Great iPad Apps

אני חוקרת בקביעות את חנות ההפתעות של אפל ומחפשת מה מתחדש בה, ומה עשוי להיות שימושי ומעניין מכמה היבטים: כמקור השראה, ככלי עבודה לשימוש יומיומי, כגילוי שכייף לדבר עליו. בזמן האחרון הצטברו אצלי כמה מציאות כאלו והחלטתי לשתף אתכם במרוכז בממתקי הדיגיטל שלי. איגדתי עבורכם במסגרת רשומה זו עשרה טיפים –  מתוך שלל המלצות “קילר” שעליהן כדאי לכם להתעכב. חלקן בהחלט מצדיקות את קניית המכשיר. אני מסייגת מראש את בחִירוֹתַי לתחומים בהם אני מתעניינת ויש סיכוי שהן לא תהיינה התשובה המנצחת עבורכם באותה מידה. עם זאת, חשוב שתראו מה למעשה מתפתח בזירה ולאילו כיוונים ניתן לשאוף ברמת הממשק.

נתחיל….

Fancy | אין ספק שזה הגילוי שלי בהא הידיעה לשנת ה2011 | אפליקציה נהדרת שמציגה לעינינו מגוון של מוצרים, אקססורִיז, עיצובים – כל מה שלמעשה אנו מגדירים כ- Fancy. מה שמקסים במיוחד באפליקציה זו הוא הקלילות שלה בכל הנוגע להצגת התוצרים האחרונים, וכן בעושר של העיצובים ובהפגנת הגישה החדשנית. כמו כן, ניתן לשתף ממנה, לגלוש דרכה למיתחם בו אפשר לרכוש את הפריטים – חגיגה לעיניים לכל מי שאוהב כמוני עיצוב אסתטי וגאדג’טים עיצוביים למיניהם.

Threadless | עוד גילוי מדליק | חנות שלמה בiPad הכוללת אקססוריז, חולצות, אביזרים שונים ומעוצבים לתפארת. ניתן לשתף את מידגמי התוצרים עם אחרים וגם לרכוש אותם ישירות מהממשק. החוויה מרשימה ביותר, כי התצוגה מעוצבת כַּיָאוּת ומזמינה לדפדוף נעים בין הפריטים. חשוב לציין שגם אם אינכם רוכשים בהכרח, הנה היכרתם מיתחם שיודע להפיק טעם של עוד ומוביל לחשיבה חדשנית. מנקודת מבט זו הוא משמש כמקור השראה לכל דבר שכן אתם נחשפים לאופציות מעניינות ולתכנים מעוצבים מכל רחבי העולם.

PuzzleBox | משחקים לילדים גדולים | אישית איני נוהגת להשתמש בiPad כמכונת משחקים, אבל לעיתים אני עולה על אפליקציה שמעניינת אותי יותר מאחרות ואין לה תכלית אמיתית למעט המשחק והפאן שבדבר. זו דוגמא לאפליקציה מדליקה של פאזל מעוצב – אני קוראת לה אפליקציה לנסיעה ברכבת. ממליצה לכם מאוד לכשתרצו “לכבות את המוח” לכמה דקות… שווה להיכנס ולשוטט…

SFW Arcade | אסטרטגיות של מותגים שצומחות אינטגרטיבית | מתוך הניסיון, לא כדאי לשחק עם האפליקציה הזו בשעת נסיעה ברכבת – עלולים לחשוב שאתם עוסקים בפורנו, כיוון שהאפליקציה הזו קשורה למהלך שלם של זידל ובו חלק מהמשימה הוירטואלית כולל הפשטת הדוגמנית בסיפור. אך עקרונית כדאי לכל מי שפועל בתעשיית התקשורת ובשימושים של המדיה החדשה להיחשף למהלך הזה וללמוד מיְפִי התכנון שמוטבע בו. עצם העובדה שהאפליקציה מאפשרת לי לגעת במסר מנקודת המוצא של הגיימינג ודרכה להתחבר למותג עושה את כל ההבדל בקשר שלי כצרכן – או כמותג.

Macworld | חומר קריאה איכותי | אחת ההשפעות הבולטות ביותר של הכלי הזה היא שאנחנו נחשפים לסגנון קריאה חדש: זוהי דוגמא לאפליקציה מגזינית אשר סוקרת את כל החידושים וההפעלות של עולם המק – ולמי שמתעניין כמוני בנושא, זו ממש פלטפורמה נהדרת ללימוד ועוד חשוב לומר שהUX שלה גורם לנו לרצות להישאר שם שעות נוספות.

Flipboard |  האפליקציה הכי טובה ! | אני מודעת לכך, שמי שקרא בפוסטים הקודמים שלי וודאי כבר נתקל בהמלצה הזו אבל אין ברירה! הכרחי לחזור ולעשות את השירות לכל מי שבמקרה פָּסַח עליה או לא הכיר את המיתחם עד כה. זוהי ללא ספק האפליקציה הכי מוצלחת בiPad. היא משמשת כאגריגטור חכם ביותר של תכנים מכל רחבי העולם כשהדגש שלה מושם על UX שונה, חדש וכייפי מאין כמותו. בנוסף על כל הסופרלטיבים, חשוב לומר שהיתרון העיקרי שלה נעוץ בעובדה שניתן לתפור על פי מידה את התכנים אליהם אנחנו רוצים להיחשף. זוהי למעשה צורת המגאזין החדש וכך מופיעה דמותו של ספק התוכן האחרת והשונה מהמורגל! מומלץ. חינמי ובהחלט אסור לפספס.

ZARA | חיבור עסקי לכל דבר | יפה לראות איך מותגים גדולים מתחילים להבין את מלוא המשמעות של הנוכחות שלהם ברשת וליישם אותה גם בפלטפורמת הטאבלטים ובiPad בפרט. דוגמא טובה מאוד לכך היא האפליקציה של זארה אשר מזַמֶנת לנו חשיפה לקטלוג בגדי העונה הנוכחית והצצה לבאה, עם אפשרות לחפש סניפים שקרובים אלינו. וכגולַת הכותרת – ממשק שיתופי אותו אנחנו יכולים למעשה לשרשר לחברים שלנו ברשתות החברתיות.

Friendly | ללא ספק זוהי האפליקציה הטובה ביותר לממשק הFacebook שלכם | אמנם זה לא חינמי אבל אוכל להישבע שאם קניתם iPad בכמה וכמה אלפים, תוכלו גם להרשות לעצמכם שתיים שלוש אפליקציות בכסף מלא, מה גם שהדבר מסתכם בדולרים ספורים. הממשק של האפליקציה הזו מאוד הגיוני. מאפשר לכם להרגיש ממש בסביבה וובית ויתרה מכך – בדרגת שימושיות מהירה וכייפית. כמו כן – כל סטאטוס שתעלו באמצעות האפליקציה הזו ממותג כסטאטוס שעלה מהאיפד שלכם וזה כשלעצמו סוג של מיתוג.

NUJI |  חברה שהמציאה סט של אפליקציות שכל כולן שירות ללקוח וחוויה לגולש | סט של אפליקצות מדליקות מבית היוצר של החברה. למי שלא מכיר – בידוע שמדובר על רשת חנויות בדומה לאיקאה, שמגיעה אלינו מיפן. קבוצת האפליקציות הללו מציעה לנו אפשרות נוחה להיחשף למידע גלובאלי : שעון עולמי, שקעים של רשת החשמל בהתאמה לכל רשתות העולם, מטבעות וכולי. כמעט שלא תבחינו במבע שיווקי ישיר בסט הזה – הכל מותאם לחווית הצרכן ולשימושיו – יופי של רעיון ויישום מוצלח של פעילות שקושרת את המיתחם לצרכי הלקוח  הרלוונטיים ומזכירה לו מי למעשה יצר עבורו את נוחות ההפעלה.

pulse | מרכז תקשורת ותוכן | מהסוג שמתאפשר רק בסביבת עבודה אפליקטיבית. מאפשר לכם לגשת ולגעת בעולם שלם של תכנים מקטגוריות שונות ומעניינות על פי בחירתכם. ממשק מעוצב בצורה מקסימה ומושכת. חובה לכל מי שדלוק על גאדג’טים, תוכן ולמי שתר אחר מקורות השראה.

מילת סיכום …. לא ניסתר ממני ואני מודעת לכך שזו טיפה בים מכל הקיים בחנות האפליקציות של אפל. מכל מקום, חשוב לי להביא לכם לכאן מדי פעם את הבחירות האישיות שלי ואת התגליות שמעלות אצלי חיוך גדול בזמן המציאה וגם אחרי כן, בשעת השימוש. זכרו, תועלתם העיקרית של הגילויים הללו בכך שהם “פותחים את הראש”, מאפשרים לנו לחשוב יותר זריז ולהצטייד לדרך בחדשנות מלוא החופן . תיהנו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.