How Marketing Sounds Today

אמרתי את זה כבר כמה פעמים, שיווק, נהיה תשתית טכנולוגית שעליה ניתן לאנשי השיווק רישיון לעסוק במרקטינג. אבל אחד הדברים שאנחנו צריכים להתעכב עליהם בעיני, הוא איך אנחנו נשמעים… מאז שהשיווק הפך להיות לכל כך טכנלוגי מפלס הבאז עלה ברמות שלא בטוח שאנחנו בכלל מבינים את עצמנו כשאנחנו מדברים. אספתי לכם ברשומה הזו מספר סרטים כשהפאנץ של רובם הוא- יאללה יאללה, תפסיקו עם הבאז הזה, ותתחילו לעבוד נכון. אעבור אתכם על כל סרטון ואוציא את העוקץ, אשאיר לכם לצפות בהם בעיקר בשביל ההומור והכייף, וכפי הנראה בשביל עוד תובנות.

 שווה לכם להתעכב על הסרטון הראשון, אותו גזרתי מהרצאה שלמה שמדברת ומסבירה את עולם ה”מרקטינג קלאוד”- הבדיחה? עלינו, אפשר להבין במהירות שהדרך שבה אנחנו מפרשנים את החיים רק הופכת אותם ביסוד ליותר מורכבים. אני מאוד אוהבת את המשפט: “מה שלא פשוט, פשוט לא יהיה”. בעיני, כשמדברים על עולם השיווק שרק הולך ונהיה מורכב יותר ויותר- שווה לאמץ את הרעיון של “רידוד” הדברים לשפה אנושית (וכן, ההערה היא גם על עצמי בעצמי למי ששואל)

אדובי האלופים ייצרו סדרת סרטונים אותם אריץ כאן, והם מנסים להראות לנו את האמת בפרצוף! בפועל, בסרטון הבא מראים לנו כמה בלה בלה יש סביב נושא כל כך חשוב כמו: מדידה! באמת של החיים, אם אנחנו לא יודעים למדוד דברים בפשטות, אין סיכוי שבאמת נמדוד אותם- ואני רוצה להוסיף לכך, לא כל מה שמדיד הוא “האלוהים” של השיווק, לפעמים צריך לעשות דברים בגלל האינטואיציה ולהזהר שלא נהפוך לעבדים של המדידה, כי המדידה היא כלי עבורנו ולא הפוך. 

אולי הסרטון החזק ביותר אליו אתם צריכים להתייחס הוא הסרטון הבא! וגם הוא שופע בבאז וורד, אבל ההבדל נובע משני מקומות: 1. הוא מדבר מהצד של הצרכנים ומה חשוב להם, 2. זה סרטון שנעשה ב2011!!! זאת אומרת שיש המון דברים שמדברים עליהם המון שנים, ואם לוקח כל כך הרבה זמן שווה לחשוב מה בלה בלה ומה אמת לאמיתה.

גם פה אדובי, שמים לנו מראה בפרצוף ומראים לנו כיצד אנחנו לא ממש מבינים מסע לקוח- ממה נובעת הקלקה ומתי היא בכלל חשובה? הרבה פעם אנחנו עושים רעש גדול מכלום, בעיקר אנחנו עושים רעש ממה שלא עושה ביזניס בפועל- תצפו עד הסוף, יש פה פאנץ מדהים.

ואיך זה שאנשי שיווק, תמיד צריכים להיות בכל מקום? בטיק טוק, באינסטגרם, בסנאפצ’אט? או בWooWoo? למה? כי זה בבאז…תשאלו את עצמכם שאלות אמיתיות, האם באמת צריך להיות בכל זירה? או שצריך להיות איפה שאפשר לייצר השפעה אמיתית על צרכנים?

ואחרון חביב? איך אנחנו כאנשי שיווק נמשכים לפעמים לקנות ווליום, ולא לייצר עומק. זה כמו סם שמוכיח לנו את עוצמת החיים, אבל סם מגיע עם תאריך תפוגה מאוד מהיר ובעיקר מראה לנו שזה לא עוזר כלום בעסקים. 


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.