Cannes Lions 2024 || My Predictions

פסטיבל הקריאטיב בקאן 2024 מתקרב מאוד, הוא מתחיל ב17.6 ואני, כמו בכל שנה אהיה שם! חשבתי שיהיה נכון להקדים טיפה את התוכן של הפסטיבל ולספק הערכות משלי על סוג הדברים שידברו עליהם במסגרת הפסטיבל. נדרש מכם לקחת בעירבון מוגבל את מה שאגיד כי זה על דעתי בלבד, ויכול להיות שאגיע לאירוע ואמצא דברים אחרים לגמרי. אבל מצד שני, מניתוח שלי את הדרך שבה עולם השיווק והחדשנות- מתפתחים לדעתי אלו יהיו חלק מהדברים המרכזיים שיעסיקו את הדוברים בבמות השונות!

The Artificial Intelligence Year | או בשם שאני קוראת לפסטיבל- Cannes Lions AI.

הערכה שלי היא שהפסטיבל השנה יוצף בכל מה שקשור לבינה מלאכותית ולבינה מלאכותית יוצרת. זה יהיה חלק גדול מהנרטיב גם בבמות השונות וגם בבמת הפרסים. אני ממש קראתי לכנס בבדיחות פסטיבל הקריאטיב AI 2024, כי להערכתי הרעיון ישטוף את התוכן באירועים השונים.

אני צופה שתכנים מבוססי בינה מלאכותית אמורים להגדיר מחדש שיווק במדיות השונות, ולאתגר את האותנטיות של אינטראקציות דיגיטליות. התפתחויות כאלו, יחד עם פלטפורמות כמו Synthesia שהופכות אווטרים של AI לנגישים בקלות, מצביעות בין היתר על עתיד שבו AI עשוי להאפיל על משפיענים אנושיים. זו לבטח תהיה מגמה שתתחזק על ידי קמפיינים של מותגים שונים, שמאותתים על שינוי לעבר פרסום היפר-פרסונלי מונע בינה מלאכותית. מודלים של AI יכולים לעזור ‘להגביר את הגיוון’- ולהדגיש את הצורך בשיפור המגוון האמיתי ביישומי AI. מצבים אלה דורשים גם מחשבה מדוקדקת על גיוון וייצוג אמיתיים, תוך הבטחה שבינה מלאכותית לא תערער את המגוון האמיתי, אלא תשפר אותו בצורה אחראית ואתית. אני צופה שבצורה ראדיקלית- גם התהליך של יצירת קריאטיב, מחשבה על רעיונות, סיעור מוחות וחשיבה על תוצרים יעברו מהפכה באמצעות הטכנולוגיות השונות שקיימות ומאפשרות לחלום אחרת.

Embracing real life | או בשם האחר שאני קוראת לתחזית- כל מה שבחיים עצמם ולא בבינה המלאכותית.

ללא ספק, אירועים אישיים הולכים לחזור ברעש השנה ובלב תוכניות שיווק רבות.מאירועים חווייתיים, תערוכות בתעשייה או השקות מוצרים, אירוע יכול להיות שווה כמשקל זהב- כשמדובר בטיפוח קשרים עמוקים יותר עם הקהל של המותג. אנשים מוכנים לצאת שוב ולאמץ רגעים “אמיתיים”. בעולם שבו אנחנו מחוברים כל הזמן, שבו בינה מלאכותית ממשיכה לחולל מהפכה באינטראקציות בין מותג לצרכן, שום דבר לא יכול לנצח את העוצמה שאתה מרגיש כשאתה מתחבר לאנשים אחרים במרחב פיזי – האנרגיה, החיבור, הרטט, זה הסמל בעיני לדברים הטובים, אני מאמינה שאירועים פיזיים יבססו היטב את מעמדם כחלק חיוני מהפאזל השיווקי. גם חשוב להגיד, שבאירועים לכאורה אנחנו נוגעים בקהל מצומצם, אבל זו ההזדמנות האמיתית והאותנטית שלנו לגעת בגרעיון החזק והמשפיען באמת של המותג- ודרכו למנף ולהדהד מהלכים באים.

Planet Vs Revenue | או בשם השני שאני קוראת לתחזית הRevenue החדש שכולל שמירה על הסביבה.

קאן של 2024 תשים דגש גדול עוד יותר על עבודה משפיעה ואחראית. בעוד קריאייטיבים מנווטים את האתגרים של עבודה במסגרת תקציבים מצטמצמים והאקלים שלנו ממשיך להגיע לכותרות, אנחנו הולכים לראות התמקדות מחודשת באחריות. כל פיקסל נשקל בקפידה מול ההשלכות על הסביבה והתקציב. הדיו שאנו משתמשים בו, התשתיות שאנו בוחרים, האם כל פיסת שילוט דורשת שיפוץ מלא לאחר אותו מיתוג מחדש? האם נוכל לדמיין מחדש פתרונות יצירתיים ועיצוביים מבלי לתרום לבזבוז מיותר? כל החלטה תצטרך להוסיף ליצירתיות אחראית. כאפוטרופוסים יצירתיים, צריך להיות מאמץ מכוון יותר להנחות את צוותי ההפקה לקראת בחירות בנות קיימא. מהות העבודה שלנו צריכה להתאים לצריכה אחראית. זהו מיזוג של צורה ופילוסופיה, שבו הנרטיב שנרקם על ידי עיצוב מהדהד עם תודעה של השפעה סביבתית.

Shaking things up | או בשם השני, להפוך את כל התסכול והקושי להזדמנות משוגעת, מופרעת ויצרנית של יצירתיות.

אני חושבת שהשנים הבאות תהיינה שנים של יציאה מהקופסא, תיווצר ונוצרת תחושה שיווקית שאנחנו צריכים ״לנענע״ דברים! העולם כולו קצת עובר טלטלה, חצי מהעולם יוצא לבחירות ובאופן כללי מרגיש שהשנים האחרונות היו מאוד קשוחות. אנשים רוצים לנענע את הסיטואציה ולגרום לכך שהחיים יהיו טובים יותר (מי יודע אולי זו רק משאלת לב אישית). לכן, למרות ועל פני פוליטיקה, תרבות, סכסוך, טכנולוגיה, אקלים… ולמרות שיש כל כך הרבה תסכול עצור- בעולם השיווק  זו תהיה השנה שבה הרבה מהאנרגיה הזו משתחררת, ואני חושדת שהרבה שינויים יגיעו כתוצאה מכך. הפרדוקס הוא שבשנים של קושי מצמצמים בתקציבים, אבל מצד שני זה עלול לגרום לעלייה בתעשייה של החדשנות ועבודה על שיווק שונה ואחר- כי בזמנים של משבר, קושי ומורכבות, חדשנות היא חוסן ורק דרכה ואיתה אפשר בכלל להשאר רלוונטים. כשם שהוצאות השיווק והמותג נוטות לבשר על האטות כלכליות, הן גם יכולות להוות איתות לעלייה מתקרבת. האם אלו תהיינה שנים של בום? לא. אבל האם יכול להיות מצב שהשנים הללו ישקפו חלק ניכר מהסחף והסטגנציה של השנים האחרונות ויתנערו סופית? ככה אני חושבת, ושוב, אולי בכלל אני בעצם משקפת את הפנטזיות האישיות שלי.

אז, ממש עוד מעט אני אהיה בפסטיבל הקריאטיב בקאן, ואדווח לכם מהשטח כל יום! מאמינה שבטח יהיו מלא דברים חדשים שממש לא חשבתי עליהם, וזו למעשה הסיבה המרכזית שבגללה אני נוסעת ללמוד דברים ולהבין את מה שאני לא מבינה.


מוצרים שלי שכדאי לכם להכיר:

1. מפגש 1:1 ליעוץ על בינה מלאכותית גנרטיבית
2. חדש!!! קורס מזורז און ליין ללימוד על בינה מלאכותית גנרטיבית ובניית מצגות.
3. חדש!!! קורס למתקדמים עם כל הדברים החדשים בGPT ובמידג’רני האתר החדש!
4. קורס ללימוד ניתוח וחיזוי מגמות יחד עם GAI

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.