Internet Trends 2017 | KPCB | Commerce

mf_meeker_f

בכל שנה, האנליסטית המוערכת מרי מיקר מוציאה דו”ח רחב על המגמות העיקריות שמובילות את האינטרנט- והרבה יותר מכך, כמסורת אני לוקחת את המחקר המקורי, עושה לו סלייס & דייס ומביאה לכאן פליליסט של תכנים שמבוססים על המסמך, בנושאים שונים על מנת שתוכלו להתעשר מהמידע- ולקחת אותו לארגז כלי העבודה. הפוסט הראשון שהיווה את יריית הפתיחה של הסדרה סיפק מבט רחב על הדו”ח-Link, הרשומה הנוכחית תתמקד באיקומרס.

MC1

את הסקצ’ן של האיקומרס, מרי ממקמת בצורה מעניינת- שבפני עצמה מזמינה שיחה, ועושה חיבור חזק בין המדיה לזירת הקומרס והסחר און ליין. יש בכך היגיון רב שכן אנחנו רואים כיצד מודעות קונטקסטואליות בפייסבוק למשל יכולות להוות דיספלי של פאנל המתחיל את ההשראה מהפיד של הגולש באמצעות תוכן, וממשיך ממנו ישירות לטרנזקציה איקומרסית מלאה- לכך, אני קוראת מהשראה למכירה.

MC2

מודעות למעשה, הופכות להיות למימד הוירטואלי של קדמת החנות- עובדה שבפועל מטשטשת את הגבולות בין דיספלי של מדיה, וקמעונאות הלכה למעשה. למי שמכיר אותי, אני משתמשת הרבה במושג “קמעונאות מבוססת תוכנה” ובמציאות שמרי מציגה ומציפה- זירת הריטייל גם יכולה בקלות להפוך לקמעונאות מבוססות מודעה (דיגיטלית).

MC3

כמות החבילות שנערמת בכל שנה באיקומרס, מעידה על הצמיחה של התחום שנה אחר שנה- עובדה שיכולה להעמיד אותנו בקרוב מאוד (בטווח של שנתיים שלוש) בטיפינג פוינט משמעותי שכן תחזיות ואנליסטים אומרים שכשנקודת השיא מתקרבת ל15- 20 אחוז, זה הזמן בו התחום משתנה מן הקצה אל הקצה.

MC4

וזה לא קורה רק בגזרת האופנה, איקומרס- נוגע בתעשיות שלמות כמו למשל הזמן אוכל הביתה, יותר ויותר האכילה בחוץ הופכת לאכילה בבית, במבוסס מספקי שירותים ששולחים אוכל מוכן, או אוכל שאנחנו עצמנו יכולים לבשל בבית מיזמים כמו : Blue Apron, או החלופה החדשה שאמזון השיקה על בסיס הפלטפורמה לקיטים המאפשרים להזמין חומרי גלם ולבשל לעצמנו את הארוחה ובכך להרגיש כמו שף.

18-amazon-meal-kit-2.nocrop.w710.h2147483647.2x

מכירת מוצרי מזון און ליין, נהיית משימה הרבה יותר קלה ופשוטה כמו גם פרסונאלית עבור הצרכנים- עם שחקניות כמו אינסטקארט אשר מאפשרות לנו להזמין מוצרים ולתת למישהו אחר ללקט לנו את הסחורה מהמדף בסופר. חשוב להוסיף בנקודה זו שאינסטקארט מוטמעת בכל חנויות וול פוד מרקט שנרכשה על ידי אמזון (בסך של 13.7 מיליארד דולר)- וללא ספק בחיבור בין יכולות אמזון בדטה, אינסטאקארט ורעיונות כמו-Amazon Go תתפתח היפותזה חדשה לגמרי לדרך שבה אנחנו מבינים ותופסים קמעונאות גם במימד הדיגיטלי וגם בפיזי.

MC5

ניתן בשקף שנמצא מעל פסקה זו, לראות את ההשפעה של השימוש בדטה בתוך אתרי האיקומרס בעולם של מזון- שכן, ככל שהפניה היא יותר פרסונאלית וקושרת את ה-Data האישית למבצעים וקופונים רלוונטים כך אחוז המכירה עולה בצורה משמעותית.

MC6

סביבת הנדל”ן הפיזי משתנה, חנויות פיזיות נסגרות בעוד שאמזון כשחקנית און ליין מובילה, עושה בדיוק הפוך- פותחת חנויות חדשות כמו אמזון גו, חנות ספרים גדולה בקולומבוס סקוור בניו יורק– וכמובן,- סגירת הפער שלה ברצפה הפיזית באמצעות החנויות של וול פוד מרקט. מה שניתן לראות הוא שאולי לשחקן חדש יחסית כמו אמזון, קל יותר להסתכל רחב ולשבור את הפרדיגמות של מה מותר ומה אסור- כי הדבר המרכזי שמוביל את אמזון כמותג הינו- אנשים, לקוחות- וסוג הדברים שיכולים להשפיע עליהם לשתף פעולה ולשנות התנהגויות.

MC7

הקמעונאות הפיזית לא מתה– תפקידה והדרך שהיא אמורה לספק משהו בחיים של האנשים משתנה, הנדל”ן הפיזי חשוב ביותר שכן אנחנו הרבה יותר חיים באוף ליין מבאון ליין (בנתיים)- והשחקניות שרוצות לנצח את מגרש המשחקים הפיזי חייבות להתחיל לחשוב בתפיסה של-360 ולייצר חוויות מעוררות השראה (גם אם פשוטות)- כי הן אלו שעושות את ההבדל בעידן הנוכחי.

MC8

וואלמארט, הקמעונאית הגדולה ביותר בעולם, צריכה להוות עבורכם כברומטר שכן היא מתחילה להשקיע באיקומרס בצורה נחרצת ואמיתית.

MC9

ואולי הדבר החשוב ביותר להבין– הקונספט של מה זה חנות עבור אנשים משתנה, ונוצרים “תמנונים” חדשים ששולחים ידיים לכל עבר ובונים במקום חנויות- אקו סיסטמים שלמים שלנגיעה ו”חיבוק” של הצרכן מקצה לקצה.

MC10

העולם משתנה, ויחד איתו התפקיד של הדברים המסורתיים עובר-Redesign, חשוב לאפשר לעצמנו את החופש לדמיין מה תפקידם של הדברים החדשים והמסורתיים בחיים שלנו, ממש כפי שאתם יכולים לראות בשקף שנמצא מעל לפסקה זו- שמגדיר מחדש את חללי הכניסה לבתים, ואת תפקידו של ה-Doormen.

צירפתי כפי שהבטחתי את המצגת המלאה בסופה של הרשומה, על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם. מצידי, אמשיך לפרק את השקפים המשמעותיים ולהביא לכם אותם לכאן יחד עם ניתוח ותוספות של אינסייטים משלי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.