Constantly Connected Consumers

בהמשך למאמציי להכניס אתכם למניין שוחרי קטגורית העולם המחובר שלי- לצד העובדה שאנו כמשתמשים מחוברים יותר ויותר מיום ליום, אני רוצה הפעם לחשוף אתכם למחקר מעניין שמצאתי על הנושא- מטעם חברת המחקר נילסן. הטייק של נילסן סובב סביב נושא שאותי אישית מאוד מסקרן : כיצד למעשה אנשים הופכים להיות למחוברים כל הזמן וזאת באמצעות הטכנולוגיה, המובייל, אבל לא רק ! פה מתקפל אלמנט נוסף- כל התחום של הWearable’s מוסיף שכבות נוספות של חיבוריות שמרחיבה את המידע שלנו על עצמנו וגורמת לנו לרצות להיות יותר קונקטיביים. אעבור אתכם על הדברים המעניינים שנאמרו במסמך המקורי ואוסיף עליהם הערות ותובנות משלי. למי שרוצה לקרוא את המקור רצ”ב- Link.

המושג Wearable מתברר כבית היוצר להתפתחות גדלה והולכת בימים אלו. ככל שמתגברת תנועת השחקנים הנכנסים לשוק והם מביאים אלינו מכשירים מחוברים מפרי יצירתם, כך זה הופך לקל יותר למשתמשים להיות מחוברים באמצעות המחשוב הלביש. וככל שהתחום הזה מתפתח כך גם גדלות ומשתכללות תוכניות הדטה שאנשים רוכשים מחברות התקשורת השונות, כשמטרתן לתמוך בתעבורת דטה אינטרנטית גדולה יותר. למען האמת, נתוני המחקרים של נילסן ושל האנליסטים של החברה מראים כי מחזיקי מחשוב לביש בעלי אנדרואיד הם אנשים קונקטיביים במיוחד- ולמעשה משתמשים במגוון של אפליקציות שמאפשרות להם לקבל מידע על עצמם- מידע כמית על מכלול הפעולות שלהם. העובדה הזו הופכת אותם לצרכני דטה מועצמים ואכן הם משתמשים בחיבוריות לאינטרנט בעוצמה גבוהה יותר. באמצעות הבדיקה שערכה חברת נילסן היא גילתה כי בפברואר 2014 2.5 מיליון יוזרים בעלי מחשוב לביש- Fitness Trackers או Smart Watches השתמשו במכשירי המובייל שלהם, ואומדן השימוש בדטה עלה כמעט פי חמש מספטמבר 2013. בנוסף אותם בעלי מחשוב לביש השתמשו במכשירים הללו 14 פעמים בחודש בממוצע.

אין זה עניין חדש– שגם משתמשים וגם יצרנים שפועלים סביב עולם התוכן הזה- חיפשו פתרונות בצורת כלים שמאפשרים להם למדוד את הפעילות הגופנית ואף למנף דרך הכלים הללו פעילות מועצמת. למעשה, מתוך כל האפליקציות באנדרואיד שמוגדרות כאפליקציות של טרקרים לפעילויות גופניות, 60 אחוז משמשות לפעילות ספורטיבית בעוד שרק 8 אחוז הן לטובת מה שקרוי- mHealth. ישנם שעונים חכמים שגם מציעים מוניטורינג של רמת הבריאות או צורת השינה, והם למעשה תופסים רבע מכלל השימושיות בתחום ה-Wearable Devices. חשוב לציין כי המבט מתמקד על מחזיקי אנדרואיד בלבד. תוכלו לראות את התמונה אשר תיארתי לכם במילים, בגרף המצורף הבא אשר מציג לכם את החלוקה לפי סוגי השימושים :

בנוסף חשוב לחדד כי העובדה שישנם יותר משתמשים שנוטים לעבור למחשוב הלביש, ולמכשירים של מחשוב לביש- עודדה גם את השימוש באפליקציות שעניינן בהערכת פעילות גופנית. בפברואר 2014 המספרים הראו כי- Fitbit מונה 1.6 מיליון משתמשים, MyFitnessPal–  טרקר של דיאטה וספירת קלוריות, מנה 429,000 משתמשים, ו-Nexercise  מנתה 340,000 משתמשים- אלו הן למעשה שלושת האפליקציות הפופולאריות ביותר בקרב משתמשי הWearable.

אז מה עוד מקובל על משתמשי Wearable לעשות עם הסלולר שלהם ? באוברול, על פי סקירה עדכנית- הם משתמשים כבדים של סושייל, כמו כן הם צרכני אינפורמציה מתאפיינים כפעילות אינטנסיבית בחיפוש בדפדפנים, הם עושים לוג אין באופן קבוע לרשתות החברתיות, משתמשים המון באפליקציות למסרים קצרים, ומאקטבים באופן קבוע שירותי LBS, וזאת יחסית תמונה הרבה יותר רחבה מאומדן המשתמשים שאינם מחזיקים Wearable. הם ככל הנראה יהיו גם אלו שיחשפו עוד ועוד שירותים, ישתמשו באימייל או במפות דרך מכשיר הסלולר ועוד. בפברואר 2014 נבדק מצב השימוש של המשתמשים הללו: הם למעשה משקיעים 12 שעות חודשיות- 22 דקות בממוצע- בדפדפנים, 11 שעות ו27 דקות ברשתות חברתיות, 6 שעות ו33 דקות בIM ושוב ראוי לציין כי נתונים אלה הרבה יותר גבוהים ממשתמשי מובייל ממוצעים שאינם מחוברים למחשוב הלביש. גם פה תוכלו לראות את החלוקה בגרף המצורף הבא :

הבחנה זאת היא חשובה  ביותר, שכן צרכני מחשוב לביש נעשים הרבה יותר קונקטיביים. הם משתמשים בדטה מבוססת Wi-Fi- וצורכים תוכניות דטה בסדר גודל של 5.61 GB לחודש. הנתון הזה גבוה בכ74 אחוז מהממוצע שהובחן אצל משתמשים אחרים. עצם העובדה שהם הופכים למשתמשים קונקטיביים יותר פותחת שפע של הזדמנויות, כי כפי שיכולתם להתרשם מהגרף הקודם, זה גורם להם להתחבר למעגל רחב של קבלת שירותים באמצעות הסלולר. אלה יהיו כפי הנראה גם המיתנסים הראשונים בכל פיתוח של יכולת חדשה בסביבת המובייל.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.