמקד בצד הארטיסיטי של האנשים בתעשייה, היכולת שלהם לדלוור רעיונות יפים ולהביא לידי ביטוי את אותם רעיונות בצורה סופר קריאטיבית. מה שמעניין אותי הוא איך ישלבו בקטגוריה הזו את כל פלטפורמות הבינה המלאכותית שצצו בשנה האחרונה? האם מידג’רני ודלי יהיו חלק מהמיקס?

Experience– זו קטגוריה יחסית חדשה שצצה בשנים האחרונות והפוקוס שלה הוא סביב היכולת ליצור מסעות לקוח עם חוויות ולייצר את אותן חוויות כמועשרות- הדרך שניתן לתפוס את הלקוח ולייצר “וואו מומנטס” בכל חלק מהמסע שלו.

Engagement– קריאטיביות בתוך אינטראקציה, היכולת ליצור רגעים “כובשים” בנקודות המגע מול הלקוח- ויצירת אותם רגעים במעורבות. אולי האתגר הגדול ביותר בקטגוריה הזו הוא להשפיע מתוך המעשים הקריאטיבים על התרבות, על אנשים והתנהגויות.

Strategy– קטגוריה שעוסקת ביכולת לייצר מהלכים שהם חזקים מבחינה מסחרית, פלנינג וקריאטיב של פתרונות ומהלכים שמפצחים את הדרך לצמיחה ולמדידה של האימפקט.

Classic– קטגוריה קלאסית של הפסטיבל שבאה למדוד את המהלכים הגדולים שעושים שינוי בתדמית, בנראות ובקול של המותג והסטוריטלינג שלו.

Health-קטגוריה שהגיעה לפני כשש שבע שנים ומתמקדת בדרך שבה מותגים משפיעים על עולם הבריאות, איך אפשר להשפיע בעולם סופר רגולטורי שעושה אימפקט ברור על החיים של האנשים. זו קטגוריה שממש התעבתה בשל השנים של הקורונה.

Good– אחת הקטגוריות המעניינות ביותר, שתופסת תאוצה בכל שנה ומטרתה לבחון כיצד מותגים פועלים בעולם של יצירת טוב, איך הם בוחרים את ה”פרפס” שלהם וכיצד דרכו משפיעים על תרבות ויוצרים שינוי ואימפקט חיובי על העולם. אני צופה שהקטגוריה הזו תצמח ותהפוך ליותר חשובה ויותר מעמיקה בדיוק בשל השנים המורכבות שכולנו עוברים.

Entertainment– אחד האתגרים של המותגים הוא היכולת לנסות ולבנות מהלכים שהם “מעבר למותג” יצירת נקודות בזמן של בִּידּוּר בחסות המותג. זה בא לידי ביטוי בכל מה שקשור לספורט, מוזיקה, גיימינג ועוד.


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.