Consumers Adopt Technology | Health & Fitness


אחד הדברים החשובים ביותר- שחשוב לבחון
אותם
, ולראות את השפעתם בפועל, הינו בדיקה יסודית של השאלה מה אנשים עושים עם חדשנות ? איפה ואיך היא תורמת לחייהם ? ומה הן הסיבות לכך שהם בוחרים להשתמש בכלים חדשים. הפעם, אני רוצה לחשוף אתכם למחקר שמובא לכם מטעם חברת המחקר המוערכת נילסן- אשר מדברים על הסיבות בגללן אנשים משתמשים במחשבים לבישים, סיבות הכוללות למשל : את היכולת להבין את המצב הרפואי שלהם- וכמו כן לטובת פעילות גופנית וחיטוב הגוף. כותרת המחקר אומרת : כיצד לקוחות משתמשים בסמארטפונים שלהם, ובמחשבים לבישים על מנת לעשות טרקינג לבריאות שלהם. למי שרוצה לקרוא את המחקר המקורי רצ”ב- Link.

מחשבים לבישים הינם הטרנד החם ביותר בעונה הנוכחית– כבר עכשיו אחד מתוך שישה אשר שמעו על מחשבים לבישים- גם משתמשים בהם או באפליקציות של ניטור, ומתוכם, 61 אחוז רוכשים צמידים שמשמשים כ- fitness bands. הטרנד החם הזה של המחשוב הלביש שמופיע בצורת צמידים ושעונים, הולך הרבה יותר רחוק מאשר לשמש כאביזר או כטריגר אופנתי : במיוחד לאור העובדה שלקוחות מאמצים את הטכנולוגיה על מנת להיעזר בה בכל הקשור לבריאות שלהם ולחיטוב גופם- מתברר כי הצמידים הלבישים וכמו גם הסמארטפונים שלהם משמשים אותם על מנת להשיג יעדים טובים יותר.

מחקר של נילסן מצא- כי הקבוצה המובילה של צרכני המחשבים הלבישים הינה- צעירים בוגרים, לקוחות שנעים בָּגילאים 18-34 הם למעשה הראשונים שרצים לתפוס את ההזדמנות ושמחים להופיע כבעלים של מחשוב לביש (49 אחוז). במיון המינים- נשים וגברים נמצאים על סקאלה מאוד דומה במספרים. אשר לנשים, כפי שסביר להניח, הן תרכושנה יותר mHealth Devices – מכשירים לבישים שמחוברים למובייל שמשמשים לניטור של המצב הבריאותי- והגברים באופן כללי משתמשים במחשוב לביש לטובת השבחת הפעילות הגופנית שלהם- מדובר בעיקר בקבוצת אוכלוסיה ממעמד הביניים.

file

כמעט שליש מהאנשים שמחזיקים בסמארטפונים בארה”ב – בערך 46 מיליון, הורידו אפליקציות מהקטגוריה של בריאות ומדידה של רמת הפעילות הגופנית בינואר 2014. זו עליה של כ18 אחוז מהשנה הקודמת. האפליקציות הפופולאריות הינן אפליקציות של מחשבים לבישים בתוכם נכללת בראש הרשימה FitBit – עם 3.3 מיליון יוזרים, נייקי פיול בנד 0.8 מיליון יוזרים, והמכשירים של סמסונג כולל האפליקציה שלהם- Samsung’s S Health app אשר הצליחה לסחוף יותר משלושה מיליון לקוחות בינואר בשל ההכרזה של החברה על הצמידים החדשים בתחילת השנה בועידת המובייל הגדולה בברצולנה הGSMA.

אנשים משתמשים באפליקציות ובצמידים- לשם בדיקת קלוריות ולטרקינג על תוכניות דיאטה. אחת האפליקציות הנפוצות הינה- MyFitnessPal עם 8.7 מיליון יוזרים, כמו כן- Nexercise עם שלושה מיליון יוזרים, וRunkeeper עם 2.1 מיליון יוזרים. למרות שרוב המשתמשים שהם שוחרי התחום הזה הינם צעירים בוגרים, דווקא במקרה של- MyFitnessPal רוב הלוקחות הינם בני 35, מה שמוכיח שבריאות ופעילות גופנית הן נושא שחשוב לטווח גילאים רחב.

נשים מובילות את הגדילה והצמיחה של אפליקציות של חיטוב הגוף ובריאות– 60 אחוז מנשים בנות 30-39 משתמשות באפליקציות מובייל. בעוד נשים וגברים משתמשים פחות או יותר באותם סדרי גודל מספריים בכל הקשור למחשבים לבישים- נשים משתמשות בפיטביט כמעט כפול מגברים, כמו כן חשוב להדגיש כי דחיפות השימוש גבוהה יותר- הן ניגשות לאפליקציה כמעט בכל יום נתון. כבר היום ניכר כי לקוחות שמים את הרעיון כחלק מהרוטינה היומיומית, משתמשים באפליקציות ובמחשוב לביש כ16 פעמים בממוצע בחודש ומשתמשים בהם כשעה ביום בממוצע.

המספרים הללו מעידים– כי הרעיון של מחשוב לביש נקלט במהירות וחדר לתוך מערכות החיים היומיומיות שלנו, וכן שהערך המוסף שלו עוד ילך ויגדל עד שיהפוך לחלק מהנוף הטבעי שלנו. משמח אותי שזיהיתי את התחום הזה לפני יותר משנתיים, ואני מבטיחה להמשיך ולהעמיק בקטגוריה- ולהביא לכם לכאן מבחר סיפורי הצלחה, עם דוגמאות ותכנים מעניינים על הנושא.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.