Personal Note ~ Corona Days

תקופת הקורונה, השאירה לי המון ספייס למחשבה, והחלטתי לשתף מחשבות אישיות שלקחתי משלושת החודשים האחרונים- שאשכרה נראים כמו לפחות שנה. לא מדובר בפוסט מקצועי, ואתם ממש לא אמורים או צריכים להסכים לדברים שנאמרים כאן- זו ממש החלטה שלי לעשות “שיירינג” למחשבות האישיות שלי ואם בא לכם תקראו, וגם אם לא זה סבבה 🙂

אולי אחת השאלות הגדולות מהתקופה הזו היא שאלת החיוניות, ומה מגדיר אותנו כאנשים…

במקומות עבודה ששיחררו עובדים לחל”ת הוציאו שם רע לחיוניות (לא בכוונה, אבל זו הייתה התוצאה). אנשים שאלו את עצמם, מה מגדיר אותי בחיים? האם אני לא חשוב? והאם אני מיותר?

לי אישית נפלה תובנה משמעותית בתקופה הזו, והיא- שהדבר האחרון שמגדיר אותי הוא אנשים אחרים! אני ורק אני יכולה לתת משמעות לסיבה שבגללה אני כאן, לכך שאני חשובה. 

זה מתחיל מהעובדה, שאנחנו חייבים להיות קודם כל ולפני הכל להיות חשובים לעצמנו, ורק אחר כך לחשוב כיצד אנחנו חשובים לאחרים. אני מצאתי שהתקופה הזו עשתה לי בשקלול הדברים יותר טוב מרע (וכן, אני יודעת שהיה ועוד יהיה קשוח וגרוע)… אבל החלטתי לתפוס עמדה אחרת, שהיא כוללת יצירת נכסים מהותיים עבורי, החלטתי שדווקא בתקופה כל כך קשה אפשר לעבוד יותר עמוק באסטרטגיה, ולא למצוא את עצמי מבזבזת את הזמן על כלום.

כל מי שלקח את התקופה הזו בשביל לבנות את תרחישי העתיד, לחשוב אסטרטגית על נכסים ודברים שאפשר לבנות ולהבנות מתוכם – יצא לדעתי בסוף התקופה הזו על העליונה. כל מי שהתעסק בזמן הזה בלהיות שְׁלוּחַ רֶסֶן, לא הוגן, והיה עסוק בלהרוס ולא לבנות- יצא לדעתי אחרי התקופה וידו על התחתונה. אני בחרתי כל הזמן להסתכל על העתיד, לבחון מה שקורה כאן וללמוד מכך על מנת שאוכל להשביח את ההחלטות שלי בהמשך הדרך, והבנתי שקיבלנו בעצם מתנה שמפלטרת לנו את המציאות ועוזרת להבין אותה הרבה יותר טוב! זו תהיה טעות לא לקחת מהמתנה הזו להמשך הדרך…

בתקופת הקורונה, אני חושבת שהצלחתי לפתח מוח נוסף! קראתי המון, למדתי מלא, דאגתי לכתוב ולעשות פרוססינג לדברים. גם קידמתי שני פרויקטים משמעותיים אישים שלי שהרבה זמן התעכבו- והצלחתי לפתח יחד עם הלקוחות שלי (גם מרחוק) את תרחישי העתיד עבורם. זה היה זמן להכרות עמוקה עם יכולות, הבנה והקשבה (הרבה הקשבה). אני לא חושבת שהשיטה הזו של “לעשות את הכל מרחוק” היא נכונה, אבל היא כן אפשרה לי ולאחרים להבין שאפשר גם כך, ניתן גם אחרת- וזה לבד שיעור בשינוי. כל מי שרצה לקחת את החודשים הללו לטובת יצירה הצליח, זה פשוט דרש מכל אחד ואחד מאיתנו לעבוד בזה בכנות ולחפש את הצדדים החיוביים.

אנשים בעיני, הם סך הפעולות שלהם, ולפעול בתקופה של מגבלות מראה לנו הרבה פעמים את היכולות האמיתיות שלנו. אני אישית זכיתי, ואשמח אם הטון הזה יעבור אליכם הלאה ותרצו להסתכל מתוך ההזדמנות ולא מתוך ההפסד.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.