Recommendation for Cannes Lions 2019

זו השנה האחת עשר שאני נוסעת לפסטיבל היצירתיות והחדשנות בקאן, והחלטתי לעשות שירות לכל מי שנוסע ולפרסם רשומה עם המלצות על סשנים והרצאות שכדאי לראות בכנס. הרשומה יכולה להיות רלוונטית גם למי שלא נוסע, על מנת שתדעו מה הם התכנים המעניינים שהולכים להיות מוצגים בפסטיבל, מי הם הדוברים החשובים ומתוך כך תסיקו שאלו יהיו הדברים שאביא איתי חזרה לארץ אחרי הכנס.

תכנים מעניינים בפסטיבל :

17.6.2019, יום שני.

הרצאה פותחת של ניק לואו, סמנכ”ל הקריאטיב הגלובאלי של קבוצת פובליסיס העולמית, ניק היה לאורך שנים בRG/A ועבר לפני כשנתיים לפובליסיס. הוא אחד האנשים המעניינים ביותר שאני ראיתי על במות שונות באירופה ובארה”ב והחשיבה שלו פורצת דרך שכן הוא מדבר המון על הקשר בין קריאטיב לעסקים. ניק גם המציא קטגוריה חדשה בפרסים של קאן בשנה שעברה שממש עונה לבריף זה: Creative Commerce. יום שני, 10:00 באולם הלומייר בפאלה הגדול.

הרצאה של אדובי, על הקשר בין קריאטיב לעסקים ולתוצאות. אדובי ידועים ביכולת שלהם להסיר את רעשי הרקע המיותרים, להזיז את הבאז ולדבר על מה שהופך לקונקרטי ופרגמטי במציאות הכל כך משוגעת בה אנחנו חיים. הם נותנים טיפים ותובנות חשובות במפגש בין: סטוריטלינג, מדיה, טכנולוגיה ואנשים. יום שני, 11:45 באולם לומייר בפאלה הגדול.

18.6.2019, יום שלישי.

פאנל שמדבר על הערך של קריאטיביות בקרב סוכניות מדיה ופרסום. זה סשן שמנוהל על ידי ובאמצעות חברת המחקר פורסטר אשר מביאה לפתחינו את השאלות המורכבות של הימים המוטרפים הללו: מהו תפקידו של הקריאטיב, עד כמה הוא חשוב?, איפה הוא צריך להתחיל? (תשובה, לא בקמפיין אלא הרבה לפני). יום שלישי, 11:00 אולם דאבוסי בפאלה הגדול.

פאנל שמדבר על החיבוריות של העולם, כשדברים נפגשים וטכנולוגיות נקשרות באינטגרציה בקריאטיב. פאנל שמנוהל על ידי דיוויד דרוגה ואקסנצ’ר ובא לספר את הסטוריטלינג של הקונקשיין בין שתי החברות, ולמה זה כל כך מהותי באתגרים שניצבים לפנינו. יום שלישי, 12:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

סשן של גוגל שנראה מאוד מבטיח, ומדבר על נושא שאותי מאוד מעניין ! From Design Thinking to Design Feeling. יום שלישי, 14:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

ההון היצירתי, “Creative Capital”- פאנל שמנוהל על ידי RG/A שתמיד יודעים להפגיז בתכנים מדהימים, עם קייסים נהדרים ותובנות חכמות. בטח כבר שמתם לב בשלב הזה שהמסר שעובר כחוט השני הינו הקשר ההדוק בין קריאטיב, עסקים, אנשים. יום שלישי, 14:00, אולם דאבוסי בפאלה הגדול.

סמנכ”ל המותג של ג’נרל מילס מדבר על הדרך שבה ניתן לפצח מחדש את החוקים של השיווק, מניסיוני, תמיד כשסמנכ”לים של חברות גדולות עומדים על הבמה ומדברים ניתן ללמוד המון על התעשייה, הדברים שצריך לעשות ולא פחות חשוב-אלה שלא. יום שלישי, 15:30, אולם דאבוסי בפאלה הגדול.

כאירוע סוגר באותו יום, יש טקס פרסים שמציג – Digital Craft, בידור, ועוד- יום שלישי, 19:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

19.6.2019, יום רביעי.

הרצאה של מנכ”ל יוניליוור הגלובאלי, אלן ג’ופה, אשר מדבר על החשיבות של קריאטיביות בקשר בין האחריות של החברות הגדולות לחברה, סביבה וכלכלה. השם של ההרצאה מייצג לדעתי את הכיוון שלה: Creativity Can Help Save the Walruses. אלן הוא אחד האנשים המעניינים ביותר שאני שמעתי אי פעם, ועליו אני ממליצה בחום. יום רביעי, 11:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

קצת מאתגר מבחינת הזמנים, וזה הרגע בו הFOMO מתחיל לעבוד שעות נוספות שכן במקביל לאלן ג’ופה יש הרצאה של סקוט גלאווי על “מצב הקומרס העולמי” State of Commerce 2019, סקוט גלאווי הוא מרצה מדהים ששווה מאוד לראות. למי שמפסיד הרצאה אחת לטובת השניה תמיד תוכלו ללכת אל הארכיון של קאן, לאחר הכנס ובמשך חודש לצפות בתכנים שפיספסתם. יום רביעי, 11:00, אולם דאבוסי בפאלה הגדול.

בשעה 12:00 באולם דאבוסי בפאלה הגדול, ידבר סמנכ”ל השיווק הגלובאלי של ברגר קינג. מכיוון שראיתי אותו בשנה שעברה, אני יכולה להבטיח לכם שהבמה תהיה: מצויינת, מצחיקה, מחכימה ומלאה בקייסים נהדרים שמהם ממש ניתן ללמוד שיעור לחיים!

סמנכ”לית התפעול הגלובאלית שריל סנדברג תהיה על הבמה ביום רביעי, בשעה 13:00 באולם דאבוסי ותנסה להתמודד עם השאלות הגדולות והמורכבות שצריך ונכון לשאול את פייסבוק בייחוד בתקופה זו.

Gary Vaynerchuk הוא יזם סדרתי, איש סושייל מדיה ותוכן שיודע להפגיז על הבמה, בשום אופן ובכל מקרה אסור להפסיד את המופע! יום רביעי, בפאלה השני שקרוי: “פאלה 11”, בשעה 14:30.

עוד במה שהכרחי לפקוד אותה, Marc Pritchard סמנכ”ל השיווק הגלובאלי של פרוקטר אנד גמבל, ידבר על הדרך לייצר מחדש את חווית הלקוח. אני ראיתי הרבה פעמים את מארק על הבמה, הוא איש חכם, מלא תובנות ומגיש בצורה מאוד נדיבה טיפים ותובנות על החברה אותה הוא מנהיג קדימה. יום רביעי, 15:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

סמנכ”לית הדיגיטל הגלובאלית של לוראל פריז, תדבר על הבמה על הובלת טרנספורמציה בעידן דיגיטלי. יום רביעי, 17:00, אולם דאבוסי, בפאלה הגדול.

כאירוע סוגר באותו יום, יש טקס פרסים שמציג – קריאטיב דטה, PR, משפיענים, סושייל מדיה ועוד. יום רביעי, 19:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

20.6.2019, יום חמישי.

PHD Worldwide הינה אחת מהחברות המעניינות ביותר בעולם, מחברת בין: דטה, קריאטיב, אסטרטגיה ומדיה. הם ידברו על “איך לשבור את החוקים ולייצר קוק בוק חדש”. יום חמישי, 10:30, אולם דאבוסי, בפאלה הגדול.

חברת המחקר מקינזי תמיד מצליחים לייצר במה סופר איכותית זאת כמסורת בכל שנה. הפעם, הם ידברו על הדברים שמנכ”לים של חברות צריכים להכיר ולדעת בחיבור בין: צמיחה, קריאטיביות ושיווק. יום חמישי, 11:15, אולם דאבוסי, בפאלה הגדול.

איך בונים מותג עם “פרפס”, מותג שאוהבים. הרצאה שמוגשת על ידי אחד המותגים המדהימים ביותר בעולם- Lego! אני כבר הייתי בהרצאות שלהם ותמיד תמיד יוצאים עם ארגז כלים אמיתי מסשן כזה. יום חמישי, 14:00, אולם דאבוסי, בפאלה הגדול.

כאירוע סוגר באותו יום, יש טקס פרסים שמציג – קריאטיב קומרס, רדיו ואודיו, ועוד. יום חמישי, 19:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

21.6.2019, יום שישי.

סיר מרטין סורל הוא אחת הדמויות המעניינות והשנויות במחלוקת בעולם הזה של פרסום, שיווק ומדיה. הוא היה הבעלים של WPP ומכר את מניותיו, וכיום הוא עסוק במיזמי מדיה חדשים. שווה לשמוע אותו כי בדרך כלל המנגינה אותה הוא מנגן שונה, ופותחת את הראש. יום שישי, 12:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

איך אדידס ממקסמת את הקשר בין דיגיטל ותרבות. תמיד הפאנלים והתכנים שקשורים למותגים גלובאליים מעשירים מאוד ונותנים קרקע ופלטפורמה לעבודה איכותית. יום שישי, 12:45, בפאלה הקטן “פאלה 11”.

פשוט זה קשה. הרצאה של נשיא השיווק של המותג אפל! זה סשן חובה! יום שישי, 14:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

עוד פאנל מעניין של מותג. הפעם, נייקי- איך עושים זאת? או בשפת נייקי- What It Takes to Just Do It. יום שישי, 15:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

ואחרון חביב, גם במגרש של המותגים: טומי הילפינגר שתמיד מביאים סיסטם שלם של חשיבה ופרקטיקות נהדרות. יום שישי, 15:30, אולם דאבוסי בפאלה הגדול.

כאירוע סוגר באותו יום, יש טקס פרסים שמציג – את החברות הקריאטיביות ביותר של השנה ועוד. יום שישי, 19:00, אולם לומייר בפאלה הגדול.

אלו הדברים המשמעותיים שאני “דגתי” מהתוכניה, חשוב להדגיש כי יש עוד הרבה תכנים ואני בטוחה שאכיר דברים חדשים לגמרי שלא ידעתי להמליץ עליהם לפני. כמו בכל שנה אדאג לשתף בתובנות ובאינסייטים החשובים, מקרי בוחן ודוברים משמעותיים לאחר הפסטיבל, זאת בבלוג שלי וברשימה האקסלוסיבית (למוזמנים בלבד) אותה אני מנהלת בברודקאסט וואצאפ. אז, אם אתם באים השנה לקאן, תבואו להגיד שלום! אני אהיה החננה שיושבת כל היום מהבוקר עד ערב באולם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

 • Anonymous says:

  נהדרת ממש.

 • Anonymous says:

  זוהר יקרה ,
  תודה רבה על ההמלצות
  ובכלל על כל השיתוף בידע המטורף הזה
  לומדת דרכך וממך המון
  שלא יגמר לעולם

  שירלי
  אבוא להגיד שלום בפסטיבל
  FCB

Leave a Reply

Your email address will not be published.