Thank You To Facebook Fans

החלטתי לחבר עבורכם רשומה שתדגים איך מותגים ברחבי העולם מודים לאוהדים שלהם בFacebook מבחינתי זו רשומה מאתגרת  שמראה איך אפשר לגלות יצירתיות ברשת. אך בד בבד יש כאן דגש על טיפוח דו כיווניות במגעים עם הצרכן הדיגיטלי. הצרכן החדש רוצה שידעו כי הוא קיים ואכן יעריכו את המעורבות שלו. גישה כזו מצד חברה שמודה לאוהדים על כך שהם לוקחים חלק בפעילות – ומתייחסת לתרומתם לא כדבר מובן מאליו – עושה לטעמי את כל ההבדל. אספתי לכאן דוגמאות מדליקות – ואני מקווה שהן תייצרנה עבורכם מאיץ קריאטיבי שישפיע עליכם בכמה רעיונות ויעודד אתכם לפעול בדומה, ברוח הדברים. מתוך חמש עשרה דוגמאות מתחומים שונים. לטעמי תראו לפחות באחת או שתיים מקור הַתְחַלָתִי להשראה..

TNW | הדוגמא הראשונה שאני מציפה לכם היא גם העדכנית ביותר מכל אלו שמצאתי. The Next Web  , אתר שאחריו כדאי לכם לעקוב גם בלי שום קשר לפוסט זה – מציין את 100 אלף האוהדים הראשונים בFacebook על ידי כלי פשוט אך חכם של הטיימליין. לרגל המאורע מחליטים אנשי החברה לציינו על ידי מיילסטון חגיגי שמכריז על ההישג. אין ספק שזהו כלי צנוע ועם זאת חכם – זה אומר שהמותג רואה בכך הישג ובוחר להטמיע אותו כחלק מהסיפור על ציר הזמן.

Burberry | מותג היוקרה, בוחר בדרך ייחודית להודות לגולשים שלו בFacebook – לציון 10 מיליון אוהדים סרט תודה מיוחד שהופק עבור המאורע. כמובן, כמו תמיד הם עושים זאת בסגנון ובטון העיצובי שמאפיין אותם, גם הפעם מתבטא בצבעוניות של שחור ולבן, מעט מסתורית. קצר , מדויק ולעניין.

Jeep® | מותג הרכב ג’יפ – בוחר דרך מיוחדת ומאוד אותנטית לציון שני מיליון אוהדים. עובדי הייצור, ההנהלה של החברה – וצוות השיווק, מודים לאוהדים ומראים בכך שהם מחוברים לשגרירי החברה בסרט תודה פשוט אך נוגע ללב. שווה ללמוד מכך שגם פשוט עשוי להיות חכם בהחלט.

Porsche | כדאי לכם מאוד לראות את הדרך בה בחרו בפורשה לציין את 100 אלף האוהדים שלהם באמצעות אתר ייחודי – Link . תחפשו את עצמכם בסוף הסרט ותראו מה קורה כאשר אתם אוהדים – ובמקביל, אם אינכם כאלה. בכל אופן ניכָּר שזו השקעה אדירה במעורבות של הגולשים ודרך ייחודית להודות להם ! אין ספק שזו אחת הדוגמאות המרהיבות ביותר שראיתי ברשת !

Disney Thanks You | דיסני זה דיסני – אז כמובן שמדובר פה בהפקה של סרטון שכל כולו סטוריטֶלינג על הדרך שדיסני עברה בזירה. שימוש בסממנים הגרפיים של האופן גרף של Facebook על מנת שיוכלו לספר את סיפור גדילתה של הקהילה עם קאונטר שמראה בשלבים איך התפתח הקשר עם האוהדים לאורך זמן. מרהיב. טוב, אחרי הכול הרי מדובר על דיסני !

A Million Thank You’s From Disney Baby | עוד סרטון מאותו בֵּית היוֹצר – דיסני מודה לאימהות של התינוקות – כולל שילוב של תמונות שהאימהות מעלות של הצאצאים שלהן כשהם לבושים בתחפושות של דמויות דיסני – דרך מעולה לשלב את תוכן הגולשים כחלק אינטגראלי מהבעת התודה מטַעַם המותג לקהילה !

Miniclip Celebrates 1 Million Facebook Fans | אתר המשחקים הגדול חוגג מיליון אוהדים בFacebook על ידי מסיבה מופרעת ומצחיקה במשרדי החברה הכוללת דמות מאוירת ועובדים אמיתיים שמכניסים אותנו לאווירה של המותג. סרטון חמוד (אגב , עכשיו הם כבר מתקרבים ל2 מיליון).

Thank you KLM Facebook fans | חברת התעופה ההולנדית יודעת לעבוד במדיה החברתית אין ספק בכך. עוד דרך שמצאו להראות את החשיבה האסטרטגית המשולבת עם חוכמת הדיאלוג והשיתוף שבה הם בוחרים לפעול לאורך זמן מול הגולשים – סרטון “תודה רבה” מטַעַם עובדי החברה אשר מודים לאוהדים.

1.000.000 Fan Celebration | הפקה מקסימה שמשתמשת בסרטון התודה ל”אפ סיייל” של פעילות . Gameloft בסרטון מיוחד במינו . שווה ללמוד מכך – דרך חכמה ביותר להשתמש באירוע אחד למינוף אירוע אחר ! כל הכבוד.

 HSUS – 1 Million Facebook Fans | על זה ייאמר “וואו” – מנכ”ל החברה מודה בסרטון פשוט אך חכם ביותר לחברי הקהילה, מראה שהחברה ממש מחוברת למסלול שלה בסושייל ! כבוד !!!

Hollyoaks Facebook hits 1 million fans! | סרטון חמוד ביותר לציון מיליון אוהדים. חשוב שתראו במו עיניכם ! כל מילה נוספת שלי עשויה לקלקל.

Westlife Thank YOU For 1 Million Facebook Fans!  | הפקה פשוטה ואותנטית – אנשי החברה מודים בפשטות למיליון אוהדים, גם זו דרך להודות – אחלה דרך.

Jordan 1 Million Fans Thank You | דפי אוהדים של כוכבים מחייבים נוכחות של הכוכב עצמו. אין ספק שוידיאו הוא אחת הדרכים המעולות ביותר להנכיח את הכוכב על פני המסך, ולחזק את הקשר עם הגולש. בהקשר של כוכב-על זו דרך ישירה אך עוצמתית מבחינה אמוציונאלית להודות להמוני האוהדים.

Heineken | הייניקן בהפקה מושקעת , ממש סרטון פרסומת ללייק ולאוהדים של המותג, הממחיש את הקשר בין המגעים הנרקמים בזירת הסושייאל לבין ההנאה שבמשקה. יפה להם מאוד על ההשקעה.

Cadbury Dairy Milk | אולי ההפקה המושקעת ביותר שנתקלתי בה מבין כל הדוגמאות למעורבות עם הגולשים. מותג השוקולד חוגג הישג של מיליון אוהדים ועושה זאת – על ידי יצירת שוקולד ענק בצורת לייק ! שאפו על החשיבה החכמה של חיבור בין פינות המשולש : המותג, המוצר, האוהד.

מילת סיכום  | אותי הרשומה הזו הצחיקה מאוד תוך כדי כתיבתה – זוהי דרך משעשעת לייצר מעורבות גבוהה מול הגולשים ולתת להם להרגיש עד כמה הם חשובים. מקווה לראות גם אצלכם מיזמים יצירתיים כאלו שמגדירים את היקף ההצלחה תוך כדי תנועה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.