Connections Leading to Creative

אני מאוד אוהבת חשיבה חדשנית מתוך חיבורים, וברשומה הנוכחית- אחשוף חמישה קייסים שמצליחים לייצר חדשנות וחשיבה קריאטיבית מעצם החיבור. חלק מהמהלכים חדשים, וחלקם דווקא לא מהתקופה האחרונה- הרעיון הוא להראות באמצעות דוגמאות כיצד אחד + אחד שווה הרבה יותר, וכיצד חיבורים יוצרים למעשה סיפורים.

גוגל חברו לדומינוס, והחליטו להפוך את הקופסא של הפיצה לכלי אשר מאפשר לאנשים לראות באמצעותו סרטי וידיאו. הקונספט אומר שמשפיענים מנוטרים על ידי גוגל ודומינוס, מקבלים את הקופסא הזו עם מכשיר הסלולר של גוגל- Google Pixel 4. הם מקבלים הוראות איך יוכלו להפוך את הקופסא לכלי שבאמצעותו אפשר לראות סרטים בלי לגעת ביד- (כי את הידיים צריכים בשביל לאכול את הפיצה). המשפיענים יכולים להשתמש במכשיר בזמן שהם אוכלים לטובת צילום סרטונים ולהעלתם לרשתות החברתיות- Link,

מהלך שעושה חשק לקרוא לו: “לחשוב מחוץ לקופסא”. זה לגמרי לא הפעם הראשונה שמותגי פיצה יוצרים משהו מעניין עם הקופסא, אבל דווקא אותי מעניין החיבור בין גוגל ודומינוס שמאפשר באינטראקציה עם משפיענים ליצור סיפור יותר מעניין, או אולי מדויק יותר להגיד- הרבה סיפורים.

הנה לכם מהלך מעניין שמחבר כמה דברים יחד. נייקי חברו לSnapchat ובנו בתוך האפליקציה חנות איקומרס מיוחדת שמאפשרת לצרכנים לרכוש נעל ייחודית של נייקי- הנעל שיצאה בגרסת Pre-Release הייתה שיתוף פעולה אחר עם מיקל ג’ורדן- Air Jordan III.

הרעיון היה שצרכנים (לרוב צעירים) יוכלו להחשף לחנות הזו בSnapchat, לרכוש ממנה- דרך חיבוריות מיוחדת (נוספת) לשופיפי ולקבל את הנעל שהם רוצים בטווח של שעות בודדות. יש פה בעיני שימוש חכם מאוד בחיבוריות של כמה גורמים יחד שיוצרים שרשרת ייחודית, כמו גם השענות על מוטיב הFOMO שקיים בצורה טבעית בתוך אפליקציית סנאפצ’אט- Link.

סטארטאפ מהמם הופך את הקפסולות המשומשות של נספרסו ל-אופניים. סטארטאפ שוודי לקח קפסולות משומשות של נספרסו וייצר איתן אופניים אמיתיות. לפיתוח קוראים: RE:CYCLE, כבר בשם אתם יודעים להגיד שזה מדליק! לסטארטאפ קוראים: Vélosophy והוא חבר עם חברת נספרסו לייצר מוצר שהוא במהדורה מוגבלת אשר עולה 1,446 דולר- זו כהוכחת יכולת שישנן אפשרויות קריאטיביות וחכמות לטובת הפיכת מלא זבל למשהו עם ערך! זה מהלך שמובל בתפיסה של ה Circular Economy.

אני רואה במהלך הזה כמה דברים חשובים: הראשון, אקט שמייצר אהבה לחברה, בניסיון שלה להכנס ל”כלכלה סרקולרית”- כלכלה מעגלית שלוקחת את הפסולת והופכת אותה למשהו משמעותי. הדבר השני שבולט לי: הרעיון של שילוב כוחות בין חברה גדולה לחברת הזנק שיודעת לעשות משהו שהגדול לא. אין ספק שזה עדיין ברמת הגימיק, אבל סוג הניסיונות הללו מאפשרים לפתוח את הראש ולחפש מה הוא נקודתי ומה הוא ססטינבילי (תרתי משמע).

הנה לכם שיתוף פעולה מוזר, אבל מדליק– נייקי ובן אנד ג’ריס יצרו נעל מיוחדת בהשראת הגלידה, הצבעוניות שלה והצורניות. את העיצוב הם התאימו לטעם הנמכר ביותר של המותג –  Chunky Monkey flavor, כמובן שגם האריזה של הטעם הספציפי הזה השתנתה וקיבלה את המיתוג של שיתוף הפעולה. כמובן שזה נמכר במהירות האור, אבל למי שרוצה לראות את העמוד באתר של נייקי רצ”ב- Link.

אחד המהלכים היפים ביותר של Airbnb מהעבר הינו החיבור של החברה למקומות מיוחדים בהם אפשר ללון. ‘Van Gogh Bnb,’ פרויקט שהוקם על מנת לגרום לאנשים לרצות ולשכור את החדר שינה של ואן גוך, זו למעשה תצוגת אמנות זמנית שהוצגה בתוך המוזיאון של שיקגו ובשת”פ עם Airbnb הם גרמו לאנשים לרצות ולישון בתוך יצירת אמנות זאת על מנת לחבר את האנשים למקורות התרבותיים וליצור סיפור סופר מעניין מהרעיון.

כאן תוכלו להחשף לוידיאו של המהלך…


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.